Nofap neden yanlış?

244012

Hectopat
Makaleler
7
Bu konu hakkında eğer bunu yapmak yanlış ise neden yanlış olduğunu bilimsel nedenleri ile açıklayabilir mi?

Burada bir kısım Nofap konusuna yanlış dedi de. Ben de detaylı bir nedeni var mı diye merak ettim.
NoFap forumlarına girip Facebook gruplarına üye olmanızı tavsiye ederim. Konuya gelirsek, şahsen NoFapı yararlı buluyorum. Ancak bu amaç sadece 31 çekmemek olmamalı. Kendinizi tamamen değiştirmelisiniz. Gerek düşünce yapınızla, gerek vücut yapınızla ve en önemlisi her zaman kendinizi geliştirmelisiniz.

NoFap forumlarına girip Facebook gruplarına üye olmanızı tavsiye ederim. Konuya gelirsek, şahsen NoFapı yararlı buluyorum. Ancak bu amaç sadece 31 çekmemek olmamalı. Kendinizi tamamen değiştirmelisiniz. Gerek düşünce yapınızla, gerek vücut yapınızla ve en önemlisi her zaman kendinizi geliştirmelisiniz.
Tabii ki. Nofap'in bir nebze de amacı bu.

Ne kadar az boşalırsan, o kadar fazla enerjik olursun.
Boşalmamak seni zeki yapmaz, lakin boşalmak senin aptal gibi sersemlemene neden olur. O yüzden NoFap kesinlikle yapılmalı.

Tabii kasıklarda dolmadan kaynaklı ağrı olur, aynı şekil sinirli ruh hali de cabası.

Ne kadar az boşalırsan, o kadar fazla enerjik olursun.
Boşalmamak seni zeki yapmaz, lakin boşalmak senin aptal gibi sersemlemene neden olur. O yüzden NoFap kesinlikle yapılmalı.

Tabii kasıklarda dolmadan kaynaklı ağrı olur, aynı şekil sinirli ruh hali de cabası.
O zaman ayarında yapmak daha mantıklı gibi. Ağrı ve sinir sıkıntı.

Seks imkanın yoksa illa alttaki uzun bey ve 2 elemanı seni rahatsız edecek. Benim bu durumda en mantıklı gördüğüm yöntem, eğer ki mastürbasyon bağımlılığınız varsa, bu bağımlılıktan kurtulmak adına iradeli bir şekilde 1-2 ay mastürbasyonu tamamen bırakmak ve ardından haftada 1-2 kez yapmaya başlamaktır. Tabii 1-2 kez yapacağım diye kendinizi zorlamanıza gerek yok.

Geri
Yukarı