Nikon D3200 vs Canon 500D

Hocam merhaba, ürün az önce geldi de nelere dikkat etmem gerekiyor? Neleri kontrol etmeliyim sizce?

İlk öncelik kozmetik makinen her tarafını A dan Z ye kadar inceleyin kılcal çizikler illa olacaktır sonuçta kullanılmış cihazlar eğer kırık çatlak falan varsa iadesi size kalmış, tuşları kontrol edin hepsine basın iyice ardından ekrana bakın ekranda solma, bozulma, veya ölü piksel var mı diye bakın ölü piksel pek sorun değil şahsen sonra da sensörü ve shutteri kontrol edin lensi ya da kapağı çıkartın sensörü güzel ışıklı ve toz olmayan bir odada ya da yerde açıp inceleyin çizik varsa iade edin toz vesaire falan varsa ister temizletin ya da öyle kalsın ama bence temizleyin ya da temizletin uzman birine ve shutteri internetteki yazlımlar ile kontrol edin ve birkaç fotoğraf çekin güzel çekiyor mu sesi hep aynı mı diye bir bakın ölü piksel veya sensörde ısınma var mı bakınız sensör ısınmasını biraz video çekerek anlarsınız pikseller garip garip haller alır veya uzun pozlama yapın kapağı kapatıp 30sn poz alın öyle anlaşılır. Son olarak flaşı kontrol edin flash sarı çakıyor ise flash çok kullanılmış demektir bu yine iadeye pek bir neden değil beyaz çakıyorsa durumu gayet iyidir, bunu flaşa düz bakarakta oradaki plastik camından az buz anlayabilirsiniz.

Hocam kamerada ufak darbeler var çatlak kırık vs yok, lenste veya aynada çizik yok lensin içinde minik toz var sadece onun dışında bir problem yok, lcd ekranı düzgün görünüyor birkaç fotoğraf çektim fotoğraflar da güzel duruyor flaşı da beyaz, beyaz patlıyor sadece uzun pozlama dediğinizi bulamadım, bir de video moduna alıyorum, bir 30sn bir de 1dk video çektim herhangi bir sorun görünmedi, shutter sayısı da 7.6k. Hocam bir de m moduna alıyorum mesela kaliteyi değiştirirken yanda parantez içinde 9999 yazıyor başka bir kaliteye alınca 4563 diyor mesela fotoğraf çektikçe azalıyor değer. Bu nedir?

Son düzenleme:
Hocam kamerada ufak darbeler var çatlak kırık vs yok, lenste veya aynada çizik yok lensin içinde minik toz var sadece onun dışında bir problem yok, LCD ekranı düzgün görünüyor birkaç fotoğraf çektim fotoğraflar da güzel duruyor flaşı da beyaz, beyaz patlıyor sadece uzun pozlama dediğinizi bulamadım, bir de video moduna alıyorum ama video nasıl çekeceğimi bulamadım denklaşöre basıyorum fotoğraf çekiyor direkt 😅 shutter sayısı da 7.6k

O azalan şey çekebileceğiniz fotoğraf miktarı mesela JPEG olarak 9.999 fotoğraf çekebilirken RAW+JPEG yaparsanız 2000 olabilir bu taktığınız karttan karta değişir yani GB olayına bağlı bir şey mesela 32 GB de 1500 görünürken 64 GB de 3000 görünür bu sayı kartınızın gbsine ve kameranın çektiği MP sayısına ve nasıl çektiğinize bağlı bir şey, uzun pozlama dediğimiz olay makineyi 30 saniyelik uzun çekime almanız gerek manuel moddan üstteki tekerlekte M yazması gerek oradan yapabilirsiniz, video modunada oradan alabilirsiniz.

Anladım hocamm, ilk defa kullandığım için ne olduğunu bilemedim sormak istedim 😂 yazdıklarınıza dikkat ettim herhangi bir sorunla karşılaşmadım hocam. Ürünü onayladım sarı site üzerinden. Hem get sistemi hem de makine konusunda yardımlarınız için çok teşekkür ederim, ürünü sizin desteğinizle almış oldum 😊

Anladım hocamm, ilk defa kullandığım için ne olduğunu bilemedim sormak istedim 😂 yazdıklarınıza dikkat ettim herhangi bir sorunla karşılaşmadım hocam. Ürünü onayladım sarı site üzerinden. Hem get sistemi hem de makine konusunda yardımlarınız için çok teşekkür ederim, ürünü sizin desteğinizle almış oldum 😊

Rica ederim güle güle kullanın tekrardan bir sorunuz olursa etiket atmayı unutmayın. :)

Geri
Yukarı