Cooler Master Mastergel Maker Testleri

Merhaba arkadaşlar.
Hepsiburada'nın Adeks Store satıcısından 58TL'ye almış olduğum, Cooler Master Mastergel Maker'ın testlerinden bahsedeceğim. Aklımda Noctua NT-H1 almak vardı. Fakat forumdaki ve yakınımdaki insanlardan F/P açısından tarafıma çok önerildi. 11 W/m.k değerine sahip ve sürülmesi gerçekten rahat diyebilirim.

IMG-20180707-WA0007.jpg

Kargo paketi basit ama sağlam diyebilirim. Yeterli seviyede.

IMG_20180707_233256-min.jpg IMG_20180707_233317-min.jpg

İşlemcimi 4.4GHz ile kullanıyordum. Fakat Adana'da havaların çok ısınması nedeniyle üzerindeki kalitesiz macundan dolayı, 100 derece gibi absürt değerleri görmeye başladım ve stok değerlerine çektim. Keza ekran kartımda aynı şekilde dudak uçuklatacak ısılara ulaşıyordu. Değerlerden çok memnunum. İşlemciye macunu sürdükten sonra Tekrar 4.4Ghz yerine, direk OC Tuner ile 4.33GHz'e ayarladım.

3.30Ghz stok değerlerde işlemcimin ulaştığı değerler.

işlemcistok.jpg

Macun sürüldükten sonra ki, 4.33Ghz O.C değerlerinde işlemcimin ulaştığı ısı değerleri.

işlemci4.33.jpg

Ekran kartı bazı yerlerde 88-89'a kadar çıkıyordu. (Resimde işlemciye macun uygulanmadı ve stok değerlerde kullanımda.)

önce.jpg

Bu da macundan sonraki ekran kartı ve işlemci ısı değerleri;

sonra.jpg

Ekan kartım için 6-7 derecelik bir düşüş oldu ama 80 derece GTX760 için normal bir değer. Fakat işlemcim için gerçekten kayda değer bir düşüş oldu. 20 derece civarı. Bu düşüş sayesinde yapmış olduğum O.C yaklaşık 10-12 FPS kadar kazandırdı.

Mastergel Maker'i kesinlikle öneririm. Sormak istediğiniz soruları da cevaplayabilirim.

Son düzenleme:
Boşuna dememişler ucuz etin yahnisi yavan olur diye. Ben bir bilgisayarcıdan bu macunu almıştım. Resmen su gibiydi. İşlemciye sürdükten sonra bakıyorum macun akıp gitmiş resmen.Bizim buralar
fazla sıcak olmadığı için ve işlemci ekran kartı yüksek model olmadığı için normal Cooler Mastergel satın aldım şu an ısı dereceleri gayet iyi durumda.Resimdeki 10 TL'lik bir macun.

hadron-hd254-islemci-termal-macun__0386036603512478.jpg

Son düzenleme:
Boşuna dememişler ucuz etin yahnisi yavan olur diye. Ben bir bilgisayarcıdan bu macunu almıştım. Resmen su gibiydi. İşlemciye sürdükten sonra bakıyorum macun akıp gitmiş resmen.Bizim buralar
fazla sıcak olmadığı için ve işlemci ekran kartı yüksek model olmadığı için normal Cooler Mastergel satın aldım şu an ısı dereceleri gayet iyi durumda.Resimdeki 10 TL'lik bir macun.

Eki Görüntüle 313128
Kesinlikle öyle. Bakkallardan uzak durmak lazım. :)

1 ay kadar sonra test sonuçlarını tekrarlamanı rica edeceğim. Piyasadaki macunların %90'ı uygulanıldığı anda sıcaklığı gözle görülür bir şekilde düşürüyor. Fakat macunun kaliteli olup olmadığı bir süre kullanıldıktan sonra ortaya çıkıyor. Ucuz macunlar performansını hızlı kaybederken kaliteli macunlarda performans daha yavaş kaybediliyor.

1 ay kadar sonra test sonuçlarını tekrarlamanı rica edeceğim. Piyasadaki macunların %90'ı uygulanıldığı anda sıcaklığı gözle görülür bir şekilde düşürüyor. Fakat macunun kaliteli olup olmadığı bir süre kullanıldıktan sonra ortaya çıkıyor. Ucuz macunlar performansını hızlı kaybederken kaliteli macunlarda performans daha yavaş kaybediliyor.
Evet belirtmeyi unutmuşum. 48 saat kullanımdan sonra, tam performansını göstermeye başlıyormuş.

Thermal Grizzly Kryonaut bu macuna da üst düzey macun diyorlar. Almadan önce bu macunu da
araştırdınız mı peki ?
Evet araştırdım ama maalesef, bulamadım. Ayrıca orjinalinin kolay kolay bulunmadığını söyleyenler oldu. Dolandırılmakta istemedim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı