Note 5 PUBG Mobile Düşük FPS Sorunu

Necati ÜNAL

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, sorunum başlıkta da belirttiğim üzere PUBG Mobil oyunun da Samsung Galaxy Note 5 telefonum da aldığım düşük FPS ve akıcı olmayan, kasan bir oyun. Elimde Note 4, Note 5 ve iPhone 6S Plus 64GB 3 tane telefon var. Note 4 telefonum da dahi akıcı oynayabildiğim bu oyun da Note 5 telefonum da über süper laglı ve ara sıra donmalo geçiyor. Telefonların 3'ü de yurtdışı çıkışlı fakat tek sorun Note 5 telefonumda. Format atmayı denedim fakat sorum aynı.
Telefon açılışta LGU+ ardından Samsung Galaxy Note 5 logosu gösteriyor. Orijinal olduğundan eminim kesinlikle. Sizce sorun neden kaynaklanıyor olabilir ? Açılıştaki LGU+ zımbırtısından olabilir mi ? Note 4 akıcıyken Note 5 neden bu kadar kasıyor ? Çözümü nedir ? Yazılım atmalı mıyım ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum, iyi forumlar...

Son düzenleyen: Moderatör:
Stock rom'u bozmak deneyimsiz isen mantıklı değil. Ram Cleaner ve de Greenify uygulamalarını kullan. Arkaplanda hiç açık uygulama bırakma. Telefonun hafızasından olabildiğince yer aç. Güç tasarrufu modundan çıkar. Oyun modu seçeneği var ise (S7 Kullanıyorum ve bende var.) onu aktifleştir.

Stock rom'u bozmak deneyimsiz isen mantıklı değil. Ram Cleaner ve de Greenify uygulamalarını kullan. Arkaplanda hiç açık uygulama bırakma. Telefonun hafızasından olabildiğince yer aç. Güç tasarrufu modundan çıkar. Oyun modu seçeneği var ise (S7 Kullanıyorum ve bende var.) onu aktifleştir.
Dediğin herşeyi maalesef ki yapıyorum zaten. Yurtdışı olduğu için garanti, servis gibi şansım da yok. Sanırım bir telefoncuya baktırmam gerek.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı