Netspeed vs TurkNet

Netspeed firmasını tam 8 ay boyunca kullandım. Başlarda her şey iyi hoştu. Sonra zırt pırt kesilmeye başladı. Sonrasında hattıma ve modemime suç atıldı. Sonra upload hızım durduk yere 6 Mbps'den 600-700 Kbps'ye düştü. Sorunun tehşisi için saha ekiplerini yönlendirmeyi istedim ancak bunu yapmayacaklarını söylediler. Dümdüz kendi ağızımla ısrar kıyamet saha ekiplerini yönlendirin ölçüm yapsınlar şeklinde yalvardım üstelik. Dahası Twitch'e yayın yapıyordum bir ara. Yayın tekrarına baktığımda yayında sürekli kasılmalar, bitrate azalmaları, kare atlamaları. Ne ararsanız vardı. Onlar ise müdahale etmeyi reddedip durdular. Sadece kenardan izlediler. Ben de en son TurkNet'e geçtim ve hiçbir sorunum kalmamıştı. Tam 4 saat kasmadan, donmadan yayın açmıştım ve OBS hiç hata vermemişti. Oyundaki ve Speedtest üzerindeki ping değerlerim çok iyi olmuştu. Netspeed'de en az 14 pin alırken TurkNet'te en kötü pingim 5-6 civarıydı. Üstelik şu an IPv6 hizmeti alıyorum ve IPv6 kullanan Google servislerine olan erişimim çok kısaldı. Kısaca epey memnunum TurkNet'den.

Tecrübelerinizi aktardığınız için teşekkür ederim hocam, TurkNet kesinleşti gibi.

Ping olayı Wi-Fi ve kablolu bağlantıda çok fark ediyor.

İnternet Altyapı Sorgulama - GÖKNET İLETİŞİM A.Ş. sonucu paylaşırmışsınız?
Bufferbloat Test by Waveform test sonucunu paylaşır mısınız?
TurkNet alt yapınızın desteklediği Max değerleri verebilir. (Tek paketi var.)

Diğer firmanın paketinde, modem kira ücreti var mı? Kontrol ediniz. Ekstraları Fiyat'a dahil olmuyor maalesef.

Not: TurkNet'in müşteri hizmetleri var. (Sadece abonelik sonrasında Telefon ile müşteri desteği sağlamıyorlar.)
Arza kayıt sayfasından kayıt oluşturduğunuzda. Gerek arayarak, gerek yazılı olarak iletişime geçiyorlar.

Davet Koduna ihtiyacınız olursa, belirtmeniz yeterli.

Bufferbloat Test by Waveform Bu da Bufferbloat testi hocam, sonuçlar kötü :)

TurkNet başvurusu yapıyorum arkadaşlar, sıkıntısız bir geçiş olur inşallah.

Düzenleme, arkadaşlar ayın 7'sinde işlemleri başlatmışım, o gün bugün hâlâ kurye gelemedi eve... Bize pazartesi günü internetiniz bağlanmış olur demişlerdi, Çarşamba bitti...

Bugün de gelmediler... Netspeed'e mi geçeyim arkadaşlar? Bu nedir ya? Bana habire 24-48 saat süre içinde diyorlar, kuryeye aciliyet bildirdik diyorlar oyalıyorlar resmen.

Son düzenleme:
TurkNet başvurusu yapıyorum arkadaşlar, sıkıntısız bir geçiş olur inşallah.

Düzenleme, arkadaşlar ayın 7'sinde işlemleri başlatmışım, o gün bugün hâlâ kurye gelemedi eve... Bize pazartesi günü internetiniz bağlanmış olur demişlerdi, Çarşamba bitti...

Bugün de gelmediler... Netspeed'e mi geçeyim arkadaşlar? Bu nedir ya? Bana habire 24-48 saat süre içinde diyorlar, kuryeye aciliyet bildirdik diyorlar oyalıyorlar resmen.
Hocam bu durumda başvuru belgelerini indirip doludurp imzalayıp sizin yollamanız gerekiyor.

5 aya yakin suredir NetSpeed kullaniyorum. Onceden TT kullaniyordum lol de 32 ping alirken simdi 26 27 ping aliyorum. Bu durum diger oyunlarda da gecerli. Ayni apartmanda oturan arkadasim da Turknet kullaniyordu benden yuksek ping aldigi icin ve dalgalanma yasadigi icin NetSpeede gecti oda.

Geri
Yukarı