Netspeed'de yüksek ping almak

• Konuyu başlatan fxtih
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 662
Altyapıyla alakalı bir sorun olduğu aşikar. Altyapınız VDSL mi fiber mi? Attığınız görselde 10Mbps alıyorsunuz fakat 100Mbps paketten bahsediyorsunuz? Ortada bir sorun olduğu aşikar. Bu yaşadığınız sorunun Netspeed ping sorunu olduğunu düşünmüyorum. Daha büyük bir sorun var ortada. Müşteri hizmetleriyle iletişime geçin.

@quadroxxq Ben de Netspeed kullanıcısıyım. Sizin için bu sonuçları aşağıya ekliyorum. Aldığım değerlerin Turknet ile aynı hatta bir tık iyi olduğunu söyleyebilirim.

Tracert sonuç:

Eki Görüntüle 1648136

Netspeed geçiş sürecimle ilgili rehberi de buradaki bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz:

En yakın sunucuya iletiyor değil mi TurkNet gibi sadece İstanbul'a iletmiyor?

@quadroxxq Evet, en yakın sunucuya iletiyor. Yerel oyun sunucularında (Valorant, LoL vb.) aldığım ping değerleri ya Turknet ile aynı yada 1-2ms daha aşağıda. Yurtdışı çıkışlarındaysa 5ms kadar fark edebiliyor. Örneğin LoL EUW serverinde Turknet ile 45 alırken bu ISS ile 50 alıyorum. Fiyat ve hizmet kalitesini düşününce Netspeed her açıdan daha iyi diyebilirim. Download ve upload olarak aldığım hızlarda zaten birebir aynı.

Altyapıyla alakalı bir sorun olduğu aşikar. Altyapınız VDSL mi fiber mi? Attığınız görselde 10Mbps alıyorsunuz fakat 100Mbps paketten bahsediyorsunuz? Ortada bir sorun olduğu aşikar. Bu yaşadığınız sorunun Netspeed ping sorunu olduğunu düşünmüyorum. Daha büyük bir sorun var ortada. Müşteri hizmetleriyle iletişime geçin.

Hocam TurkNet'te Türk Telekom altyapısı mı kullanıyor? Yoksa kendi altyapısını mı?

Çünkü daha önce aynı sorunu TT'de yaşamıştık.

@fxtih İki firma da TT altyapısı kullanıyor. Turknet yalnızca kendi altyapısı olan yerlerde Gigafiber hizmeti veriyor. Onun dışında TT ile hizmet veriyor. Attığınız hız testinin daha geniş halde kırpılmamış halini atar mısınız? POP noktası olarak ne kullanıyor sizde görmek istiyorum.

1674908828580.jpeg

Bu kadar hocam başka bir şey yok ip yazıyordu onu gizledim.

Sizin hattınızda veya portunuzda bir problem olduğu bariz. Hiç geç kalmadan direkt arayıp durumu belirtin. Zaten onlarda sistemden görüp size nasıl yardımcı olabileceklerini aktaracaklardır.

Merhaba arkadaşlar, dün Netspeed'e geçiş yaptık. Eskiden TurkNet kullanıyorduk. Şu zamlardan sonra Netspeed'e geçtik fakat çok fazla pingim çıkıyor. Minecraft PvP oynuyorum. 180, bazen abartısız söylüyorum 1000 Ms'lere kadar çıkıyor. Bu sizde de oluyor mu? TurkNet'teyken böyle bir sorun yoktu.

100 Mbps'lik paketi kullanıyoruz.

Kablolu olarak deneyebilirsiniz çok iyi olur.
Bir de modem arayüzünüzden hat değerlerinizi paylaşır mısınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı