Nitro 5 Laptop ekranında beyaz lekeler

0meqa

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. 6 aylık bir Acer Nitro 5'im var ekran üzerinde böyle 2 tane şeffaf, beyaz arası leke oluştu. Daha önceden ilk aldığımda 1 tane vardı ama il problemi nedeniyle teknik servisle uğraşmak istemedim. Ne olduğunu, neyin sebep olduğunu bilen var mı? Bilgisayarı aktif kullanmadım bazı yoğun işlerim vardı o yüzden bayağı yattı diyebilirim.
Beyaz şeffaf lekeye yakından bakınca etrafında çok küçük kırmızılıklar gördüm.
Sadece arka planı siyah olunca gözüküyor.
Bunun stuck mı Dead pixel mi olduğunu söyleyebilecek kimse yok mu acaba?

Dosya Ekleri

• IMG_20210908_192643~2.jpg
    IMG_20210908_192643~2.jpg
    71,2 KB · Görüntüleme: 694
  • IMG_20210908_192604.jpg
    IMG_20210908_192604.jpg
    167,8 KB · Görüntüleme: 450
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. 6 aylık bir Acer Nitro 5'im var ekran üzerinde böyle 2 tane şeffaf, beyaz arası leke oluştu. Daha önceden ilk aldığımda 1 tane vardı ama il problemi nedeniyle teknik servisle uğraşmak istemedim. Ne olduğunu, neyin sebep olduğunu bilen var mı? Bilgisayarı aktif kullanmadım bazı yoğun işlerim vardı o yüzden bayağı yattı diyebilirim.
Beyaz şeffaf lekeye yakından bakınca etrafında çok küçük kırmızılıklar gördüm.
Sadece arka planı siyah olunca gözüküyor.
Bunun stuck mı Dead pixel mi olduğunu söyleyebilecek kimse yok mu acaba?
Dead pixel sanırım başka arkadaşlar farklı diyebilir bana göre dead pixel ya ekran değişir ya da tamir ettirisin.

Teşekkür ederim, peki Dead pixel nasıl sayabilirim, 1 Dead pixel bile ayıplı mal biliyorum ama aylarca tüketici hakları mahkemesinden kararın çıkması ile uğraşmak istemiyorum aradığımda 5 pixel ise değiştirecegiz dediler, normalde ekranda sayabilirim 3 tane ama boyutları çok farklı biri çok büyük mesela 1 taneden mi sayılıyor o?

Ekran formatı (yanlış olabilir) 1920x1080 ise genişlik olarak küçük boyutta 1920 yükselikte ise 1080 piksel var. Kare şeklinde gözüküyor ekranın parlaklığını fulle ve say adamlara beş tane saydım dersin değiştirirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı