Netspeed yüksek ping problemi

AcemiTeknocu

Kilopat
Birkaç ay önce sözleşme imzaladık. İlk ay çok güzeldi. 19 Ping ve 0 kopma vardı. 2. ay kopmalar başladı. Söylemememe rağmen modeminizde hata var dediler. Cidden söylüyorum 20 kere bildirmişimdir Facebook grubunda. En sonunda beni banladılar herhalde. Mesaj atamıyorum 2 aydır. LOL oynuyorum. Pingim 19 civarıydı. Artık 60 altı görürsem seviniyorum. Neden böyle? Bir açıklaması var mı? Şimdiden teşekkürler.
( 50 TL 24 VDSL tarifesi )

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Ping dün 600 civarıydı. Facebook grubundan banladılar herhalde beni. Mesaj atamıyorum da.

Kusura bakmayın ama onu nasıl yapacağım ? Hız testi mi demek istediniz ?

şu şekilde 192.168.1.1 adresine girin kullanıcı adı şifre girin genelde kullanıcı adı:admin şifre:ttnet olur bi araştırın bulursunuz sonra xDsl istatistiklerine girin şu şekilde olucak

Hocam Ping dün 600 civarıydı. Facebook grubundan banladılar herhalde beni. Mesaj atamıyorum da.

Kusura bakmayın ama onu nasıl yapacağım ? Hız testi mi demek istediniz ?
şu şekilde 192.168.1.1 adresine girin kullanıcı adı şifre girin genelde kullanıcı adı:admin şifre:ttnet olur bi araştırın bulursunuz sonra xDsl istatistiklerine girin şu şekilde olucak

Attainable Net Data Rate:

yazan yeri söyleyebilirmisiniz

Son düzenleme:
Hat değerlerinde senden yana olan bir sıkıntı göremedim. Senden kaynaklı bir problem yok ama ping sorunu sürekli olan bir olay mı sende yoksa arada bir olan bir sorun mu? Ping çok karışık bir durumdur bağlı bulunduğun alt yapısal olma ihtimalide var, girdiğin oyun sunucu olma ihtimalide var, bulunduğun lokasyonun sunuculara uzaklığıda olabilir, az çok İSS kaynaklıda olabilir veya kullandığın hizmet VAE olduğu için Türk Telekom kısıtlamasıda olabilir.

Bu sıkıntı sadece LoL'ün Türkiye sunucusunda geçerli. Diğer oyunlarda böyle bir sıkıntı yok. Bende Netspeed kullanıyorum aradım kaç defa yok düzeltcez, yok sabredin diye diye 3 ay oldu nerdeyse. Dediğim gibi sadece TR'de var bu sıkıntı. RU'da 67 ping alırken, TR'de 72 alıyorum.

Sorun devam ediyor mu?

Sorun devam ediyor mu?
Sanırım LOL Türkiye sunucusunda bir şey var . Pingim 19 idi. Bildiğin 19 ya. Şimdi 60 dan aşağı görmüyorum ama oynanabilir mi ? Evet.
Dowloand hızım saniyede 2.5-2.8 MB . Kota kalkınca rahat 1080p video açıyor ama biz bu internete 10 kişi girdiğimiz için 720 ile yetiniyoruz . Sorunum modem kaynaklı da olabilir.

Sorun devam ediyor mu?
Türkiye sunucusunda evet. Rusya'da ve West'de sıkıntı yok aynı şekil diğer online oyunlarda da problem yok. Benim için çok sıkıntı değil çok LoL oynayan biri değilim çünkü. Paket kaybı yaşamıyorum diğer online oyunlarda hızım gayet stabil ve kesilme, yavaşlama gibi bir durum daha olmadı.

Son düzenleme:

Genelde telefondan bağlandığın için ping gece genelde 45-50 arası oluyor. 60 ping benim için çok sorun olmaz sanırım. Taahütsüz olması ayrıca güzel en azından kış bitene kadar herhangi bir olumsuzluk yaşanırsa iptal edip farkı bir firma seçebilirim.

60 gündüz ise çok iyi sayılır, benim mobil bağlantıdan dolayı gündüz 60 görünce seviniyorum

3 Ocak 2019 tarihinden itibaren TT olan sözleşmem bittiği gibi Netspeed’e geçtim. Ping değeri TT kullanıyorken 8-11 arası ve hız paketim 50 Mbps’idi. Netspeed ile sabit 17, hızım ise 75 Mbps. LoL’ü ben de oynuyorum ve ping değerim önceden olduğu gibi halen 27-30 arasında.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…