Note 20 Ultra mı S21 Ultra mı?

Bykozmos

Hectopat
Daha fazla  
Note 20 Ultra işlemci Qualcomm Snapdragon 865+12/256gb modeli. S21 Ultra modeli için ise Samsung Exynos 2100 12/256 modeli. Her açıdan kamera, işlemci hızı, oyun performansı, ekran, batarya performansı vs. iki cihaz arasından bir seçim hakkın olsaydı hangisini seçerdiniz?

Note 20 Ultra işlemci Qualcomm Snapdragon 865+12/256gb modeli. S21 Ultra modeli için ise Samsung Exynos 2100 12/256 modeli. Her açıdan kamera, işlemci hızı, oyun performansı, ekran, batarya performansı vs. iki cihaz arasından bir seçim hakkın olsaydı hangisini seçerdiniz?
iki cihaz arasında seçim hakkım olsa s21 ultra'yı seçerdim

Ben S21'i seçerdim büyük ihtimalle tasarımı daha hoş.

865+ için bile Note 20 Ultra seçilir.

S21 modelleri ile yeni güncelleme politikasına geçtiler, Note 20'nin yazılım desteği kesildi ancak S21 Ultra 2 yıl daha alacak. Arka & ön kamera paketi, görece tasarım ve panel bakımından S21 Ultra daha iyi, Note 20 Ultra'nın ise pil ve Genshin Impact gibi oyunlarda daha kararlı sürdürülebilir performansı dışında bir avantajı yok. S21 Ultra daha mantıklı.

S21 ultranın Snapdragon'e 888'li uygundan bulamıyorum maalesef bulsam onu alacaktım ama Exynos 2100 de kötü bir işlemci değil Snapdragon'e 888 kadar olamasada Snapdragon'e 865 ile kafa dengi sayılır bence hatta bir iki tık iyi.
RAW güçte daha iyi zaten ancak absürt güç tüketiminin beraberinde getirdiği kötü termal başarımı nedeniyle oyunlarda 5.-6. dakikalarda 865 bariz öne geçiyor. Watt/perf, pil ve kararlılık açısından 865 çok daha iyi. Eğer Genshın gibi konsol grafiklerine sahip oyunlar oynamıyorsanız bunu pek fark etmezsiniz.

S21 modelleri ile yeni güncelleme politikasına geçtiler, Note 20'nin yazılım desteği kesildi ancak S21 Ultra 2 yıl daha alacak. Arka & ön kamera paketi, görece tasarım ve panel bakımından S21 Ultra daha iyi, Note 20 Ultra'nın ise pil ve Genshin Impact gibi oyunlarda daha kararlı sürdürülebilir performansı dışında bir avantajı yok. S21 Ultra daha mantıklı.

RAW güçte daha iyi zaten ancak absürt güç tüketiminin beraberinde getirdiği kötü termal başarımı nedeniyle oyunlarda 5.-6. dakikalarda 865 bariz öne geçiyor. Watt/perf, pil ve kararlılık açısından 865 çok daha iyi. Eğer genshın gibi konsol grafiklerine sahip oyunlar oynamıyorsanız bunu pek fark etmezsiniz.

Dediğinize katılıyorum. Oyun oynasam bile Asphalt 9, Wild Rift, PUBG, CoD, Apex vs gibi oyunlar oynamayı tercih ederdim genshın veya Fortnite Mobile gibi oyunları tercih edeceğimi sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı