Nitro 5 kendi ekranında düşük performans veriyor

engin123

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Ekim başında Acer Nitro 5 laptop aldım. Laptopta i5 9300H, GTX 1650 Ti ve 8 GB RAM var genel hatlarıyla ancak benim sorunum burada değil. Laptopun monitörü Full HD 120 Hz ve sanırım G-Sync gibi bir şey de var. Ben laptopu aldığımdan beri oyun oynamak istediğimde laptopu ekran boyutu büyük olduğu için HDMI kablosu ile kendi monitörüme bağladım. Monitör ASUS marka Full HD 60 HZ 21.5 inch standart bir monitör. Laptoptan oynamak istediğimde hem laptopun ergonomisi rahatsız ediyor hem de FPS laptop ekranında düşüyor. Evet çok anlamsız ama durum cidden bu. Büyük çoğunlukla Battlefield 5 oynuyorum ve monitörle oynarken rahat bir şekilde 60 FPS alırken laptop ekranında FPS 30'lara kadar düşüyor. İnternette hiçbir yerde çözüm bulamadım. Sonra fark ettim ki oyun kesitleri aldığımda monitördeki ve laptop ekranındaki videoların görüntü kaliteleri farklı. Laptoptaki çok blurlu gözüküyor. Monitördeki ise gayet net. Anti-aliasing mi açık diye düşündüm ancak NVIDIA Control Panel'da öyle bir şey açık değil. Ne yapsam düzeltemedim. Buraya en kısa zamanda karşılaştırmalı iki video koymaya çalışacağım.
Monitör
Laptop ekranı

Son düzenleme:
Merhabalar , Sorun şu laptopun kendi ekranı İşlemcinin ekran kartını kullanıyor GTX 1650 ile birlikte.
Ama siz Monitöre geçerseniz Direk GPU'yu kullanıyor. Bunun çözümünü bende çok araştırdam ama malesef çözümü yok galiba. Laptopta HDMI girişi GPU'ya bağlı olduğu için daha yüksek bir performans elde ediyorsunuz.
Evet hocam ben de baya araştırdım ama bulamadım çözüm. Sanırım sadece üst düzey laptoplarla bunla ilgili bir ayar varmış. Çok garip ve saçma bir şey ama yapacak bir şey yok. Artık oyun oynayacağımda hep monitörden oynuyorum.

Geri
Yukarı