NFS unbound kırılır mı?

Kim korsan oyun, izlemek ister ki beyler. Yani öyle bir haldeyiz ki, 4 kişi gow ragnarok'a girdik. Danaya girer gibi. Psde mecburuz da pcde artık bende korsanı tavsiye ediyorum. Halbuki ben de karşıydım korsana ama mecbur bırakılıyoruz.

Valla hocam biraz haklilar ama simdi. Emek hirsizligi oluyor. Gerci Turkiye sartlarinda oyun oynamak artik luks oldu.
İşe ilk başlamış bir kişi için "emek hırsızlığı" vs denilebilir haklılık payı elbette vardır. milyar dolar mertebesinde bir şirket için bunu söylemek akıl dışı birşeydir. windows a para vermek kimin umrunda? çok isteyen lisans alır fakat bir ev kullanıcısı ben windows lisansı almazsam yazık olur microsoft batar , hakkını yemiş olurum diye düşünmez. peki tespit doğrumudur? hemde %100 doğrudur. 30 yıl emek harcayıp konut satın alabilmek için altın birikimi yapmış birinin evinden altınların çalınmasıyla, borsada, bitcoin de , konutta (emrah gibi) zengin olmuş insanların 10 milyon tl sinin çalınmasını aynı kefeye koyan embesilliğin, kötülüğün dibine vurmuştur kesin ve net.

İşe ilk başlamış bir kişi için "emek hırsızlığı" vs denilebilir haklılık payı elbette vardır. milyar dolar mertebesinde bir şirket için bunu söylemek akıl dışı birşeydir. windows a para vermek kimin umrunda? çok isteyen lisans alır fakat bir ev kullanıcısı ben windows lisansı almazsam yazık olur microsoft batar , hakkını yemiş olurum diye düşünmez. peki tespit doğrumudur? hemde %100 doğrudur. 30 yıl emek harcayıp konut satın alabilmek için altın birikimi yapmış birinin evinden altınların çalınmasıyla, borsada, bitcoin de , konutta (emrah gibi) zengin olmuş insanların 10 milyon tl sinin çalınmasını aynı kefeye koyan embesilliğin, kötülüğün dibine vurmuştur kesin ve net.
Bu bakış açısına göre fakirden çalınmazsa ama zenginden çalabiliriz. Konu korsan oyun dışına çıktı madem bu bakış açısı doğru olsaydı zenginden çalanlar içeri girmezdi. Hakim zaten onun çok parası var bu ona koymaz derdi ama böyle karar veren bir hâkim olduğunu düşünmüyorum. Resmi olarak düşündük şimdi dinî olarakda düşünelim, bizim inancımıza göre yine zenginden çalınabilir veya zenginden çalmanın günahı azdır diye birşeyde yok.

Yanlış anlamayın siz kendi kural ve kanunlarını uydurmuş olabilirsiniz. 😄

İşe ilk başlamış bir kişi için "emek hırsızlığı" vs denilebilir haklılık payı elbette vardır. Milyar dolar mertebesinde bir şirket için bunu söylemek akıl dışı bir şeydir. Windows'a para vermek kimin umurunda? Çok isteyen lisans alır fakat bir ev kullanıcısı ben Windows lisansı almazsam yazık olur Microsoft batar, hakkını yemiş olurum diye düşünmez. Peki tespit doğru mudur? Hem de %100 doğrudur. 30 yıl emek harcayıp konut satın alabilmek için altın birikimi yapmış birinin evinden altınların çalınmasıyla, borsada, Bitcoin de, konutta (emrah gibi) zengin olmuş insanların 10 milyon TL sinin çalınmasını aynı kefeye koyan embesilliğin, kötülüğün dibine vurmuştur kesin ve net.

Bu bakış açısına göre fakirden çalınmazsa ama zenginden çalabiliriz. Konu korsan oyun dışına çıktı madem bu bakış açısı doğru olsaydı zenginden çalanlar içeri girmezdi. Hakim zaten onun çok parası var bu ona koymaz derdi ama böyle karar veren bir hâkim olduğunu düşünmüyorum. Resmi olarak düşündük şimdi dinî olarak da düşünelim, bizim inancımıza göre yine zenginden çalınabilir veya zenginden çalmanın günahı azdır diye birşeyde yok.

Oyun şirketleri zenginliğin daniskasını yaşamaktadır ve onlardan çaldığımız oyunlar onlara koymaz çünkü oyunların fiyatı çok yüksek ve bu fiyata değecek oyunlar değiller hiçbir oyun 1.200 Türk lirası etmez senin karşılaştırdığın şey vehbi koç'tan 100.000 TL çalmışsındır ve demişlerdir ki vehbi koç'a dokunmaz fakat elektronik artstan bir oyun çalmışsındır fakat elektronik arsa dokunmaz bu ikisi kıyaslanacak bir şey değildir oyun sadece bir yazılımdır elektronik artsın parasını aynen çalan yoktur lütfen karşılaştırma yaparken dikkatli olalım.

Skidrowcodex sitesinde kırılmış var.

O sitede güvenli değil diye biliyorum fakat bakacağım.

Oyun şirketleri zenginliğin daniskasını yaşamaktadır ve onlardan çaldığımız oyunlar onlara koymaz çünkü oyunların fiyatı çok yüksek ve bu fiyata değecek oyunlar değiller hiçbir oyun 1.200 Türk lirası etmez senin karşılaştırdığın şey vehbi koç'tan 100.000 TL çalmışsındır ve demişlerdir ki vehbi koç'a dokunmaz fakat elektronik artstan bir oyun çalmışsındır fakat elektronik arsa dokunmaz bu ikisi kıyaslanacak bir şey değildir oyun sadece bir yazılımdır elektronik artsın parasını aynen çalan yoktur lütfen karşılaştırma yaparken dikkatli olalım.

O sitede güvenli değil diye biliyorum fakat bakacağım.

Site hakkında bilgim pek yok ama siz deyince merak edip bir göz attım Torrent sitelerine.

Bu bakış açısına göre fakirden çalınmazsa ama zenginden çalabiliriz. Konu korsan oyun dışına çıktı madem bu bakış açısı doğru olsaydı zenginden çalanlar içeri girmezdi. Hakim zaten onun çok parası var bu ona koymaz derdi ama böyle karar veren bir hâkim olduğunu düşünmüyorum. Resmi olarak düşündük şimdi dinî olarakda düşünelim, bizim inancımıza göre yine zenginden çalınabilir veya zenginden çalmanın günahı azdır diye birşeyde yok.

Böyle bakış açısıyla yaklaşırsan ceza yasalarının, sistemin "mutlak doğru" olduğunu ortaya koyman gerekir. Sisteme kapitalizm hakim olduğunu düşünürsek zaten bizi sömürmek isteyen insanlar tarafından yönetildiğimizin de farkına varırız. Dolayısıyle bir hakim de kapitalist sisteme hizmet etmek zorundadır yoksa saf dışı edilir. sıradan herhangi bir insan mutlaka sömürülecektir oyunlar işin bir parçası korsan oyunun bu şekilde dağıtılması/izin verilmesi kapitalist sistemin kontrolunde gerçekleşmektedir. yani istemeseler korsan oyun internette bulamayız. bunu neden yaptıkları hakkında da fikir yürütebilir fakat çok uzatmak istemem. ister resmi, ister dini olarak düşünülsün sadece zenginlik ve fakirliğin olması bile hem sistemde, hemde dinde sıkıntı olduğunu net olarak ortaya koyar. tanrı , yaratıcı ,allah asla adaletsizlik -eşitsizlik istemez. bunu her insanı yaşlandnırarak, öldürerek kafasına vura vura gösterir insanlara ama insan bunu asla anlamak istemez. hiç bir kimse ne sistemin , ne de dinin insanların iyiliği için var olduğunu iddia edemez. din biraz daha fazla ama sistem de insanları kandırmaya yöneliktir. gerçek olan tek şey insan denilen canlının kötülüğünden bilinçli ve kasıtlı olarak her alanda eşitsizlik yarattığıdır. sistem ve din bunu normalleştirir, insanlar tarafından normal algılanmasını sağlarlar.

Haklisin hocam. 1200 lira bir oyun icin fazla.
Fazla değil gerçek dışı. 1200 liraya konsol aldığımı hatırlıyorum 10 sene önce. Bir aylık yemek parasını bu ülkede hiçbir öğrenci rahat rahat veremez bir oyuna. Tamamen oyun firmalarının suçu, çoğu çerez parasına mı satacağım falan diyor ama mecburlar buna. 100 liralık bir oyun 5 dolar falan ediyor sürümden kazanırlar zaten başka ülkelerden gelirleri var, 1000tl'den 100 kişi alıyorsa 100tl'den 10000 kişi alacak çünkü. Bu ülkemizdeki rezil kuru bahane etmek ve emek verildiğini öne sürmek aynı ülkede domuz etinden yemek yapıp da emek veriyorum almak zorundasınız demek gibi. Adamlar alamıyor emek verilse ne yazar? Steam bu konuda mantıklı davranıyordu ama o bile bozdu.

Yeni konular

Geri
Yukarı