Nikon D3200 mü yoksa Canon 650D mi?

A

Anıl Sezer

Ziyaretçi
Arkadaşlar önümüzdeki günlerde bir makine almak gibi düşüncem var. Sizce hangisini almalıyım, neden?

SevenPacer

Kilopat
Yer
İzmir
Bir Nikon kullanıcısı olmama rağmen, Canon'un yeni teknolojileri makinalarında daha iyi kullandığını itiraf edebilirim bkz: HDR çekim, Auto Focus, VAF vs.

SypeR

Terapat
Yer
Sakarya
Canon 650D tercih et bence. 1100D ve 650D'yi yağmurlu bir havada test etme şansı bulmuştum. 650D gayet başarılıydı 1100D'nin yanında. :)

maestra

Kilopat
Yer
Antalya
Video, ISO performansı, sensör kalitesi, işlemci kalitesi olarak Canon teknoloji olarak sürekli gelişen ve yazılım olarak da her şeyi istediğin gibi yapmana imkan veren bir şirkettir. Canon ve bütün parçalarını lenslerini kendi ürettiğinden dolayı +1 avantajdır. Nikon ise kalıcı teknolojiden uzak daha kendi sensörünü bile üretemeyen bir markadır. Ama Nikon body konusunda fiziksel olarak sağlamdır ve çekeceğin tarza da bağlıdır makine seçimi. Dış mekan, kapalı mekan (düğünler, konferanslar, tiyatrolar vb. vb.) ve video alanında her zaman Canon, Nikon'dan bir üst segmenttedir. Kimseyi dinleme bu konuda. Sen mutlu olacaksın, seçim senin ama 650D gibi bir makine full frame makineye kafa tutan sensör ve işlemciye sahiptir. Seçim senin.

Son düzenleyen: Moderatör:
KS
A

Anıl Sezer

Ziyaretçi
Benimde kafamda 650D var ama bakalım kısmet işte. Arada fiyat farkı var biraz... Teşekkürler.

KS
G

Gamiurams

Ziyaretçi
Ben Nikon diyorum. Aynı fotoğraf makinesinden bir akrabamda vardı. Güzel makine.

SypeR

Terapat
Yer
Sakarya

Yeni konular

Yukarı