S20 Ultra mı Note 20 Ultra mı?

Makaleler
15
Merhaba.

Daha önceleri yaza bir cihaz almak istediğimle alakalı konular açmıştım. S20'de karar kılmıştım ancak artık büyük cihazları da listeye dahil etmeye başladım.
Artık en küçük ekran dediğimiz cihazlar bile 6.1 inç yahut 6.2 6.3 inç olarak çıkıyor piyasaya. Artık küçük ekran kavramı da pek kalmadı.

Büyük ekran olarak S20 ve Note 20 Ultra cihazlarını da listeye kaydettim gibi.
Bütçe 10K olarak kesindi ama muhtemelen 16 17K civarlarına kadar çıkacak.
Bunun neticesinde S20 ve Note 20 Ultra da listeye girdi.

Kamera, ses kalitesi konularında hangi cihaz daha iyi performans gösteriyor açıkçası ana kriterlerim bu.
Her iki cihazda da aynı işlemci, neredeyse aynı kapasiteli bataryalar var.

İki cihazın da açıkçası kamera ve ses kalitesi olarak yakın olduğunu okudum ama ne kadar doğrudur bilemedim.
Bu konuda da bir fikir almak istiyorum.

Cevaplarınız için teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben kaç senelik Exynos kullancısıyım Allah kerim. Saymayı bırakalı yıllar oldu. Isınma sorunu olduğunun da farkındayım. @ahmetkayamardin69

Tek cevap istediğim konu benim için önemli olan iki kriter. Kamera ve ses kalitesi.
İkisi de zaten birbirlerine yakın cihazlar ama bu iki kriter cihazı belirleyebilir.

Galaxy Note 20 Ultra öneririm.
Yani hocam açıkçası bu ikisi arasından tercih yapacaksam Note 20 daha mantıklı gibi geliyor çünkü S20 Ultra'nın en büyük artısı 45W hızlı şarj desteklemesi ve 12GB RAM barındırması. Onun haricinde çok yakınlar zaten birbirlerine.

45W çok uzun bataryaya zarar verebilecek bir güç değeri açıkçası.
25W bu işler için gayet yeterli. Şu an kullandığım cihaz olan S9+ bile 15W ile gayet hızlı şarj oluyor.

Geri
Yukarı