Netspeed vs Türk Telekom vs Türknet

ZentaX

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar yarın taahhütüm bitiyor. Şu an Türk Telekom'un 24 Mbps 75 TL olan paketini kullanıyorum. Aradılar ve güncel fiyatının ilk 12 ay 99 TL ikinci 12 ay için 109 TL olduğunu söylediler. Öğrenci olduğumdan gerekirse iptal ettiririm ama o meblağı ödemem. Özellikle arayıp kampanyalı bir fiyatta iletmediler.

NetSpeed'e geçeyim desem paket kaybı yaşanıyormuş galiba. Ayrıca İstanbul gibi kullanımın yoğun olduğu bir il. TürkNet'e geçeyim desem başta memnun olanlar şimdi memnun değil özellikle müşteri hizmetleri kötüymüş şu sıralar. Millenicom'u da düşündüm ama altyapı yok dediler. Ben Yalın VDSL kullanıyorum. Doğru boş port yok ama benim kendi hattım var sonuçta o nakil olacak bu şekilde söyledim ama hizmet veremiyoruz diye kestirip attılar. Kısacası kafam karıştı nasıl bir yol izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim de taahhüt Şubat ayında bitiyor. Kesinlikle önermem gereken bir şey varsa o da taahhütlü bir internet alma, tam pişmanlık. Turknet de NetSpeed de denersin. En kötü ihtimal çıkarsın.

Ben de kararsızdım, dün evrakları netspeede kargo ile yolladım. Tabi ülkemizde her şey sürpriz yumurta oldugundan hala acaba onaylamasam mı diye düşünüp nette geziniyorum. Yönlendirenler genellikle netspeede yönlendiriyor : Vardır bir bildikleri.

Netspeedi kullanmıştım. Bana sorarsan yeterliydi ve fiyatları da iyiydi. Ama Türktelekom altyapısı kullanıyor.
Beğendiğim yanı cayma ücreti 70TL civarındaydı ben alırken, şimdi nasıldır bilmiyorum.

Cayma bedeli yok diye biliyorum. 120 TL aktivasyon ücretini ilk faturada her şekilde alıyor. Tek sıkıntısı bu aktivasyon ücreti.. Bunun dışında fatura harici başka bir ödeme yok diye biliyorum.

Türknet Türk telekomun altyapısının sorunsuz olduğu yerlerde çok iyi. Zaten türk telekomu arayıp sorununuz olduğunda destek kaydı açıyorlar Türknet'te de öyle sadece farkı birini insan yapıyor diğerini sen. Ortalama 1 günde problem çözülüyor ben Türknet kullanıyorum 86 TL ödüyorum 75 mbps çokta memnunum öneririm. Altyapım 70'e kadar destekliyor bana gelen hız aşağıda.
Screenshot.png34534.png
Altyapısı,santral mesafesi çöp olan arkadaşlar kötü yorum yazan arkadaşlar Kendi altyapı problemlerindeki sorunu iss'ye ait sanıyorlar. İSS sorun yapmaz mı? Yapar ama bu dönemde kullanacaksan ya millenicom kullanıcaksın ya da Türknet netspeed çoğu yerde packetloss sorunu ile ortada. Geçmek istersen BXR89HT96HRA kodu kullanarak bir ay bedava kullanabilirsin. Öneririm şahsen.

Oyunlarda aldığım pingler:

CS:GO - 52-68 arası alıyorum.
LoL - 18-24 arası alıyorum.

Steam indirme verilerim:
xz2313.png

Merhaba,

TurkNet arkadaşını getirene ve getirdiği arkadaşına bir ay bedava internet veriyor. Ben evde TurkNet’in Özgür İletişim tarifesini kullanıyorum. AKN'siz, gerçek sınırsız, yüksek hızlı internet (100 Mbps’e kadar), ev telefonundan her yöne ayda 1.000 dakika telefon görüşmesi var tarifede. Ayda 75.99 TL. Başka da bir para yok, hepsi bu. Taahhüt olmadığı için de kafam rahat, dilediğim zaman bir kuruş ödemeden hizmetimi kapatma ya da başka sağlayıcıya geçme özgürlüğüm var.

Ben TurkNet’ten memnunum. Sen de dene istedim. Eğer kabul edersen, bir ay bedavası var sana. Ben de seni davet ettiğim için sayende bir ay ücretsiz internet kullanacağım.

Başka sağlayıcıya taahhüdün varsa, yani internet hizmetini değiştirmen durumunda sana ceza çıkacaksa, TurkNet 120 TL’ye kadar bu cezayı karşılıyor. Daha çok ceza çıkacaksa aşağıdaki link'e tıklayarak taahhüt bitiş tarihini giriyorsun, TurkNet tarih yaklaşınca sana haber veriyor. O zaman geçiş yaparsan yine sen de ben de bu kampanyadan yararlanabiliyoruz.

Taahhütsayar: TaahhütSayar / TurkNet taahhüt sayma aracı

Ne yapman gerekiyor?

Aşağıda seninle bir davet kodu ve bağlantı paylaşıyorum:

Davet kodu: NTR68KH70VOY

Bağlantı: Beni referans göster, bir ay ücretsiz internet kazan!

Hemen davet linkine tıklayarak web üzerinden internet aboneliğini başlatabilirsin. Ya da TurkNet’in ana sayfasından başvuru butonuna tıkladıktan sonra açılan sayfadaki forma seninle yukarıda paylaştığım davet kodunu girebilirsin.

Benim mutlaka bir yetkili ile görüşerek bu işi yapmam gerekir diyorsan, 0 850 288 80 80 numaralı TurkNet çağrı merkezini ara ve abone olurken TurkNet yetkilisi ile yukarıdaki davet kodunu paylaş. Bu kadar basit. İndirimli internetini sana çıkan ilk faturaların ödenmesinden sonraki fatura döneminde kullanacaksın.

205Tl Türktelekom faturası ödüyorum aldığım hız aradıgımdada tarifenizdeki hızın tamamını alıyorsunuz diyorlar :)

Dosya Ekleri

• qq.png
    qq.png
    143,5 KB · Görüntüleme: 173
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı