Nişanlımdan ayrılmak üzereyim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Lord Harkon

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. İyi sosyaller herkese.

Öncelikle en baştan anlatmak istiyorum. 2014 yılında lise 1'de tanıştık sevgili olduk 1 yıl kadar devam etti ardından bazı nedenlerden dolayı ayrıldık. Ayrıldıktan sonra hayatıma kimseyi almadım. Beni yılda 2-3 defa arıyordu barışmak istediğini söylüyordu ben olur demesem de olmaz da diyemiyordum çünkü sevip sevmediğimden emin olamadım hiçbir zaman. En son beni 2019 senesinde aradı bir daha aramayacağım diye. Ardından o yılın mart ayında uzunca düşündüm ve yazdım ben tekrar birlikte olmak istiyorum diye. Ve birlikte olduk. Her şey çok güzeldi ta ki ailem istemese de ben de aslında çok istemesem de 2021 Mart ayında nişanlandık o çok istediği ve baskı yaptığı için.
Nişanlandıktan sonra her şey çok değişti. Ben tıp okuduğumdan çok yazamıyorum mesaj atamıyorum onu bazen ihmal edebiliyorum.

O da şu an Ankara'da hemşire. Ve bana tartışırken sürekli bağırıyor ben alttan almaya çalıştıkça üste çıkıyor. Kalbini de kıramıyorum bir şey demiyorum içime atıyorum hep(bu konuda kendime çok kızıyorum siz de kızsanız haklısınız sonuna kadar). Bana defalarca ayrılmak istediğini söyledi engelledi belki 8-10 defa. Benimle çok fazla birlikte olmak istiyor Ankara'ya gittiğim zaman yanında kalmamı istiyor. Reddedince de beni sevmiyorsun diyor. Ama bir defa birlikte olduk ve bundan hem dinen hem ahlaken çok pişman oldum. Bunu da kimseye de anlatamıyorum. Bu saydığım özelliklerinden dolayı sanırım soğudum eski sevgim pek kalmadı. Ama birlikte olduğum için de vicdan azabı duyarım diye ayrılmak çok zor geliyor.

En son bu akşam engelledi beni. Annemin telefonunu almaya koştum aramak için. Aldım elime telefonu, baktım ekranına dakikalarca. Ya dedim kız senden ayrılmak istiyor kendine gel ve bıraktım telefonu elimden. Yaklaşık 1 saat sonra anneme ve ablama mesaj atmış biz ayrıldık deyip ilişkimizi benim ilgisizliğimin bitirdiğini söylemiş. Annem ve ablam da çok istemediği için hakkınızda hayırlısı gibi bir cevap vermişler gayet sakin karşılayarak. Ardından engelimi kaldırıp aradı beni ağlayarak ve bağırarak barışmak istediğini söyleyerek. Ve ben de düşünmem gerek dedim. En mantıklı durum nişanı atmak gibi geliyor şu an ama dediğim gibi kimseye anlatamadığım için sizlerden de akıl almak istedim. Buraya kadar okuyan herkese çok teşekkür ederim. Eğer merak ettiğiniz başka detaylar varsa da belirtirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşin zor, ama bana sorarsan sana bağıran anlayışla olmayan kişiyle mutlu olamazsın.
Ama karar senin.

Ben de öyle düşünüyorum. Ailem de ileride daha çok sıkıntı çekeceğimi söylüyor. Ama bilmiyorum bu dönemler geçici de diyorum bazen kendi kendime.

Bütün her şey bir yana bu telefondan engelleme saçmalığını bırakın nişanlım en sıradan kişi bile yapsa dayanamam. Konuşmak varken ne gerek varsa. Sizin huyunuzu ve nelere katlanıp katlanamadığınızı bilmiyorum ancak.

Genel anlamda sorunlar devam edecektir katlanarak diye düşünüyorum özellikle evlilik sonrasında.

Son olarak da kimseyi küçümsemek için demiyorum ancak büyükler de demiş davul bile dengi dengine diye. Türkiye'de doktor-hemşire evliliğini kime sorsanız olumsuz yorum yapacaktır. İstisnalar her konuda var ancak geneli bu.

Hocam her konuda doğru diyorsunuz ama bu ne alaka?
Evet engellemek çok saçma. Ben sana küstüm belirtisi bu mu?
Hocam kendim için demiyorum ama Türk aile yapısında derler anlamında dedim. Yoksa benim için hiç önemli değil önemli olan kişinin iyiliği. Maddi olarak ve eğitim seviyesi olası tartışmaların nedeni olabilir ileride o yüzden böyle dedim.

Son olarak da kimseyi küçümsemek için demiyorum ancak büyükler de demiş davul bile dengi dengine diye. Türkiye'de doktor-hemşire evliliğini kime sorsanız olumsuz yorum yapacaktır. İstisnalar her konuda var ancak geneli bu.
Doktor-hemşire sınıf farkı entelektüellik farkı vs hiç hissetmedim dostum bunu, bu benim için asla sorun olmadı olmaz da. Dediğim gibi tek sorunum çok fazla alttan alıyorum ve kolay kolay sinirlenip olaylara tepkimi koyamıyorum. Derslerin ağırlığından ilişkimizi de onun dediğine göre ciddiye alamıyorum istediği kadar. Bazen suç bende diyorum fazla alttan aldığım için bazen de başka daha olgun bir kız olsa böyle olmazdı diyorum. Ama fazla sevgilim olmadığı için diğer kızlarda yakın ilişkilerim vs olmadığı için sanırım kızları da tanımıyorum eğer çoğu böyleyse muhtemelen hayatıma ayrıldıktan sonra kimseyi almam.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı