NetSpeed'ten TurkNet'e geçilir mi?

Sinancetin96

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, NetSpeed 75Pro fiber tarife kullanıyorum, mahallem de fiber mevcut, daireye kadar fiber kablo geliyor, aldığım hız genellikle 50-70 arası.
Ancak aldığım hızı çok dert etmiyorum, NetSpeed de yaşadığım ping ve loss beni çileden çıkarttı, TurkNet'e geçmeyi düşünüyorum. Sizce geçmeli miyim? Geçersem süreç nasıl olur? Kendime ait bir modemim yok, NetSpeed tarafından yani Türk telekoma ait modemi kullanıyorum. Geçtiğim de TurkNet ücretsiz modem veriyor mu fiber altyapı için, modem veriyorsa, NetSpeed'e ait modemi iade etmem ve TurkNet'in gelip yeni modem vermesi uzun sürer mi acaba? Bir de geçiş işlemlerinde kurulum ücreti alınıyor mu acaba? Tecrübesi ve bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de aynı sorunlardan dolayı TurkNet'e geçiş yaptım. 100 Mbps tarifeden 98-99 Mbps değerlerini alabilmekteyim. TurkNet'i seçmemin diğer sebebi 85 liralık tarifenin içinden modem kira ücreti ödemiyorsunuz. Modeminizi iade etmenize gerek yok. TurkNet mülkiyetini alıyor. İptal edeceğiniz zaman TurkNet'e vermeniz gerekiyor. Gerekirse referans kodu sağlayabilirim. 2. ayı ücretsiz kullanabilirsin. Geçişlerde ücret alınmıyor. 1 hafta içerisinde geçişin tamamlanıyor. 1 hafta boyunca NetSpeed üzerinden internetini kullanmaya devam ediyorsun. Geçiş tamamlandığında otomatik olarak TurkNet modem kurulumunu Online olarak yapıp size bilgi veriyor ve interneti kullanmaya başlıyorsunuz.

TurkNet'e geçme hizmeti berbat çalışanları hiçbir şey bilmiyorer paketimi yükselteyim dedim 1 ay internetsiz kaldık sonra Türk telekoma geçtin Türk Telekom çalışanları sağ olsun hallettiler.
Turk telekom, biraz p
Ben de aynı sorunlardan dolayı TurkNet'e geçiş yaptım. 100 Mbps tarifeden 98-99 Mbps değerlerini alabilmekteyim. TurkNet'i seçmemin diğer sebebi 85 liralık tarifenin içinden modem kira ücreti ödemiyorsunuz. Modeminizi iade etmenize gerek yok. TurkNet mülkiyetini alıyor. İptal edeceğiniz zaman TurkNet'e vermeniz gerekiyor. Gerekirse referans kodu sağlayabilirim. 2. ayı ücretsiz kullanabilirsin.
Memnun olurum. Netspeed'in herhangi bir avantajı kalmadı benim için. ilk aldığım tarife 50mgbs'di
76 tl ödüyordum, şimdi ise zorunlu tarife değişiliği, modem kira ücreti filan derken 103tl ödüyorum ve hiçbir şekilde rekabetçi oyun oynayamıyorum sürekli bir şekilde ping ve loss sorunu yaşıyorum.
Yanlış bilgilendirmeyin fiber alt yapıda kesintisiz hizmet alabilir.
Bende biraz ona güveniyorum açıkcası fiber altyapı mevcut olduğu için çok sorun yaşamayacağımı umuyorum. Netspeed bu güvenimi biraz kırdı ama, 15 yıl önce kullandığım ttnet de bile ping sorunu yaşamıyordum.

Geri
Yukarı