Netspeed Yeni Tarifelerini Yayınladı

Bir seneden fazla zamandır Netspeed kullanıyorum. Sormak istediğiniz sorular varsa cevaplayabilirim.
Yüksek büyüklükte dosya indirimleriniz kaç dakika veya saat aldı ? Örnek olarak 10 GB'lık bir dosyayı kaç dakikada indirdiniz ?

Ekran Alıntısı3233223.JPG

Bu tablodaki bilgi güncel ve doğruysa eğer hiper pro 75 çok güzel bir seçenek olacak. TTNET aboneliğim Şubat da bittiği an geçebilirim.
1 Ocak sonrası gerçek bilgiler ve tarifeler kendini gösterecektir.

Yaklaşık bir haftadır kotalı paket bilgileri görüyoruz. AKN yapısını yokmuş gibi gösterip kota yapısı oluşturmaya çalışan şirketlere denetim uygulanacağını gördüğüm oldu.
Gördüğüm haberlere göre denetimden geçemeyen şirketler para cezası ile karşı karşıya kalacaklar.

Az önce dediğim gibi her şeyi zaman gösterecek. Bizleri tereddüt de bırakan tek şey fiyat yapılanması olduğunu düşünüyorum.

ADSL aboneleri AKN sonrası olan hız 5 Mbps değerine kadar hız alıyor. Yeni paket üzerinde 8 Mbps değerine güncelleme olacak deniliyordu. İki gündür eski paket gibi 5 Mbps değerini sunacaklar gibi paylaşımlar var.

Aklı başında olan ve bilgisi olan kişiler artık ADSL abonelikten çıkıp VDSL veya fiber abonelik üzerine geçiş yapacağı artık kesin gibi görülüyor.
Yükleme değerinin maksimum sınır olarak hala 1 Mbps değeri gösteriliyor. Ancak bu değerin %60 veya %70 değerlerini ancak görüyoruz kullanım olarak.
Bu sebeple ADSL abonelik çöküşü önümüzdeki günlerde yaşanacaktır.

Önümüzdeki günlerde fiyat dışında bizlere en büyük sorun olan port sorunu bizlerin en büyük sıkıntısı olacak sunulan paketlerden çok.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 348452

Bu tablodaki bilgi güncel ve doğruysa eğer hiper pro 75 çok güzel bir seçenek olacak. TTNET aboneliğim Şubat da bittiği an geçebilirim.
1 Ocak sonrası gerçek bilgiler ve tarifeler kendini gösterecektir.

Yaklaşık bir haftadır kotalı paket bilgileri görüyoruz. AKN yapısını yokmuş gibi gösterip kota yapısı oluşturmaya çalışan şirketlere denetim uygulanacağını gördüğüm oldu.
Gördüğüm haberlere göre denetimden geçemeyen şirketler para cezası ile karşı karşıya kalacaklar.

Az önce dediğim gibi her şeyi zaman gösterecek. Bizleri tereddüt de bırakan tek şey fiyat yapılanması olduğunu düşünüyorum.

ADSL aboneleri AKN sonrası olan hız 5 Mbps değerine kadar hız alıyor. Yeni paket üzerinde 8 Mbps değerine güncelleme olacak deniliyordu. İki gündür eski paket gibi 5 Mbps değerini sunacaklar gibi paylaşımlar var.

Aklı başında olan ve bilgisi olan kişiler artık ADSL abonelikten çıkıp VDSL veya fiber abonelik üzerine geçiş yapacağı artık kesin gibi görülüyor.
Yükleme değerinin maksimum sınır olarak hala 1 Mbps değeri gösteriliyor. Ancak bu değerin %60 veya %70 değerlerini ancak görüyoruz kullanım olarak.
Bu sebeple ADSL abonelik çöküşü önümüzdeki günlerde yaşanacaktır.

Önümüzdeki günlerde fiyat dışında bizlere en büyük sorun olan port sorunu bizlerin en büyük sıkıntısı olacak sunulan paketlerden çok.

Ben Hiper Pro 75'e geçeceğim Pazartesi günü. Zaten 2 ev kullanıyoruz 38 tl'ye denk geliyor bana, öyle olmazsa tek başıma 76 tl vermezdim.

Ben uzun yıllardır TTNET ADSL abonelik üzerinde devam ediyorum. VDSL modeme sahibim Asus DSL-AC55U modeli.
Yaklaşık iki ay önce kesin olarak 100 Mbps veya 50 Mbps aboneliğine geçiş yapıyordum. Durumun içine girdikçe aklımdaki ses bana dur diye diye bu zamana kadar geldim.
Sokağımın başına kadar fiber dahi var. Ancak TTNET güvenim olmadığı için VDSL aboneliğe geçiş yapmıyorum yeni tarifeler kendini tamamen gösterene kadar.

Benim için en büyük sorun port iptali yapmaları olacaktır. Yeni port işlemi çok can sıkıcı bir durum ve uğraş gerektiriyor.
Şubat da atacağım adım ve kararım beni ya rahatlatacak yada felakete sürükleyecek.

Allah herkese kolaylık versin bu süreçte demekten başka bir şey gelmiyor içimden artık. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı