Note 3 aldım kasıyor, ne yapmalıyım?

4 sene kasmadan götürmek pek gerçekçi bir hedef değil. Bir kere alayım mümkün olduğunca gitsin diyorsan G3 ya da Z2'ye yönel. Samsung telefonlar çok uzun ömürlü olmuyor açıkças

4 Sene kasmadan götürmek pek gerçekçi bir hedef değil. Bir kere alayım mümkün olduğunca gitsin diyorsan G3ya da Z2'ye yönel. Samsung telefonlar çok uzun ömürlü olmuyor açıkçası.

Yıl oldu 2020 ben 8 yıldır sorunsuz kullanıyorum :D yazan arkadaşın kulakları çınlar mı? Sanmam xD.

• Bataryadan kaynaklı bir sorun olabilir, bataryayı değiştirmeyi deniyebilirsin.
  • SD card kullanarak depolamayı rahatlatabilirsin.
  • Yazılımsal olduğunu düşünüyorsan Custom Rom atmanı tavsiye ederim. Özellikle Lineage OS ve türevleri hız anlamında çok fayda sağlıyacaktır.
Cihaz artık ve yıllanmış bir cihaz fazla bel bağlamamk lazım. Üsteki metodları denersen cihazının performansını arttırabilirsin.

• Bataryadan kaynaklı bir sorun olabilir, bataryayı değiştirmeyi deniyebilirsin.
  • SD Card kullanarak depolamayı rahatlatabilirsin.
  • Yazılımsal olduğunu düşünüyorsan Custom ROM atmanı tavsiye ederim. Özellikle Lineage OS ve türevleri hız anlamında çok fayda sağlıyacaktır.
Cihaz artık ve yıllanmış bir cihaz fazla bel bağlamamk lazım. Üsteki metodları denersen cihazının performansını arttırabilirsin.

N9000Q versiyonunda ROM yok sanırım.

N9000Q versiyonunda ROM yok sanırım.
Telefonun ayarlarında HLTE gibi başka bir adı olmalı. Note 3 HLTE(sizin modeliniz bu değil!) gibi aratırsanız cihazınıza uygun CR bulabilirsiniz. N9000Q ait CR'ler bulunmakta ufak bir araştırma ile Lineage OS 14.1 Rom'u buldum bile :

Ayrıca modeline uygun CR aşağıda ki linkte bulabilirisin :

(ikinci vermiş olduğum linkte CR üzerinde HLTEXXX gibi ibareler göreceksin. Bu ibare genelde bütün Note 3 ailesine uygun olan Rom demektir.)

Geri
Yukarı