Nitro 515-43 CPU fanı 0 RPM gözüküyor

MoÇü

Centipat
Daha fazla  
Frostpunk oyununu oynarken uygulamasını kurup deneyim dedim. GPU fanı 5 bin civarında çalışırken CPU fanı 0 görünüyor. Bu neden böyle? Acaba bir sorun mu var? Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

WhatsApp Image 2022-02-03 at 15.49.17.jpeg

Frostpunk oyununu oynarken uygulamasını kurup deneyim dedim. GPU fanı 5 bin civarında çalışırken CPU fanı 0 görünüyor. Bu neden böyle? Acaba bir sorun mu var? Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Eki Görüntüle 1293727

Sıkıntı olduğu kesin ekran kartının fanı 5 bin devirde çalışır mı bir de laptop benim kasa onun bile maksimum 3500.

Sıkıntı olduğu kesin ekran kartının fanı 5 bin devirde çalışır mı bir de laptop benim kasa onun bile maksimum 3500.
Laptopta kullanılan soğutma bloğu PC'deki kadar büyük olmadığı için ısı emişi çok olmuyor o yüzden soğutmak zor oluyor, bu PC'de tam tersi olur blok büyük olduğu için.

Eki Görüntüle 1293727
Program buglu, fan çalışmadan o laptopun Windows'a girmesi bile imkansız gibi bir şey.

😂😂

Fan sesleri ne alemde? Buna bakarsak CPU fanları hiç dönmüyor ve o işlemcinin sıcaklıktan bilgisayarı kapatması lazım yani. Büyük ihtimal Nitro Sense kaynaklı bir hata. Programı silip tekrar kurmayı denedin mi?

Laptopta kullanılan soğutma bloğu PC'deki kadar büyük olmadığı için ısı emişi çok olmuyor o yüzden soğutmak zor oluyor, bu PC'de tam tersi olur blok büyük olduğu için.

Program buglu, fan çalışmadan o laptopun Windows'a girmesi bile imkansız gibi bir şey.

Dediğiniz gibi sanırım programdan kaynaklı hata gibi duruyor. Çünkü aida64 ile 1 saat yük testi yaptırdım öyle bi durum olsa saniyesinde kapanması lazımdı. Üzerine 1 saat kadar da Frostpunk oynadık. Rmp sıfır görünce haliyle tedirgin oldum biraz. İşlemci sıcaklığı ise yük altında 85 derece civarı sabit kaldı bu da laptop için normal sanırım yük altında.

Yeni konular

Geri
Yukarı