NewEgg üzerinden alış-veriş ve vergi

Evet geliyor. Bayağı korunaklıydı. Bir sürü havalı poşet koymuşlar.
Peki nereden geliyor? Yani US veya UK diye ayrı ayrı mı bu da?
Normal ekranda gözüküyor, yanlış hatırlamıyorsam sepette üstüne çok az bir fark daha ekleniyordu.

Eki Görüntüle 382068
Bendeki sorun işte adresimi yazmama rağmen ekranda bu bilgileri göremememdi. O yüzden şüpheye düştüm. Ama tekrar dnerim olmazsa.e

Herkese merhaba arkadaşlar,

Lütfen deneyimli ve alış-veriş yapmış bir arkadaş bana NewEgg üzerinden alış-veriş yapmayı detaylı açıklayabilir mi? Hiçbir yerde sağlıklı bir bilgi bulamadım. Şimdi asıl önemli sorularıma geleyim. NewEgg üzerinden yapılan alış-verişlerde kargo ücreti ve gümrük vergisi, Amazon'da olduğu gibi alış-veriş esnasında görülebiliyor mu ve alış-veriş esnasında ödenip kapımıza kadar sorunsuz geliyor mu? Ayrıca bu siteden alış-veriş yapıldığında herhangi bir ücret, adres, gümrük sınırlaması var mı? Yani kesintiler ve ulaştırma akışı nasıl sağlanıyor?

Şimdiden teşekkürler.
Alt linkteki konuya bakmanı tavsiye ederim. satıcı ve gönderen Newegg ise vergiyi onlar hallediyor diğer satıcıları bilmiyorum. Ürün fiyatı vergi ve kargo dahil kredi kartını girince görünüyor yalnız kredi kartıyla alınca bizim bankalar sonradan kur farkını ekledikleri için ürün fiyatı 500 TL ise 550 TL olabiliyor. fakat banka kartıyla alışveriş yapılırsa ürün fiyatı neyse onu yansıtıyormuş bizim bakalar, yani kur farkı olmadan. Kargo şirketi FADEX ve alışveriş yapanlar gayet memnun alt linki incelersen görebilirsin.

Alt linkteki konuya bakmanı tavsiye ederim. satıcı ve gönderen Newegg ise vergiyi onlar hallediyor diğer satıcıları bilmiyorum.
Hmm... Bak bu önemli işte. Mesela Amazon'da da satıcı Amazon ise işlem kolay oluyordu. Burda da NewEgg olmasına dikkat etmek lazım o zaman.

Hmm... Bak bu önemli işte. Mesela Amazon'da da satıcı Amazon ise işlem kolay oluyordu. Burda da NewEgg olmasına dikkat etmek lazım o zaman.
Sanırım öyle ama diğer satıcıyı seçip sipariş ekranında fiyat ve vergi durumuna bakmak gerek belki Amazon gibi satıcı başka olup gönderen Newegg varsa gümrük vergisi de fiyata dahil edilip gümrük işlerini de Newegg hallediyordur .

Sanırım öyle ama diğer satıcıyı seçip sipariş ekranında fiyat ve vergi durumuna bakmak gerek belki Amazon gibi satıcı başka olup gönderen Newegg varsa gümrük vergisi de fiyata dahil edilip gümrük işlerini de Newegg hallediyordur .
Belki de. Aslında böyle sürekli alış-veriş yapmış birisi olsa daha net bilgiler alacağız ama bakalım.

Belki de. Aslında böyle sürekli alış-veriş yapmış birisi olsa daha net bilgiler alacağız ama bakalım.
Aslında verdiğim link yeterli konudaki arkadaş ürünü 6 gün önce aldı ve bugün eline geçti konuda paylaştı gelen ürünü . ayrıca fiyata vergi dahil olmazsa zaten anlayın ki gümrükte çıkıyor vergi. Şu da var Newegg dışında satıcıdan alışveriş yapmam ama amazon gibi gönderen newegg olursa ve vergi de buna bağlı olarak fiyata dahil olup newegg hallediyorsa gümrük işini anca öyle yaparım .

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı