Noctua NT-H1 vs Cooler Master Maker Nano

Noctua NT-H1 öneririm, çok iyi bir macun fiyatına göre. Mastergel Maker'ı da çok övüyorlar, ama ben Noctua'nın bu işte daha iyi olduğunu düşünüyorum.
Kullandınız mı? Çok çabuk kuruduğunu veya etkisini kaybettiğini ve sürekli değişim istediğini söylüyorlar. Aslı var mı?

Çabuk kurumasıyla ilgili ben pek sorun yaşamadım şu ana kadar, ancak arkadaşımda FX 8350 OC 4.9 GHZ ve Noctua NH-D15 var(zaten ondan alıp sürdüm macunu) ondan bununla alakalı bir şeyler duymuştum.
Ben sırf o dedikodulardan ötürü almadım. Mastergel Maker'i 2 haftadır kullanıyorum. Bende O.C ile kullanıyorum ve en az 6-8 aylık beklentim var. Karşılamazsa eğer onu da deneyeceğim.

Ben cooler master nano aldım araştırdığım kadarıyla o fiyata Termal İletkenlik:11 W/m-K değeri olan tek macun. İ7 870 işlemcinin 8 yıl macunu değişmemişti ama sıcaklık değerleri düşüktü taaki Hd 5850 yerine,GTX 1060 6gb takana kadar.Full ayarlarda 90-95 derece civarı sıcaklık vardı bu macunu sürdüm 67 derece civarına düştü. Başka macunlar da bu kadar düşürür müydü bilemiyorum

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı