Nothing Phone 1 vs Honor 90

Daha iyi panel ve kamera paketi için Honor 90 tercih ederdim.
7 Gen 1'in GPU'su, 778G'nin CPU'su daha güçlü. Aşağı yukarı aynı ayarda SoC'ler.

Güzel cihazda ekranın özel bir dayanıklılığı vs. yok, Birazda ısınıyor diye biliyorum. Kameraya önem veren kişi için fiyat bandında bulunmaz nimet işlemcide güçlü oyuncu kişilerin ağzını sulandırabilir ama ısınıyor işte birazcık.
Panel nitelik anlamında çok iyiyken dayanıklılık konusu soru işareti çünkü panel dayanıklılığı konusunda bir şey yok ortada, oturaklı kişi için sorun olmazda şantiye vb. yerlerde çalışanlar için pek emin olamıyorum.

Teşekkürler arkadaşlar tavsiyeleriniz için lakin araştırdığım kadarıyla NP1'de yazılımsal sorunlar çıkma ihtimali varmış hala o beni korkutuyor. Samsung S23 zorlayacağım gibi gözüküyor.

@DenizYıldızı Patrick Honor 90, bazı yönleriyle gerçekten çok üst duzeyken bazı yönleri aşırı kısılmış. O yüzden zerre overall bir cihaz değil.

+ yönleri
- 1200 nite yakın çıkabiliyor testlerde. S22 bile aynı testte 1000'i göremiyor mesela.
- 10-bit panel
- %90.8 ekran/gövde oranı
- ISOCELL HP3
- Başarılı selfie kamera
- 66W
- 512 GB

- yönleri
- OIS yok.
- Tempered glass
- Su ve toza dayanıklılığı bulunmuyor.
- Plastik bir cihaz.
- Mono hoparlör
- Overclock'lu 7 Gen 1 (olumsuz sayılmasa bile pek de serin çalışmıyor)
- UFS 2.2 (M14'te bile var)
- Makrosu rakiplere nazaran zayıf.

Teşekkürler arkadaşlar tavsiyeleriniz için lakin araştırdığım kadarıyla NP1'de yazılımsal sorunlar çıkma ihtimali varmış hala o beni korkutuyor. Samsung S23 zorlayacağım gibi gözüküyor.
Yazılımsal sorunları yok bildiğim kadarıyla. Neymiş tam olarak?

@DenizYıldızı Patrick Honor 90, bazı yönleriyle gerçekten çok üst duzeyken bazı yönleri aşırı kısılmış. O yüzden zerre overall bir cihaz değil.

+ yönleri
- 1200 nite yakın çıkabiliyor testlerde. S22 bile aynı testte 1000'i göremiyor mesela.
- 10-bit panel
- ISOCELL HP3
- Başarılı selfie kamera
- 66W
- 512 GB

- yönleri
- OIS yok.
- Tempered glass
- Plastik bir cihaz.
- Mono hoparlör
- UFS 2.2

Yazılımsal sorunları yok bildiğim kadarıyla. Neymiş tam olarak?
Bazılarında 2 ayda pixeller, yansımalar felan çıkmaya başlamış ekran tarafında (Donanımsal). Bazı fotoğraflar kırışık kalıyormuş kötü gözüküyormuş kapatıp açmak gerekiyormuş, durduk yere donmalar oluyormuş, tel çalışıyormuş fakat kapatıp açmadan düzelmiyormuş. Çok fazla da kaynak yok, redditte felan bunları gördüm + TR'de okuduğum bazı alıcı yorumları ve forumlarda.

Siz bilirsinizde bahsettiğin kullanım amacı için bana hala bu rakamlar para israfı gibi geliyor.
Ekranıda 6.1 inç panel' e önem veren birisi olduğunuzu söylediniz biraz küçük gelebilir yine de siz bilirsiniz.
Yazlım sorunu derken bende anlamadım ne gibi sorunları var ?

Kamera ve panel' e önem veriyorsan sadece Honor 90 tercih edebilirsin fiyat bandı için çok iyi nitelikleri bakamından.

+ yönleri
- 10-bit panel
- ISOCELL HP3
- Başarılı selfie kamera
- 66W
- 512 GB

- yönleri
- OIS yok.
- Tempered glass
- Plastik bir cihaz.
- Mono hoparlör
- UFS 2.2

UFS 2.2 ne kadar eksi denir bende bilmiyorum bence gayet yeterli.

UFS 4.0UFS 3.1UFS 3.0UFS 2.2
Sıralı Okuma Hızı4200 MBps2100 MBps2100 MBps1000 MBps
Sıralı Yazma Hızı2800 MBps1200 MBps410 MBps260 MBps
Rastgele Okuma?100,000 IOPS63,000 IOPS58,000 IOPS
Rastgele Yazma?70,000 IOPS68,000 IOPS50,000 IOPS

Siz bilirsinizde bahsettiğin kullanım amacı için bana hala bu rakamlar para israfı gibi geliyor.
Ekranıda 6.1 inç panel' e önem veren birisi olduğunuzu söylediniz biraz küçük gelebilir yine de siz bilirsiniz.
Yazlım sorunu derken bende anlamadım ne gibi sorunları var ?

Kamera ve panel' e önem veriyorsan sadece Honor 90 tercih edebilirsin fiyat bandı için çok iyi nitelikleri bakamından.

Panelden kastım o değil aslında, boyut olarak Iphone 11 istiyorum, şuan 11 kullanıyorum ama
828x1792 (HD+) Piksel + LCD Panel olması artık beni çok rahatsız ediyor. Şu teknoloji çağında 60hz ve dandik bir görsel deneyim yaşamak beni yıpratıyor. Bataryası da artık yetmiyor o yüzden değişime gitmek istiyorum. Nothing Phone 1 ciddi anlamda hoşuma gitti ama S23 gerçekten çok güçlüymüş sanırım. Lakin App watch 7 ve Airpods pro sahibiyim ama Iphone 11'in bu sıkıntısı bile beni buradan itmeye yetiyor. Faiş fiyatlar ödeyerekte Pro hariç bir Iphone modeline geçmek istemiyorum, onların da fiyatları malumunuz.
Honor 90'daki sertifika eksikliği, o kadar para verip elimde kalitesiz bir ürün tutacak olmanın rahatsızlığı bu fiyatta sadece NP1'e götürüyor ama o da acaba stabil midir bilmiyorum.

Realme GT 2, A54, S20 FE, NP1 gibi alternatifleri UFS 3.1'e sahip olduğu için eksi saydım.
Yoksa gayet de yeterli.

Bazılarında 2 ayda pixeller, yansımalar felan çıkmaya başlamış ekran tarafında (Donanımsal). Bazı fotoğraflar kırışık kalıyormuş kötü gözüküyormuş kapatıp açmak gerekiyormuş, durduk yere donmalar oluyormuş, tel çalışıyormuş fakat kapatıp açmadan düzelmiyormuş. Çok fazla da kaynak yok, redditte felan bunları gördüm + TR'de okuduğum bazı alıcı yorumları ve forumlarda.

Her cihazda olumsuz yorum bulabilirsin bu Apple cihazlar içinde geçerli sorun olmasa bile kesinlikle bu paraları hak eden cihazları yok aşırı derecede gereksiz pahalılar herşeyde en diyebileceğin bir yanları yok.
Sorunlu ürünler kullanıcıların eline gelebiliyor vs. hatta en çok arıza bildirimi yapılan marka Samsung' dur örneğin.

Yine de senin cihazdan beklentilerine göre bu paraları vermenin israf olduğunu düşüyorum bende Panel ve Bataryaya önem veriyorum örneğin bütçe olarak 40 bin bandlarına da çıkabilirim ama gerekli bişey değil benim açımdan bu kadar para vermek cihaza sonuçta beklentiye uygun en ucuz ve iyi cihazı tercih etmek daha önemlidir bence.

Honor 90'da UFS 3.1 var.

Kimi yerde 2.2 kimisinde 3.1 yazıyor.

Burası 2.2 demiş
Burası 3.1 demiş

Yeni konular

Geri
Yukarı