Nintendo Switch mi yoksa Xbox S X'mi?

@Kuscudayi, tamam hocam. Series S daha güçlü. Uğraşmaya gerek yok. Dediğiniz gibi olsun. Neymiş bu Series S. S versiyonu işlemcisi 3.6 yani PS5 ile aynı gibi. X olan 3.8 GHz. Tutunuz basit bir konsolu üst nesil gücüyle bir yaptınız. Resmen ömür törpüsü gibisiniz. Series S, PS5'ten güçlüymüş sayenizde öğrendim. Teşekkürler.

@Kuscudayi, tamam hocam. Series S daha güçlü. Uğraşmaya gerek yok. Dediğiniz gibi olsun. Neymiş bu Series S. S versiyonu işlemcisi 3.6 yani PS5 ile aynı gibi. X olan 3.8 GHz. Tutunuz basit bir konsolu üst nesil gücüyle bir yaptınız. Resmen ömür törpüsü gibisiniz. Series S, PS5'ten güçlüymüş sayenizde öğrendim. Teşekkürler.

Hocam diyorum ki İŞLEMCİSİ 1 tık daha güçlü. Keşke okuyup cevap verseydiniz. İnsanların 1080p ekrana sahip olmasına rağmen ekstra para vermesi mantıklı değil. 1080p oyunculuğa en ucuz yol Series S. PS5 tabii ki Series S'den daha güçlü işlemci hariç her şeyi daha iyi.

Nintendo Switch ayrı bir dünya. Oyunları bizim ülkemizde biraz pahalı. Series S derseniz bence piyasa aldatmacası. Güç deseniz yok. Kapasite zaten yok. Harici SSD/HDD ile yeni nesil oyunlar desteklenmiyormuş. Seagate kartını alsanız zaten X parası oluyor. Çoğu arkadaşıma göre bulunmaz nimet. Benim için öyle değil. İşte hocam ucuz diyenler de var. Bir de atasözü var. Kötü mal alacak kadar zengin değilim diye.

Piyasa aldatmacasının ne olduğu tam anlaşılmıyor hocam. Güç konusunda konsol Series X'te oynanabilecek tüm oyunları daha düşük çözünürlükte oynatmayı vaat ediyor. Kapasitede de oyun boyutlarının ne olduğu ve konsolun depolamasının ne olduğu belli, alacak kişinin kullanım alışkanlıklarını gözden geçirip tercih etmesi gerekli Microsoft'un aldattığı bir durum yok bu konularda. Cihaz misyonunu yerine getiriyor, Microsoft oyun çıkardıkça daha da gösterecektir.

Hocam diyorum ki İŞLEMCİSİ 1 tık daha güçlü. Keşke okuyup cevap verseydiniz. İnsanların 1080p ekrana sahip olmasına rağmen ekstra para vermesi mantıklı değil. 1080p oyunculuğa en ucuz yol Series S. PS5 tabii ki Series S'den daha güçlü işlemci hariç her şeyi daha iyi.
Siz ne dediğinizi pek bilmiyorsunuz bence, gece gece sesli güldüm. Bir önceki nesil Xbox oneX'ten bile kötü yahu PS5 ile kıyaslanabilecek hiç bir tarafı yok. Bir de o dilinize doladığınız 1080p'yi bile daha şimdiden veremiyor. En son gamepass'e gelen Control oyununu downscale etmek zorunda kaldılar. Oyun 900p çalışıyor. On sene çıkan her oyunu alacak olması kısmadan özelliklerinden çalışacak demek değil. OneX fiyatına satılıyor bilmiyorum farkında mısınız, ondan bile güçsüz.

Benden yana yorum yok. İsteyen alabilir. Diyeceğimi dedim.

Siz ne dediğinizi pek bilmiyorsunuz bence, gece gece sesli güldüm. Bir önceki nesil Xbox Onex'ten bile kötü yahu PS5 ile kıyaslanabilecek hiçbir tarafı yok. Bir de o dilinize doladığınız 1080P'yi bile daha şimdiden veremiyor. En son Game Pass'e gelen Control oyununu downscale etmek zorunda kaldılar. Oyun 900p çalışıyor. On sene çıkan her oyunu alacak olması kısmadan özelliklerinden çalışacak demek değil. Onex fiyatına satılıyor bilmiyorum farkında mısınız, ondan bile güçsüz.

One X eski nesil eski mimari. İşlemcisi One x den 2 kat güçlü. Bilmiyorum artık direk okumadan mı geçiyorsunuz nasıl okuyorsanız artık demişim ki Series S'in işlemcisi PS5'den 1 tık daha güçlü. Siz diyorsunuz Series S PS5'den daha güçlü demişim. Ben sadece işlemciden bahsettiğim halde. Yapımcı uğraşırsa kaliteli yapımcı 1080p yi rahatlıkla verecektir. Hatta 1200p bile verilebilir. Artık herhalde yine anlamazsınız kaç defa yazdım yukarıda işlemci işlemci işlemci.

One X eski nesil eski mimari. İşlemcisi One x den 2 kat güçlü. Bilmiyorum artık direk okumadan mı geçiyorsunuz nasıl okuyorsanız artık demişim ki Series S'in işlemcisi PS5'den 1 tık daha güçlü. Siz diyorsunuz Series S PS5'den daha güçlü demişim. Ben sadece işlemciden bahsettiğim halde. Yapımcı uğraşırsa kaliteli yapımcı 1080p yi rahatlıkla verecektir. Hatta 1200p bile verilebilir. Artık herhalde yine anlamazsınız kaç defa yazdım yukarıda işlemci işlemci işlemci.
Kıyaslanamayacak şeyleri tutup örnek gösteremezsiniz. Bol keseden atmanıza da gerek yok. İşlemcileri aynı bu arada ikisi de Zen2 mimari 8 çekirdek 3.5 ve 3.6GHZ. İşlemci yerine GPU performansına baksanız iyi edersiniz. Sonuç olarak depolama hızı hariç xbox one x'ten bile güçsüz. Ayrıca 1200p bile zor. Çok anlamsız bir cihaz. Siz sevdiyseniz alın. Sapla samanı kıyaslamayın. PS5 işlemcisinden çok güçlüymüş. PS5 1800p'ye düşmüş, Series S'te kaliteli yapımcı uğraşırsa, PS5'te de kaliteli yapımcı 2100p verir merak etmeyin. Bir tek siz anlamışsınız kimse anlamıyor gibi de sayıklamaya gerek yok bence işlemci işlemci diye. Neyle neyi kıyasladığınıza bir bakın derim.

Kıyaslanamayacak şeyleri tutup örnek gösteremezsiniz. Bol keseden atmanıza da gerek yok. İşlemcileri aynı bu arada ikisi de zen2 mimari 8 çekirdek 3.5 ve 3.6GHz. İşlemci yerine GPU performansına baksanız iyi edersiniz. Sonuç olarak depolama hızı hariç Xbox One X'ten bile güçsüz. Ayrıca 1200p bile zor. Çok anlamsız bir cihaz. Siz sevdiyseniz alın. Sapla samanı kıyaslamayın. PS5 işlemcisinden çok güçlüymüş. PS5 1800P'ye düşmüş, Series S'te kaliteli yapımcı uğraşırsa, PS5'te de kaliteli yapımcı 2100p verir merak etmeyin. Bir tek siz anlamışsınız kimse anlamıyor gibi de sayıklamaya gerek yok bence işlemci işlemci diye. Neyle neyi kıyasladığınıza bir bakın derim.

Birisi 3.5 diğeri 3.6 1 tık güçlü dedim öyle de. Şu an en ekonomik yeni nesil yolu Series S. One X zamanında 4K'yı hedefleyerek çıkmıştı Series S ise 1440P-1080p arasını hedefleyerek çıktı. Zaten One X kullanan adam Series X'e geçmeli One S kullanan adam Series S'e geçmeli. 4000 liraya alabileceğiniz en güçlü cihaz Series S. 1050 Ti'ın 2000 lirayı geçtiği bu dönemde en iyi yol Series S almak.

Geri
Yukarı