Nikon D3200 vs Canon 500D

Probhett

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam,

Ikinci el bir fotoğraf makinesi almayi dusunuyorum, amacim doga manzara yapi fotografi cekmek. Yukaridaki iki model arasında kaldım. D3200'ü 200TL daha ucuza alabiliyorum. Nikon 6000 shutter, Canon 3000 shutter. Ilk defa makine alacağım, sizce hangi model daha iyidir, hangisini tercih etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Shutter olarak 3000-6000 pek fark olmuyor. Temiz kullanıldıktan sonra shutter sayısı bir tık arka planda kalır. 2 sene 468 bin çekimde olan 5D Mark II kullandım. 502 bin shutter'da da sattım.

Özetle D3200 daha iyi bir modeldir. Özellikle düşük ışık performansı 500D'ye göre çok başarılı.

Arkadaşlar selam,

Ikinci el bir fotoğraf makinesi almayi dusunuyorum, amacim doga manzara yapi fotografi cekmek. Yukaridaki iki model arasında kaldım. D3200'ü 200TL daha ucuza alabiliyorum. Nikon 6000 shutter, Canon 3000 shutter. Ilk defa makine alacağım, sizce hangi model daha iyidir, hangisini tercih etmeliyim?

3000 ve 6000 arasında ciddi farklar yok. İş mesela 10.000 veya 20.000 deseydiniz değişebilirdi. 500D almanızı pek tercih etmem D3200 yönünde gitmeniz daha iyi olabilir.

D3200'e sicak bakiyordum hatta gorusmeye de gidecektim de ben sordukca bataryanin sarj aletinin orijinal olmadigini ogrendim. Arkadas ben sormadan hicbir sey soylemedi oyle olunca da biraz suphelendim vazgectim almaktan. 500d'yi dusunuyorum simdi hem fiyat olarak en uygun onu buldum (4000) hem de baslangic icin yeterli olur diye dusunuyorum. Fikriniz nedir daha once hic kullanmadim ilk defa baslayacam 500d isimi gorur mu sizce?

D3200'e sıcak bakiyordum hatta gorusmeye de gidecektim de ben sordukca bataryanin şarj aletinin orijinal olmadigini ogrendim. Arkadas ben sormadan hiçbir şey soylemedi oyle olunca da biraz suphelendim vazgectim almaktan. 500D'yi dusunuyorum simdi hem fiyat olarak en uygun onu buldum (4000) hem de baslangic icin yeterli olur diye dusunuyorum. Fikriniz nedir daha once hiç kullanmadim ilk defa baslayacağım 500D isimi gorur mu sizce?

500D çok amatör kalır, D3200 aynısını bulmaya çalışın tavsiyem veya Samsung'un nx serisine bakabilirsiniz NX1000 veya NX300 olabilir gayet iyi performanslı aynasız makineler, NX300 biraz pahalı olabilir.

O zaman butceyi biraz arttirmam gerekiyor gibi duruyor hocam. Bulabildigim en uygun urunler bunlardi, 600d nasil peki hocam ondan baska da urun bulamadim olanlar da cok fazla fiyat istiyor

O zaman butceyi biraz arttirmam gerekiyor gibi duruyor hocam. Bulabildigim en uygun urunler bunlardi, 600D nasıl peki hocam ondan baska da ürün bulamadim olanlar da cok fazla fiyat istiyor.

600D, 500D ye göre daha iyi sayılır ama anım şanım da bir farkları tabii ki de yok D3200'e yine yaklaşamıyor. Benim tavsiyem Samsung NX300'e bir bakınız D3200'e yakın en büyük rakip şu an NX300 sayılır, gece performansı, çekimi hızı ve kompaktlığı gayet iyi lensleride o kadar pahalı değil 45mm 1.8 gayet yetiyor.

Yakin cevrede satan bulamadim internette, elden almak istiyordum acikcasi. Daha detayli bakacagim dediginiz modele bulamama ihtimalime karsin ortalama 1000-1200tl daha fazla verip 500d yerine 600d almak mantikli olur mu sizce? Ikisi de temiz gorunuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı