NFS vs. FH4

Need for Speed özüne bakarsanız aslında bir yarış oyunu, gerçek sürüş mekaniklerine önem vermeksizin sadece eğlenmenize bakar. Forza ise daha çok simülasyona, gerçek sürüş mekaniklerine önem veren, kafa dağıtmalık bir oyun. Bu iki oyunu aslında karşılaştırmak biraz güç. İkisinin de ortak noktasının ''araba sürmek'' olduğunu düşünmek doğru olmaz. Şunu söylemeliyim ki iş aslında sizin kararınızda bitiyor, yarış yapmayı seviyorsanız Need for Speed'e, ama daha çok simülasyon seviyorsanız ve kafa dağıtmalık bir oyun istiyorsanız Forza.

Forza Horizon 4'e simülasyon demek? Anlıyorum.

FH4 bir arcade yarış oyunudur, NFS de aynı şekilde. Fakat FH4'ün dünyası, fizikleri, mekanikleri çok daha iyi.
EA, Shift ve sonrasıyla NFS serinin suyunu çıkardı. Yapmayı da beceremiyorlar zaten. Forza'ya falan benzetmeye de çalıştılar, tema olarak.

Kısaca, FH4 > NFS.

NFS 2020. 2016 yapımı FH3'ün tırnağı bile olamaz. NFS ölü artık. Adamlar beceremiyor, ama hala ısrarla her yıl yeni bir NFS'de gelmeye devam ediyor.

Forza Horizon 4'e simülasyon demek? Anlıyorum.

FH4 bir arcade yarış oyunudur, NFS de aynı şekilde. Fakat FH4'ün dünyası, fizikleri, mekanikleri çok daha iyi.
EA, Shift ve sonrasıyla NFS serinin suyunu çıkardı. Yapmayı da beceremiyorlar zaten. Forza'ya falan benzetmeye de çalıştılar, tema olarak.

Kısaca, FH4 > NFS.

Forza Horizon 4 arcade e daha yakın bir oyun.

Ben Forza Motorsport 7 oynuyorum simülasyon sevdiğim için.

Yeni konular

Geri
Yukarı