İnceleme Ninjutso Sora 4K

Selam. Ninjutso Sora'nın 4000 Hz modeli çıktı. Hemen inceleyelim. İlk ürün incelemem olacak :)
Kutu içeriği ile başlayalım.
Kutu içeriği ne yazık ki zengin değil. Type-C kablosu, 4000 Hz alıcısı, yedek skatezleri, kullanım kılavuzu ve fare hariç bir şey çıkmıyor. En azından bir grip tape olabilirdi. Ama yok.
Eski Sora ile aynı kutuya sahip. Yenisinin sağ üstünde 4K Raport Rate yazıyor ve arka tarafındaki teknik detaylar güncellenmiş. Kullanım kılavuzu eski Sora ile aynı. Yenisini yapmamışlar.

1698245581342.jpeg

Sora 4K, Omron'un optik Switch'lerini kullanıyor. Bu Switch'ler ise dünyanın en pahalı Switch'leriymiş. Sesi benim çok hoşuma gitti. Yumuşak ve geri bildirimi güzel.
Sesi buradan dinleyebilirsiniz;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Farenin altındaki alıcı saklama haznesi hâlâ var. Fakat buraya girebilecek türden küçük alıcısı yok. Burayı da kapatsalarmış keşke. Güzel olurdu.

1698245642006.png

Yazılımı güzel. Tasarımı hoş. Klasik bir 4000 Hz farenin yazılımında ne varsa o. Lamzu'nun 4000 Hz modelleri ile aynı yazılıma sahip. Fakat Lamzu'da batarya ikonunun yanında yüzdesel biçimde şarj seviyesi gözükürken Sora 4K'da gözükmüyor. Yalnızca batarya simgesi var.

1698245710146.png

1698245720968.png

1698245738257.png

1698245770419.png
Ayrıca 4000 Hz alıcısı çok estetik duruyor. Farenin altındaki buton ile DPI değiştirdikçe ilgili renk alıcı üzerinden de, fare üzerinden de yanıyor.

1698246007841.jpeg

1698246016800.jpeg
Pre travel veya post travel yapmıyor. Farenin içerisine baktığımda post travelı önlemek adına yumuşak süngerimsi bir madde konulmuş. Fareye tıkladığınızda Switch çalıştıktan sonra fazladan bir mesafe kat etmiyor. Sora'da da aynı şekilde tıklamalar çok sağlamdı. Hiçbir hatası yoktu.
Kaplaması hoş olmuş. Eski Sora'da yumurta kabuğuna benzeyen türden bir kaplama vardı. Fakat birkaç ay kullanınca özellikle sol ve sağ tık üzerinde parmağımın denk geldiği kısımlar pürüzsüz hale geliyordu. Bu sorun da muhtemelen çözülmüştür.

4000 Hz'de batarya muhtemelen 1 günü çıkarır. 2. günün ortasında ise tükenir. Şu anlık hissettirdiği bu şekilde.
Teknik detaylar ise şu şekilde;

1698246807178.png

Polling Rate testini de şuraya bırakayım;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ürün hakkında sormak istediklerinizi sorabilir ve incelemeye eklenmesini istediklerinizi yazabilirsiniz.

Son düzenleme:
@Xantern Teşekkürler. Blade X mouse pad ile birlikte sipariş verdim.

Hayırlı olsun. Mouse pad de güzel tercih. Blade Y aldım ben de. Hem çok sesli, hem skatezi eritiyor. İade ettim Blade X aldım. Memnunum ondan da.

Geri
Yukarı