Netspeed vs Türk Telekom vs Türknet

Bulunduğunuz bölgedeki altyapınız Türk Telekom ise NetSpeed , değilse TürkNet öneriyorum. Kullanmış olduğunuz internette herhangi bir sıkıntı yok ise sizde bir problem yaşamayacaksınız. 3 aydan fazla kullanıyorum daha Packet Loss diye birşey yaşamadım.Kullananlarda altyapılarında sıkıntı oluyor ve firmaya çamur atıyor kulak aldırmayın. NetSpeed müşteri hizmetleri ve verdiği hizmet bakımından TürkNet firmasından çok çok iyi.

Türknet'e başvuru yaptım hocam bakalım nasıl olacak olmadı Netspeed'e geçerim.

Şu an için sıkıntı yok. 1-2 kere kopma yaşadım ancak tam oturduktan sonra düzelir herhalde. İlginiz için sağolun.
SnR değeriniz 8 civarıysa kopma ile karşılaşabilirsiniz. Yetkililerden snr değerinizin düşük olduğunu, snr değerinizin yükseltilmesi için hızınızın biraz daha azaltılmasını isteyin. snr 12,13 civarı olursa problem yaşamazsınız en kötü 3-4 mbps internet kaybedersiniz

IMG_20191201_183347.jpg

Bu şekilde. @MustlighTR

Uzunca bir süre Türknet kullandım. Genel olarak internet iyi. Ama olur da herhangi bir sorunla karşılaşırsanız vay halinize...

Hızınız çok güzel, tamamını vermişler internete bağlanamıyorum kısmına destek kaydı açın.

Tam yazdıklarımı yazın:

Merhabalar, paketime 72 mbps hız tanımlanmış, ancak snr değerim internet trafiğine göre sürekli artıyor azalıyor buda kopma yapıyor. Şu an snr değerim 8 hızımı 65 mbps'e sabitleyip snr değerimi arttırır mısınız lütfen?

Yazman gerekiyor. Çözüm bulamazsalar

[email protected] adresine şu şekilde mesaj yazın.

Turknet online işlemler kısmına girdiğinizde Teknik & Destek kısmından teknik bilgilere girip devre numaranızı oradan bulabilirsiniz.

"10 haneli devre numaranız" Devre numaralı hattımın değerleri bu şekilde (modem verilerinizi ekleyin aynı bana attığınız gibi) sürekli kopma yaşıyorum. Snr değerim 8 hızımı 65 mbps'e sabitler misiniz?

Şeklinde mesaj atarsanız sizi biri türknete kaydettiğiniz numaradan arayacak siz de kopma olduğunu, santralden hızınızın 65 mbps'ye sabitlenmesini istediğinizi söyleyin. Türknet'e hizmet vermeyiz tarzı yaklaşımda bulunursalar sizin altyapınızı kullanıyoruz deyin. Daha sonra size hızı veren santralden arkadaş arayacaktır. O arkadaşa hızınızı düşürmesini snr değeriniz en sağlıklı kopma olmaması için 12 civarı isteyin onlar zaten modem verilerinizi vs her şeyi görebiliyorlar 65mbps ye sabitler arkadaş.

Efendim lokasyon olarak İstanbul Avcılar'da ikamet ediyorum yıllar yılı Türk Telekom abonesiyiz hiçbir bağlantı sorunu sıkıntısı yaşamadık fiber hat mevcuttur , lakin son günlerde yeni taahhüt için aradıklarında artık kota aşımı durumunda hızınız düşürülmeyip kesileceğini söylediler yeni paket önerisi ise bizlere pahalı geldi ben ise reddettim önümüzdeki senenin kasım ayında taahhütüm sonra eriyor , şimdiden değişim planlarını yapıyorum bunu tecrübe ile mi öğrenmeliyim yoksa tavsiye ile mi bilemiyorum Türknet mi yoksa Netspeed mi seçenekleri arasında gidip geliyorum , tavsiyelerinizi ve önerilerinizi okumak isterim cevaplarınız için teşekkürlerimi iletiyorum.

Efendim lokasyon olarak İstanbul Avcılar'da ikamet ediyorum yıllar yılı Türk Telekom abonesiyiz hiçbir bağlantı sorunu sıkıntısı yaşamadık fiber hat mevcuttur , lakin son günlerde yeni taahhüt için aradıklarında artık kota aşımı durumunda hızınız düşürülmeyip kesileceğini söylediler yeni paket önerisi ise bizlere pahalı geldi ben ise reddettim önümüzdeki senenin kasım ayında taahhütüm sonra eriyor , şimdiden değişim planlarını yapıyorum bunu tecrübe ile mi öğrenmeliyim yoksa tavsiye ile mi bilemiyorum Türknet mi yoksa Netspeed mi seçenekleri arasında gidip geliyorum , tavsiyelerinizi ve önerilerinizi okumak isterim cevaplarınız için teşekkürlerimi iletiyorum.
Bu güzel üslubunuz için çok teşekkür ederim. Tabii ki sizin daha çok tecrübeleriniz önemlidir. Ancak şöyle bir durum var. Bu ISS değiştirme konusunda tecrübeniz yoksa çok arada kalabilirsiniz. Örneğin: Bazı arkadaşlar türknet çöppp, netspeed packet loss problemi var tarzı konuşuyorlar. İlk olarak hepsini kullanan bir birey için türknet tercih ettim. İlk kez tercih ediyorum şimdiye kadar Bende sizin gibi Türk Telekom Prime üzerinden 50 mbps sınırsız kullanıyordum sonra paketimin iptal olduğunu, yeni paketlere geçiş yapmamı istediler ben istemedim mecbursunuz falan dediler yeni paket ücreti 130 TL olacağını söylediler sonra 1 hafta içersinde sordum kapatma ücretim ne kadar 70 tl dediler bende Türknete geçtim. Netspeed çok iyidir güzeldir ancak ping ve packet loss ile karşılaşmıştım. Bazen hızlar 2-3 mbps'ye kadar düşebiliyor.Millenicom güzel hizmet veriyor öneririm ancak 15 tl fazla vermedim ben türknet tercih ettim. Şimdi Türknet neden tercih ettim onuda belirteyim. Türk Telekomu aradığınızda efendim arızanız hakkında Destek kaydı açıyorum saha ekipleri kontrol etsinler tarzı birkaç kez duymuşsunuzdur bu arıza kaydını insanlar açıyor. Türknet'te ise siz açıyorsunuz tek farkı bu. Zaten altyapı Türk Telekom'un olduğundan bir sorun çıktığında onlarla alakalıylsa yapmak zorundalar. Çünkü Türknet, Türk Telekomun altyapısını kiralıyor sadece bu şey gibi siz ev sahibisiniz kiralık evinizin duvarının sizin çocuğunuz tarafından kırıldığında bunu kiracı mı öder siz mi? bunun gibi bir şey Türknet ise 100 mbps'ye kadar sorunsuz hizmeti 86TL'ye 35 mbps'ye kadar hizmetini 76TL'ye veriyor. Millenicom'da 100 mbps 100TL o sebepten Türknet tercih ediyorum. Ancak altyapınız güzelse mesafeniz yakınsa geçiniz. Türk Telekomda ne hız alıyorsanız sorunsuz aynı hızı kesinlikle Türknet'te sorunsuz alırsınız hattınız desteklerse belki daha fazlasını.... Hatta son kez anımı paylaşayım Türk Telekomda 50 mbps kullanıyordum ben ucuz 86 TL'ye falan 100 gb akn'li falan eskiden kalma paketti. Sonra 100 mbps'ye geçmek istedim modem arayüzünde 91 mbps'ye kadar destekliyor snr değerim de iyi bana 70 75 hız verebilirler ancak müşteri hizmetleri vermedi paketi internetiniz kesilir bahanesiyle. Ama ben Türknet'e geçtim geçtiğim gün destek kaydı açıp 100 mbps pakete geçmek istedim. Bana 70 mbps tanımladılar 80 mbps tanımlasalarda kopma olmazdı ancak riske girilmedi kablomu değiştirip (çok ek var kablomda) 85 mbps'ye arttıracağım. Önerilerim bunlar: Size örnek olarak modem hızım ve hız testimi de atayım.

Geçmek istersiniz hem size hem bana 1 ay kazandırmak isterseniz BXR89HT96HRA bu kodu müşteri hizmetleri ile paylaşabilirsiniz.

Screenshot.png3.png
1.png

Halletiniz mi efendim? Arıza kaydı oluşturdunuz mu? Ben de sizin kadar merak ediyorum kusura bakmayın. Önerdim o kadar vaktinizi aldım düzelmesi beni mutlu eder. Hızınız düşecek 6 7 mbps ancak internetiniz stabil olacak dediklerimi yaparsanız. Bir gelişme olduğunda rica etsem bana da bildirir misiniz?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı