Nişanlımdan ayrılmak üzereyim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hortlatıyorum konuyu fakat durum nedir efendim şuan
İnşallah hocam ama emin olun şu an ve uzun bir süre hiçbir kadına yer vermek istemiyorum hayatımda, bunu düşünmek bile yoruyor beni. Tek odaklanmak istediğim şey kariyerim.

Hortlatıyorum konuyu fakat durum nedir efendim şu an.

Annesi ve abisi aradı ikisi de ayrı ayrı laf saydı. O kadar oyaladın kızımızı vs diye. Onun ayrıldığını söylesem de inanmadılar. Annesi bana ağza alınmayacak hakaretler etti. Abisi de aynı şekilde. İkisine de karşılık vermeden telefonu yüzlerine kapadım. Engelledim ve telefon numaramı değiştirdim. Eğer beni soruyorsan uzun zamandır bu kadar iyi hissetmemiştim moralim gayet yerinde çok doğru bir kararmış bu. :)

Annesi ve abisi aradı ikisi de ayrı ayrı laf saydı. O kadar oyaladın kızımızı vs diye. Onun ayrıldığını söylesem de inanmadılar. Annesi bana ağza alınmayacak hakaretler etti. Abisi de aynı şekilde. İkisine de karşılık vermeden telefonu yüzlerine kapadım. Engelledim ve telefon numaramı değiştirdim. Eğer beni soruyorsan uzun zamandır bu kadar iyi hissetmemiştim moralim gayet yerinde çok doğru bir kararmış bu. :)
Helal olsun hocam, eğitim hayatınızda da başarılar.
İnşallah sizi bir gün muhteşem bir doktor olarak görürüz...

Kariyer hayatında başarılar dilerim doğru olanı yaptığını burada anlamışsın sevindim adına. Darısı başımıza bakalım :)

Geçmiş olsun hocam. İşler daha da ilerlemeden durumdan sıyrılmışsınız. :) Bu son söylediğiniz şey dahi nasıl bir evlilik olacağını net gösteriyor. Ben ayrılmışım kadar sevindim adınıza.

Gerçekten uyumlu olmadığınızı veya partnerinizin kişiliğinin size uymadığınızı düşünüyorsanız zaten ileride çok daha büyük sorun olacaktır. Şimdi nişan atmak ve yolunuza koyulmak daha mantıklı bir seçim. Kısacası kafanızda partnerinizle dürüstçe konuşmanıza rağmen, açık açık tartışmanıza rağmen (en azından denemenize) soru işareti kalıyorsa o ilişki çoktan bitmiş zaten.

Hocam bana kız sizi cinsellik makinesi yapmak istiyormuş gibi geldi. Dinen pişmanlığınız varsa çok güzel. Tövbe kapıları her zaman açıktır. İbadet etmiyorsanız ibadete yönelme fırsatı verebilir bu size. Her şerde bir hayır vardır. Tövbe edip kızdan ayrılırsanız çok büyük rahata ereceksiniz. Çünkü benim şahsi fikrim dediğim gibi sürekli sizinle cinsel ilişki yaşamak istemesi sizinle olan nişanı tutuyor diye düşünüyorum. Bence hızlı bir şekilde ayrılmayı kabullenip tövbe etmeye başlayın. İnşallah daha hayırlı bir kısmet çıkar önünüze. Rabbim kimsenin tövbesini geri çevirmez, Rabbimin adaletine güvenin. O kişi de sizi üzdüğü ve size bunları yaşattığı için pişman olacaktır.

Konuyu yeni konu sandım pardon.

Anladığım kadarıyla ilişkiye girme anlamında kızın ilkisiniz. İlişkinizdeki mesafe ve iş yoğunluğu sebebiyle zaman zaman aranızda oluşan iletişim kopuklukları kızı strese ve kaygıya sokmuş. Ve bu yüzden saçma sapan şeyler yapıyor ailene haber verip geri vazgeçmesi ayrılıktan vs normal şeyler değil. Ama acaba onu bu psikolojiye sürükleyecek ne yaptın? Bence yerden göğe kadar haklı. Büyük vebal almışsın. Yazık olmuş. Umarım o kızın elini bırakmazsın.

Anladığım kadarıyla ilişkiye girme anlamında kızın ilkisiniz. İlişkinizdeki mesafe ve iş yoğunluğu sebebiyle zaman zaman aranızda oluşan iletişim kopuklukları kızı strese ve kaygıya sokmuş. Ve bu yüzden saçma sapan şeyler yapıyor ailene haber verip geri vazgeçmesi ayrılıktan vs normal şeyler değil. Ama acaba onu bu psikolojiye sürükleyecek ne yaptın? Bence yerden göğe kadar haklı. Büyük vebal almışsın. Yazık olmuş. Umarım o kızın elini bırakmazsın.
Yahu kardeşim adam doktor olmak için çabalıyor üstte de en az 2 seneye bitireceğini söylemiş. Doktor olmak o kadar kolay bir şey değil. Kazanması ayrı okuması ayrı bir dert. Adam 2 sene sonra rahata erdiğinde gerekli ilgiyi verir zaten ama sen adam o kadar sıkışıklıkta iken daha da sıkıyorsun. En azından olgun davranıp o kızın da alttan alması gerekir. Bu abimiz ise ayrılarak en iyisini yapmış. Bu devirde kadın dırdırı falan çekilmez.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı