Çözüldü No AMD Graphics Driver is installed hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mipek_08

Hectopat
Daha fazla  
AMD Radeon R7 m260 ekran kartı kullanıyorum. Güncellemeleri çıkar çıkmaz yüklüyorum. Bilgisayar açılıp kapandıktan sonra No AMD graphics driver hatası alıyorum. O an güncel olan en son sürümü tekrar yüklediğimde hata ortadan kalkıyor ama PC kapanınca tekrar aynı hatayı veriyor.

AMD.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorun en son 17.1.2 sürüm sürücü kurulmasına rağmen sistemdeki Driver Booster 4 veya benzeri bir programın bu güncel sürücüyü silip 2015 sürüm sürücü kurmasından kaynaklanıyormuş.

Crimson da 2015 sürüm sürücü ile uyumsuz olduğundan sorun çıkartıyordu.

• C:\AMD klasöründeki 13 GB boyutundaki gereksiz eski sürümler silindi.
  • Aygıt Yöneticisi altından var olan sürücü kaldırıldı.
  • 17.1.2 kuruldu.
  • Windows otomatik sürücü güncelleme özelliği kapatıldı:

upload_2017-2-4_22-18-19.png

• Sistem sorunuz çalışıyor.
Yalnız recep bey ben driver boosterı yaklaşık 1-2 hafta kadar önce kurdum bu sorun 3-4 aydır var driver booster ile ilgili olmayabilir sorun. İlgi ve alaka için tekrar çok teşekkürler. İyi günler.

İyi günler Recep Bey. Sorun tekrar baş gösterdi sizin dediğiniz gibi DDU ile kaldırıp tekrar yükledim ama sürücü yine 2015 tarihli sürücüye döndü . Sizin sildiğiniz buna neden olabilecek programları da tekrar yüklemedim. Teşekkür ederim.

Bilgisayarınızda Toshiba'nın kurmuş olduğu Windows var. O Winodws'u silip kendiniz temiz Windows kurmayı öğreneceksiniz. Yoksa ne olduğunu bilmediğiniz bir program sürekli kafasına göre eski sürücüyü yükler durur.

Haklısınız Recep bey. Bilgisayarıma serviste (Ağustos 2016) SSD takıldı ve 8.1 olarak geldi. Windows 10 işletim sistemi bu süreçte ücretli oldu. Bunun için size twit attım ve sizde ''Windows.old silecektiniz tekrar upgrade edin'' demiştiniz lakin bu dediğinizi gerçekleştiremedim. 10 işletim sistemi kurulup KMSpico adlı programla orjinal gibi yapıldı bundan kaynaklanıyor olabilir mi sizce? Teşekkürler iyi günler.

Selam Recep abi, ben de aynı hatayı alıyorum. Her şeyi yaptım ama olmadı. Senin dediklerini de yaptım olmadı. Win 8.1'de sorun yoktu fakat Windows 10'a geçince böyle hata aldım. Sıfırdan kurdum. Toshiba'nın hiç bir şeyi kalmadı. Garantisi de bitti.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı