Note 5 Alınır mı ?

Samet24

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar. Başlıkta belirttiğim gibi 1 hafta içerisinde Note 5 almayı düşünüyoruz ablama. Onun kafasında iPhone 6 var fakat ben 16GB hafıza ve 1GB RAM yetmemesinden şüphelendiğim için Note 5 önerdim. Sizce bu iki telefondan hangisini almamız daha iyi olur ? Bu arada bütçe 2500 TL. Kullanım amaçları :

1. Fotoğraf çekmek (Bu çok önemli)
  2. Uygulamaları seri bir şekilde açacak
  3. Oyun konusu pek önemli değil

Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pil süresi önemli değilse bir bayana iPhone önerilebilir.
Note 5 büyük gelebilir.
Ama her istediğine cevap verebilecek telefon her ikisi de.
Her iki telefonu da mağazada fiziksel olarak gördükten sonra karar vermek daha mantıklı olur.
Ayrıca, Note 5 büyük geliyorsa S6 veya S6 Edge de alınabilir. Bütçe yetiyorsa S7 de.

Telefonu çok düşürdüğünden dolayı S6 Edge sıkıntı olabilir diye düşünüyoruz. 1GB RAM ve 16GB hafıza sorunu bizi tereddütte bırakıyor. Fotoğraf ön ve arka kamera açısından hangisi daha önde sizce ?

1GB RAM ve 16GB hafıza sorunu bizi tereddütte bırakıyor.
RAM konusunda sıkıntı olacağını sanmam fakat hafıza konusunda bol bol fotoğraf çeken kişilere yetersiz, sürekli cloud yedeği yapmak gerekiyor. Yandex Disk kullanıyorum, otomatik yedeklemeyle çözüyorum.
Note 4'te bu sorunum yok.

Fotoğraf ön ve arka kamera açısından hangisi daha önde sizce ?
Her iki cihazın da iyi fakat iPhone'un açısı ve düşük ışık performansı kötü.

Note 5 pişman etmeyecek bir telefon. Ancak hafıza biraz sorun olabilir. Fotoğraf olayından dolayı. Bu telefonlar sizi pişman etmeyecek iyi telefonlar.

Cevaplarınız için teşekkür ederim ben de bir Note 4 kullanıcısıyım ön kamera hariç çok memnunum. Note 5 alacağız gibi gözüküyor teşekkürler yeniden sağlıcakla kalın :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı