Çözüldü Noterde ikinci el araç alımından sonra yapılması gerekenler nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Baalberith

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar ilk aracımı aldım. Soracağım iki soru olacak:

Birincisi ikinci el araç alımında noterde verilen ruhsat yani tescil belgesi geçici mi yoksa yapmam gereken bir şey kalmadı mı?

İkincisi satın aldığım kişinin zorunlu trafik sigortası bana geçer mi yoksa ben yaptırmak zorunda mıyım?

Teşekkürler.

Çözüm

Birincisi ikinci el araç alımında noterde verilen ruhsat yani tescil belgesi geçici mi yoksa yapmam gereken bir şey kalmadı mı?

İkincisi satın aldığım kişinin zorunlu trafik sigortası bana geçer mi yoksa ben yaptırmak zorunda mıyım?

Teşekkürler.
Direkt noterde yeni ruhsat veriyor. Geçiçi değil kalıcı.
Sizin tekrardan zorunlu trafik sigortası yaptırmanız lazım.

Teşekkürler.
Direkt noterde yeni ruhsat veriyor. Geçiçi değil kalıcı.
Sizin tekrardan zorunlu trafik sigortası yaptırmanız lazım.

Çözüm
Geçici değil, size ait ruhsat belgesidir. En kısa zamanda zorunlu trafik sigortanızı yaptırmanız gerekir.
Satın aldığınız kişi satışı verdikten sonra sigortayı iptal eder. Etmese dahi sizin yaptırmanız gerekir, araçla birlikte devrolmaz.
Güle güle kullanın.

Geri
Yukarı