Niçin yaşarsınız?

Oyun yapıp, insanlar o oyunu oynayıp sevmesi. Sonra insanların "vaay adam yapmış" ve benzeri laflarını duymak için. Başarıdan kaynaklı ego tatmin hissi beni bitiriyor.

Ne? Ne var? Hiç değilse havadan egolu davranmıyorum. Başarılı bir şey yapıp övülünce egomu tatmin ediyorum.

Yaşadığını hissedebilmek için yaşar insan. Şayet diyemeyiz ki her kalbi atan yaşıyor. Tanımlamak gerek önce yaşamanın ne demek olduğunu. Benim de kalbim atıyor ama hissetmiyorum yaşadığımı.

Ben inanan bir insanım. Öbür tarafa gittiğimde cennet veya cehennemden birine giderken neden gittiğimi sormamak için yaşıyorum. Çünkü sebebi burada yaptıklarım.

Yasama amacımız yok. Amaç belirleyerek gelmiyor kimse Dünyaya. Sonradan bilinç kazanıp saçma bahaneleri yaşama amacınız olarak göstermeyin, uyduruyorsunuz.

Yasama amacımız yok. Amaç belirleyerek gelmiyor kimse Dünyaya. Sonradan bilinç kazanıp saçma bahaneleri yaşama amacınız olarak göstermeyin, uyduruyorsunuz.

Anlamı/Amacı vs. olmadığını biliyorum, ama bilsem de bir şey değişmiyor, yaşıyorum çünkü yaşıyorum gibisinden yaşıyorum, belki bir yanılsama vs. ama napıyım boşver, yaşa eğlence yap kendini kandır, anı yaşa, zaten ortalama 80 yıllık bir ömrümüz var.

Sanırım müslümanım diye. Müslüman olmasam çoktan intihar etmiştim çünkü. Çok az şey bana zevk veriyor. Oyun oynamak ve anime izlemek...

Yeni konular

Geri
Yukarı