Netspeed vs TurkNet

Arkadaşlar an itibarıyla Netspeed internetimiz bağlandı. Şansıma Eylül ayından sonra zamlı fiyatlar etkin olacakmış, neyse... Ultimate 100 paketini kullanıyoruz fakat nedense hızımız 14Mbps'yi geçemedi, müşteri hizmetlerini aradık, ona da ekip gönderecekler fakat Pazartesi gününe kaldı o iş. Benim anlamadığım eve kurulum için gelen kişinin kablo çekmesi gerek dediler, ekip yapar dediler, gelen adamın elinde hiçbir alet edevat yoktu. Yani mümkün olduğunca gelen adama biz yardım etmeye çalıştık, CAT6 kabloyu masaüstü bilgisayarımdan söktüm girişteki kutudan modeme kadar onunla getirdik interneti.

Eki Görüntüle 1467875
Netspeed'i aradım ve ve zam olacak mı? diye sordum. Zam ile ilgili herhangi bir çalışma olmadığı bilgisi verildi. Bu bilgiyi bir temsilciniz vermiş dediğimde ise bunun mümkün olmadığını böyle bir şey olsa tüm müşteri temsilcilerinin bilgisi olacağını dolayısıyla yanlış bir bilgi olduğunu söylediler.

Netspeed'i aradım ve ve zam olacak mı? Diye sordum. Zam ile ilgili herhangi bir çalışma olmadığı bilgisi verildi. Bu bilgiyi bir temsilciniz vermiş dediğimde ise bunun mümkün olmadığını böyle bir şey olsa tüm müşteri temsilcilerinin bilgisi olacağını dolayısıyla yanlış bir bilgi olduğunu söylediler.

Vallahi hocam sorduğunuz iyi olmuş fakat bana böyle söylediler, Eylül ayında göreceğiz artık ne olacağını.

Vallahi hocam sorduğunuz iyi olmuş fakat bana böyle söylediler, Eylül ayında göreceğiz artık ne olacağını.
Netspeed'in şimdiye kadar yamuk yaptığını görmedim. Zam yapacakları zaman 1 ay öncesinden haber veriyorlar. Eylül de zam olacaksa 2 gün sonra mesaj gelmesi gerekir ama dediğim gibi öyle bir çalışmalarının olmadığını söylediler.

Dediğim gibi hocam zam gelse de önemli değil, aldığımız hizmet iyi olsun. Şu hız konusunu da halledersek sıkıntı kalmayacak.

Yaklaşık 4 yıldır Netspeed kullanıyorum arada TT yamuk yaptığı için hizmetim baltalandı. 3 gündür internetim kesik dsl sabitlenmiyor Netspeed aradığımda TT ekibini yollarız ama sorun dış hatta değil sizde ise faturanıza yansıtıcaz dediler. Artık suları kaynamaya başladı umarım bana faturayı kabartmazlar TT yüzünden.

Arkadaşlar bir ara almam gereken hızı alamıyorum demiştim Netspeed ile, sebebi şuymuş: Netspeed'in kurulum için gönderdiği kişi kablolara ek yaparak kutudan modeme kadar getirmişti kabloyu, hatta modeme bağlanan DSL kablosunu (eski kabloyu) sanırsam kablo ucunu sabitleyecek aleti olmadığı için bir 15 santim aşağısından kesti ve kutudan getirdiği CAT6 kabloyla bağladı. Ben kutuya bile ek yaptığında hızı düşüreceğinden bahsetmiştim, bakır kablo olduğu için bir şey olmaz demişti bana... Bugün gelen ekip de ekleri kaldırmış, tek kabloyla modeme kadar getirip bağlamışlar.

An itibarıyla aldığım hız ve hat zayıflaması değerlerime bakabilirsiniz.
Ekran görüntüsü 2022-08-02 215240.png

Bu arada modem arayüzüne girdim, hat zayıflaması anladığım kadarıyla çok görünüyor, bu da kötü bir şey. Nasıl iyileştireceğiz onu?
Ekran görüntüsü 2022-07-29 201331.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı