Noterde Opel Astra markalı aracın KM bilgisi farklı gözüküyor

Okay many

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba efendim. Ben yeni araç aldim anlaştım arkabam ile Opel astra 2005 model otomatik araç. Akrabamla konusurken 166bin km dediler ancak noterde parmak basarken baktım 229bin km olarak gözüküyordu. Bende dedim niye burada böyle yazıyorr o da dediği sen satarken daha fazla paraya satarsın dedi. Kilometresi yüksek olan araç satarken daha düşük fiyat verirler diye biliyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Arac Opel meriva 1.6 2005 hem benzin, hem tüplü otomatik.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kilometre ne kadar yüksekse fiyat o kadar düşer. 229 bin kötü bir kilometre değil ama 166 bin arasında dağ kadar fark var. Aldığınız kişi akrabanız mı?

Aldıysan geçmiş olsun. KM düşürmüş son satıştan sonra. KM'si yüksek araç niye daha fazla para etsin arada 50.000 KM var ki bu da ortalama bir şehir kullanıcısı icin 4-5 sene demek. Bildiğin dolandırmış seni veya almadiysan dolandirmaya çalışıyor.

KM düşürme var galiba. Almayın aracı. İleride change bile çıkar.
Change ne oluyor?

Aldıysan geçmiş olsun. KM düşürmüş son satıştan sonra. KM'si yüksek araç niye daha fazla para etsin arada 50.000 KM var ki bu da ortalama bir şehir kullanıcısı icin 4-5 sene demek. Bildiğin dolandırmış seni veya almadiysan dolandirmaya çalışıyor.

Change ne oluyor?
Araç pert ise pert olmayan bir aracın şasi nosunun bulunduğu parçayı alıp pert araca kaynatıyorlar. Araç pert olsada ruhsatta pert olarak çıkmıyor.

Genel olarak böyle diyorlar. Bize özgü değil yani :)
Yok hocam inanki ben ilk defa duydum bunu, artık İngilizce kelimelerin de gündelik hayata bu kadar yerleşmiş olması kanıma dokunuyor. Belki İstanbul'da falansaniz orası bambaşka dünya zaten ona bir şey diyemeyecem. Konuyu da dağıtmayalim, cevap için teşekkürler:)

Yok hocam inanki ben ilk defa duydum bunu, artık İngilizce kelimelerin de gündelik hayata bu kadar yerleşmiş olması kanıma dokunuyor. Belki İstanbul'da falansaniz orası bambaşka dünya zaten ona bir şey diyemeyecem. Konuyu da dağıtmayalim, cevap için teşekkürler:)
Ankara'dayım :) Bende akrabalardan, videolardan duyduğum kadarıyla biliyorum.

Geri
Yukarı