Nic.TR Sitesinin 23 Mart'ta Kapatılması!

dgknbzglu

Kilopat
Yer
İstanbul/Maltepe
Daha fazla  
Meslek
PHP Developer
Merhabalar, bugün tarafıma bir mail ulaştı.
Nic.TR'nin sözleşmesi gereği 23 Mart'tan sonra yeni başvuru ve yenileme başvurusu almayacağını yazıyor. Çözüm olarak da belirledikleri alan adı firmalarından birine geçmemizi söylüyorlar.

23 Mart 2020 tarihinde www.nic.tr sayfası (gov.tr, edu.tr, bel.tr, av.tr, dr.tr, tsk.tr, pol.tr, k12.tr ve kep.tr uzantılı alan adları hariç) yeni başvuru ve yenileme (ödeme) işlemlerine kapatılacaktır.

Natro, İsimtescil gibi firmaların da bulunduğu listede METUnic şirketi ücretsiz bir şekilde alan adınızı aktarıp faaliyetinde duraksatma yaşatmıyor. Diğer firmalarda aktarım ücreti söz konusu, ben METUnic şirketine aktarma yaptığım için aktarım ücretleri hakkında bilgim yok maalesef.

* TRABİS'in faaliyete başlaması ile birlikte Nic.TR'nin Kayıt Operatörü işlevi (Registrar) sona erecektir. "ODTÜ Geliştirme Vakfı Bilgi Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş. (METUnic)" Nic.TR'nin Kayıt Operatörü işlevini devam ettirmek üzere kurulmuştur.

Detaylı bilgi: Nic.TR 23 Mart Duyurusu

Bu konuyu neden açtığıma gelirsek, maile bunun gibi bir çok sahte ve gereksiz mail geliyor ki gözümden kaçmış. Bugün göz gezdirirken denk geldim tekrar, önemli bir olay. En azından sosyaldeki arkadaşların alan adı mevcutsa bilgilensin istedim. Benim gibi gözden kaçıranlar için :)

Sıkıntı yaşayanlar olursa yardımcı olabilirim, etiket atmanız yeterli olacaktır.
İyi sosyaller!

Telefonla ulaş bence hocam senin de başın ağrımasın sonra uğraşma :)
Aslında alan adlarını yenilemek falan benim işim değil.
Tek seferlik bir iş yapmıştık ama ücretleri ödememişlerdi. Daha sonra domain yenilemeyi unuttuklarında mailleri vs ölünce hemen aradılar beni, yenilemeleri vs yaparken parayı masaya bırakmışlardı.
Ne olursa beni aramaya kalkıyorlar daha sonra.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı