NetSpeed vs Millenicom vs Türk Telekom vs Superonline VDSL

ProTecH0

Decapat
Öncelikle herkese merhaba,
Güncel olarak Kablonet kullanıcısıyım 100Mbps hız 500GB kotalı paket. 195'li IP blogundayim ve talep etsem de 195'li bloktan başka IP gelmedi. Tracert testinde cikışların Türk Telekom olduğunu gördüm. Ancak oynadığım oyun olan Fortnite'ta en az 90-110 ms ping almaktayım. Bunun için exitlag programını denedim ve çok memnun kaldım. Pingim 55-70MS arasında oluyor. Ancak exitlag için aylık üyelik ücreti ödemekte biraz zorluyor. Bu yüzden internetimi değiştirmeyi düşünüyorum. Bu firmalar içerisinden hangisini önerirsiniz? Altyapı sorgulamasını NetSpeed üzerinden yaptığımda santral mesafesinin 82 metre olduğunu ve maksimum hızın 82 Mbps VDSL2+ olduğunu gördüm. Benim için önemli olan yurt dışı sunuculu oyunlarda düşük ping almak. Güncel kullanıcılar tracert testi yapıp ekran görüntüsü atabilirse çok memnun olurum. Konum olarak İzmir göztepe tarafındayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de bu konuda görüşlerinizi merakla bekliyorum arkadaşlar. Lütfen bize bu konuda yardımcı olun.

Evde fazladan 4 cihaz daha bağlıyken test sonucum bu şekilde, Türk Telekom 35 Mbps VDSL2 kullanıyorum İzmir'deyim.
1595789122519.png

1595789137034.png

Superonline Fiber Platin 35 Mbps kullanıcısıyım. Daha önce Turk Telekom, Uydunet gibi sağlayıcıları kullandım. Fiyatı yüksek olmasına karşın bir kere olsun ping sorunu yaşamadım ki kablosuz kullanıyorum. Oyunlarda takip ettiğim kadarıyla diğer Türk oyunculara kıyasla pingim oldukça düşük. Örneğin LoL'de 13-14 ms ve Valorant'da 11-12 ms ping değerim var. CS:GO yabancı sunucularda ise bu değer 25-55 arası sunucudan sunucuya değişiyor. Oynadığım online oyunların hiçbirinde ping sorunu yaşamadım, internette kopma yavaşlama gibi sorunlarım da yok. Netspeed ve Millenicom kullanmadığım için yorum yapamıyorum, ancak fiyat/performans olarak iyi olduklarını söylüyorlar. Netspeed'in ping ile ilgili bir sorunu var diye de duymuştum.

Özetle yaklaşık iki yıldır kullanıyorum başlangıçta fiber kabloyu hatalı takmışlardı ve 1 gün interneti kullanamamıştık. Bunun dışında herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

35 Mbps paket kullanmama rağmen sonuç:

1595789409083.png

Evde fazladan 4 cihaz daha bağlıyken test sonucum bu şekilde, Türk Telekom 35 Mbps VDSL2 kullanıyorum İzmir'deyim.
Eki Görüntüle 624765
Eki Görüntüle 624766

Hız konusu sorunsuz görünüyor hocam peki CS:GO oynuyorsanız pingler nasıl akşam saatlerinde?
Superonline fiber platin 35 Mbps kullanıcısıyım. Daha önce Türk Telekom, UyduNet gibi sağlayıcıları kullandım. Fiyatı yüksek olmasına karşın bir kere olsun ping sorunu yaşamadım ki kablosuz kullanıyorum. Oyunlarda takip ettiğim kadarıyla diğer Türk oyunculara kıyasla pingim oldukça düşük. Örneğin LoL'de 13-14 ms ve Valorant'da 11-12 ms ping değerim var. CS:GO yabancı sunucularda ise bu değer 25-55 arası sunucudan sunucuya değişiyor. Oynadığım Online oyunların hiçbirinde ping sorunu yaşamadım, internette kopma yavaşlama gibi sorunlarım da yok. NetSpeed ve Millenicom kullanmadığım için yorum yapamıyorum, ancak fiyat/performans olarak iyi olduklarını söylüyorlar. NetSpeed'in ping ile ilgili bir sorunu var diye de duymuştum.

Özetle yaklaşık iki yıldır kullanıyorum başlangıçta fiber kabloyu hatalı takmışlardı ve 1 gün interneti kullanamamıştık. Bunun dışında herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

35 Mbps paket kullanmama rağmen sonuç:

Eki Görüntüle 624778

Hocam Superonline fiber olsa direk geçerim ancak altyapısı mevcut degil. VDSL olarak Türk Telekom altyapısı üzerinden alabiliyorum. Tahminimce Superonline pingleri daha düşüktür gibi geliyor ancak taahhüt olmadığı için NetSpeed denesem mi diye düşünüyorum. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa kararı ona göre vereceğim.

Hiç oynamadım ama istiyorsanız indirip denerim 10 GB indirme boyutu varmış, 40 dakikada iner.

Hocam zahmet etmeyin o kadar teşekkür ederim. Tracert vie.valve.net sonucunu bilsem yeterli. Kablonet'in sorunu tracert testinde verdiği sonuca +20-30MS ping ekleniyor oyun icinde. Türk Telekom veya digerlerinde bu kadar olduğunu düşünmüyorum. Örneğin benim tracert testinde 60-65MS çıkıyor ama oyunda 90-110MS kimi zaman daha da yüksek oluyor.

Hocam zahmet etmeyin o kadar teşekkür ederim. Tracert vie.valve.net sonucunu bilsem yeterli. Kablonet'in sorunu tracert testinde verdiği sonuca +20-30MS ping ekleniyor oyun icinde. Türk Telekom veya digerlerinde bu kadar olduğunu düşünmüyorum. Örneğin benim tracert testinde 60-65MS çıkıyor ama oyunda 90-110MS kimi zaman daha da yüksek oluyor.

10 Dakika kaldı inmesine deneyip atarım sonucu, bahsettiğiniz değerler bunlar mıdır? arka planda oyun inerken test ettim bu yüzden pingler daha yüksek çıkmıştır herhalde.
1595793711575.png

Oyun inerken değerler inişli çıkışlı oluyor ama yine de değerler iyi hocam eğer oyun içinde de böyleyse deneyebilirim Türk Telekom'u. Ayrıca üşenmeden yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Bir de hatay tarafin da mi oturuyorsunuz? Eğer öyleyse çok yakınız ve bunun gibi iyi değerler alacağımı düşünüyorum.

Oyun inerken değerler inişli çıkışlı oluyor ama yine de değerler iyi hocam eğer oyun içinde de böyleyse deneyebilirim Türk Telekom'u. Ayrıca üşenmeden yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Bir de hatay tarafin da mi oturuyorsunuz? Eğer öyleyse çok yakınız ve bunun gibi iyi değerler alacağımı düşünüyorum.

Rica ederim Buca'da oturuyorum.

Bu da oyun indikten sonraki yaptığım test
1595794491895.png

Geri
Yukarı