Newegg Alışveriş Deneyimim

Arkadaşlar XFX RX 580 GTS Black Core Edition 8GB modelinde kısa devre sorunu oluştu. Bulunduğum bölgede DHL Express olmadığı için Newegg ürünü almadan para iadesi yapıyor ve bunu bana yapışı 2.kez. Artık Türkiye'den birşey alırken bir kere daha düşünücem.
373543

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. Newegg.com'dan yapmış olduğum 7317 TL'lik alışverişim hakkında birkaç bilgi vermek istiyorum. Alışveriş yapmadan önce fazlasıyla çekindiğim noktalar vardı. Daha önce Amazon.com dan siparişlerim olmuştu fakat yurt dışından alışverişte daha önce hiç bu kadar yüksek meblağ alışverişim olmamıştı. Haswell mimarisi de dahil olmak üzere daha önce 3 sistem topladım. Bu sistemimde Newegg'i tercih etme sebebim malum döviz kuru ile alakalıdır. Altı ana parçayı buradan sipariş ettim ve risk aldım. Birinci risk gümrükte bu meblağ bir alışverişin sorunsuz geçip geçmemesiydi. İkinci risk ise elektronik ürünlerdeki şansım.Üçüncüsü ise garanti meselesi. Sıkıntı olmayacağı kesin değil ama olursa da Newegg'e geri göndermeyi şu şartlarda göze aldım. Ürünler daha elime ulaşmadı fakat gümrükten sorunsuz bir şekilde geçti. Birkaç güne elimde olacak ve bir sıkıntı oluşması durumunda güncel olarak bilgilendirme yapmayı düşünüyorum.

Eki Görüntüle 370199Eki Görüntüle 370200Eki Görüntüle 370201Eki Görüntüle 370203Eki Görüntüle 370205

Merhaba öncelikle hayırlı olsun. Size ufak bir sorum olacak. Garantileri falan geçerli oluyor mu tüm ürünlerin?

Hocam merhaba öncelikle sisteminiz hayırlı olsun bende bir alışveriş yapmayı düşünüyorum ürünlerim şu şekilde
MSI GeForce RTX 2080 DirectX 12 RTX 2080 GAMING TRIO Video Card - Newegg.com

EVGA SuperNOVA 850 G+, 80 Plus Gold 850W, Fully Modular, FDB Fan, 10 Year Warranty, Includes Power ON Self Tester, Power Supply 120-GP-0850-X1 - Newegg.com

G.SKILL TridentZ RGB Series 16GB (2 x 8GB) 288-Pin DDR4 SDRAM DDR4 3200 (PC4 25600) Desktop Memory Model F4-3200C16D-16GTZR - Newegg.com

AMD RYZEN 7 2700X 8-Core 3.7 GHz (4.3 GHz Max Boost) Socket AM4 105W YD270XBGAFBOX Desktop Processor - Newegg.com

Cooler Master MasterLiquid ML240R Addressable RGB AIO CPU Liquid Cooler, 28 Independently-Controlled LEDS, Robust Sleeved FEP Tubing, Dual 120mm ARGB Air Balance MF - Newegg.com

Bu alışverişim 9.500 TL gibi bir fiyat tutuyor. Bunlarla beraber türkiyeden alacağım ürünlerde var toplamında 13.000TL lik bir sistem oluyor. Tüm hepsini türkiyeden alırsam 15.250TL civarında tutuyor arada 2.250TL civarlarında fahiş bir fiyat farkı oluşuyor bu riske girmeye değer mi ilk defa alışveriş yapacağım yurt dışı sitelerden arıza vs. olur ise benim için gerçekten sıkıntı olur gibime geliyor ama siz sorun yaşamamışsınız yaşadığınız sorunda çözülmüş biri bir gaz verse hemen çekeceğim ürünleri de işte ya sıkıntı olursa ne yaparım diye düşünmüyorda değilim.

Geri
Yukarı