Elektronik Nothing Phone 1 Migros mağazaları ve Online'da 15.999,95 TL

Usta arkasında ışık var, özelleştirebilir diye özellikle 778g+ işlemci mi alınır? Üstelik 16k?

Hocam ben mi anlaşılır yazamadım, siz mi okuduğunuzu anlamamakta ısrarcısınız? Diyorum ki şu lanet olası nothing Phone 1 telefonu illa almak istiyorum diyen var ise fiyatı bu telefonu almak isteyenler için piyasanın altında, almaya niyeti olan varsa kaçırmasın. Yani gidip bu telefon mükemmel alın demedim, övmedim tavsiye bile etmedim. Anlaşılır bir dil ile diyorum ki bu cihazla ilgilenen var ise alsın, tekrar ediyorum nothing Phone 1'i işlemcisi iyi olmadığı halde sadece ışıklı mışıklı moruk diyerek almak isteyen var ise buyursun alsın zira fiyatı kendi özelinde şu an uygun bakın diğer rakiplerine göre falan değil. Böyle bakarsak sırf performansı yüksek diye yazılımla aslında kısılmış olan ve batarya tüketimi sorunlu S21 FE'de alınmaz, o zaman şöyle yapalım herkes POCO X6 Pro alsın fiyatına göre mükemmel işlemcisi var hepimiz alıp geçelim. Benzer performansta olan fakat materyal kalitesi daha düşük Samsung A35 5G'de 15k bandında satılıyor, işlemci performansından ziyade materyal kalitesine önem verenler var ise alabilir.

Hocam ben mi anlaşılır yazamadım, siz mi okuduğunuzu anlamamakta ısrarcısınız? Diyorum ki şu lanet olası nothing Phone 1 telefonu illa almak istiyorum diyen var ise fiyatı bu telefonu almak isteyenler için piyasanın altında, almaya niyeti olan varsa kaçırmasın. Yani gidip bu telefon mükemmel alın demedim, övmedim tavsiye bile etmedim. Anlaşılır bir dil ile diyorum ki bu cihazla ilgilenen var ise alsın, tekrar ediyorum nothing Phone 1'i işlemcisi iyi olmadığı halde sadece ışıklı mışıklı moruk diyerek almak isteyen var ise buyursun alsın zira fiyatı kendi özelinde şu an uygun bakın diğer rakiplerine göre falan değil. Böyle bakarsak sırf performansı yüksek diye yazılımla aslında kısılmış olan ve batarya tüketimi sorunlu S21 FE'de alınmaz, o zaman şöyle yapalım herkes POCO X6 Pro alsın fiyatına göre mükemmel işlemcisi var hepimiz alıp geçelim. Benzer performansta olan fakat materyal kalitesi daha düşük Samsung A35 5G'de 15k bandında satılıyor, işlemci performansından ziyade materyal kalitesine önem verenler var ise alabilir.
Ben okumadım, sakin ol üstat kızma. Ben size kötü bir şey demedim sakin olun sadece telefonu eleştirdim ve bu bütçede alınmasını doğru bulmuyorum. Bana göre mantıklı değil saygılar.

Hocam telefon önerisi için açılmadı konu zaten bu modeli almak isteyenler için açıldı, kaldı ki S21 FE'nin 2 katı daha vasat batarya performansını da göz önüne almakta fayda var. Malum bazı insanlar telefonu uzun süre dışarıda kullanıyor ve S21 FE ile arasında 2 kata yakın bir ekran süresi var.

Anladım hocam ama bulunsun yine de, telefon arayan da rastlayabilir bu telefona bakan da
Bu arada güç tasarrufu ile performansı ne kadar sınırlayabiliyoruz? Eski telefonumda güç tasarrufu ile işlemcinin max hızını %70 olarak sınırlayabiliyordum, acaba performansını cihazı yavaşlatmayacak seviyede kısarsak daha uzun ekran süresi alabilir miyiz merak ettim. Root ile voltajları yönetmeden yapılabilir mi bilmiyorum gerçi

Gün boyu telefonu kullanmama rağmen sabahtan akşama kadar pili yetiyor günlük kullanım ve standart oyunlarda (Clash Royale Clash of Clans gibi) kasma donma olmuyor.
3 hafta önce telefon WhatsApp kısmında dondu, güç tuşuna 1 kez basıp kilitleyince düzeldi.
Neden yalan söyleme ihtiyacı duyayım?

Gözün aydın pil 20 ye düştü :D
Devam et harikasın!

Sonradan gelen yazılım güncellemeleri kötü olabilir. Üstünde gelen yazılımdan memnun iseniz hiç güncellemeden Xiaomi kullanılır. Redmi note 8 pro fiyatına göre şahane telefondu, 4 senedir kullanıyorum, bataryası da öyle kötülemedi, rahat günü çıkarıyor.
Ucuzundan fiyat performans android hiç de kötü değil bence.

Bir kişi herhangi bir telefonu örnek verip 4 sene kullanıp pil sorunu, kasma, donma olmadığını yalan söylüyordur.

Lityum iyon pil var içinde hiç olmazsa pili kabul edilemeyecek hale gelir. Ha sen dersin işimi görüyor problem etmiyorum o ayrı mesele.

Aynı modelden bende de var. Ben de 4 yıldır kullanıyorum ve hiçbir sorun yaşamadım. Telefonla bugüne kadar yaşadığım en büyük sorun, 1 güncelleme aralığında telefonun kulağa dayandığında bazen ekranının açık kalmasıydı. Bu da düzeltildi. Marka bazlı bakıp istisnasız her ürünü kötülemeye gerek yok. Sorun olmayınca olmuyor işte.

Piyasadan 1000 TL altta gözüküyor indirim mi? indirim, alınır mı? asla.

16K buna verene kadar zorlar 20K ya S23 FE alırım en azından ekran, kamera, işlemci, malzeme kalitesi anlamında fersah fersah daha iyi bir cihaz kullanmış olurum. Satacağım zaman da 2.elde adı yeter S23 FE piyasasını bir şekilde korur ama nothing phone? o ne?

Aynı modelden bende de var. Ben de 4 yıldır kullanıyorum ve hiçbir sorun yaşamadım. Telefonla bugüne kadar yaşadığım en büyük sorun, 1 güncelleme aralığında telefonun kulağa dayandığında bazen ekranının açık kalmasıydı. Bu da düzeltildi. Marka bazlı bakıp istisnasız her ürünü kötülemeye gerek yok. Sorun olmayınca olmuyor işte.

Mesele ürünü kötülemek değil. Lityum iyon pilli hiçbir telefon pil ömrünü koruyamaz. Sana günde 2 kere şarj etmek koymaz problem etmezsin. Başka bir örnek 4 sene önceki çoğu telefonun kamerası günümüzdeki ortalama telefonla kıyas bile edilemez. Sen dersin ki bu benim işimi görüyor.

Sen ben problem etmiyorum diyebilirsin. Mesele o değil. Herkes en yeni telefonu almak kullanmak zorunda değil. Ben de 3 senelik tel kullanıyorum. Ama biri çıkıp da bir modeli örnek verip 4 sene kullanıp hiç sorunum yok derse yalan söylüyordur.

Not: Geçen birisi PC için gamepad başlığında DualSense kullandığını hiçbir sorunu olmadığını İddia ediyordu. Sonradan anlaşıldı ki adam gamepadi kablosuzda sorun yaşadığı için hep kablolu kullanıyormuş. Ama hiç çekinmeden açıklamadan sıkıntısız yea diyordu. O yüzden bir ürün için çok problemli diyene de sıfır problem diyene de şüpheyle yaklaşmak lazım.

Son düzenleme:
4 sene kullanıp hiç sorunum yok derse yalan söylüyordur.
Arkadaşım ''hiç sorunum yok'' zaten öznel bir cümle yani kimse sorun duymayacak değil.
Pilinde herhangi bir sorunu yok demek ilk günkü gibi demek değil, şarj etmeden günü kurtarıyor veya ısınma şişme gibi olaylar olmuyor demek.
Hala yalan konuşuyor diyorsun, yalan konuşsam elime ne geçecek satılan telefonlardan komisyon mu alıyorum?

Yeni konular

Geri
Yukarı