Nothing Phone alınır mı?

Bütçe
11000
778g kabul edilebilir bir işlemci bence, bu fiyat civarlarında sıkça görülüyor. Evet aynı fiyata daha iyisi var mı var ama önceliğim tasarım olduğu için bu konudan biraz feragat edebilirim. Sorunları nelerdir peki, örnek verebilir misiniz?
Daha iyi işlemciler var. SD 778G iyi bir işlemci ama. Ekran sorunları çok oldu. Yeni piyasaya giren markaların ilk modellerinde sorun çıkma ihtimali de hayli yüksek.
Nothing OS 3 yıl Android güncellemesi alacak. Uzun kullanımda nasıl performans gösterecek o da merak konusu.

9300-9400'e kadar var bir kaçında kayıtlı yazısı vs gördüm çok ucuz olması dikkatimi çekti ve korkuttu açıkçası.
Sahibindendeki ilanları görmüştüm ama güven vermediler. 3-5 fazla verip daha köklü bir mağazadan almayı yeğlerim sanırım en azından tüm bu risklerden bir tanesi eksilmiş olur. Bir de mağaza taksit imkanı sunuyordu galiba. (Ne kadar faiz ekliyo bilmiyorum)

8/256 versiyonu kayıtlı 10500'e satılıyor. Tasarımına aşık oldum ve arka ışıkları çok hoşuma gitti o yüzden çıktığından beri ilgimi çekiyor. Uzun zamandır metal çerçeve ve kavissiz kenarlar TR'de yaygınlaşsın diye bekliyorum ama böyle olan hiçbir model gelmiyor neredeyse. Sizce böyle bir şey yapmak riskli mi olur garanti açısından, malum telefon da firmanın ilk ürünü sorunları var mı? Varsa başka tasarımı güzel telefon önerir misiniz? Eskisi kadar telefonla haşır neşir değilim o yüzden tasarım artık 1. önceliğim. iPhone 12 MINI-13Mini'ye kadar çıkacak bütçem yok ve IOS'a çok sıcak bakmıyorum.

Alınmaz.

Peşin olarak aldım eylül sonuna doğru. Aldığım yerin sitesi ve Facebook grubu vardı. Yüzlerce referans gönderisi olduğundan güvendim. Risk aldım ama değdi. Nothing Phone 1 tam olarak aradığım telefondu, şu an ondan yazıyorum ve çok memnunum.

Öncelikle sizin için doğru karar olduğuna sevindim hayırlı olsun efenim.
Siz nereden aldınız? Yurt dışı mı? Ve kayıt işini nasıl yaptınız?
Bana telefonunuzun
Avantaj ve
Dezavantajlarından bahseder misiniz? Değerli yorumunuz için şimdien teşekkür ederim.

Dışardan telefon getirip kayıtlı şekilde satan yerler var. Kayıt için ek ücret ödemedim yani ama bu olay her telefonda olmuyor. Epey sitesinde yazdığım yorumu biraz düzenleyerek aktarıyorum:

Teknolojiyi kağıt üstündeki değerlerden ibaret sananların kötülemelerine aldanmayın. Bu cihaz premium bir tasarım ve iyi bir malzeme kalitesi sunmayı hedefliyor. 778G+ çok güç tüketmeyen ve çoğu işi rahatlıkla halledebilen bir işlemci. Zaten Nothing bu cihazın optimizasyonu için extra özen göstermiş olan ve 778G'nin modifiye edilmiş halini kullanan bir firma. Bir de stok android deneyimi ve reklam uygulama vs bulunmaması cihazı rahatlatıyor. Piyasadaki telefonların çoğunu görünüş olarak beğenmiyorum ve iphonelar dahil bir sürü telefonu elimde inceledim. Aralarından en iyi hissiyatı veren Nothing idi. Simetrik ekran çerçevesi ve köşeye konulmuş kamerası bir şeyler izlemeyi mükemmel yapıyor (Ortalanmış kamera çok daha göze batıyor). Metal çerçeve ve cam gövde hem iyi bir görünüş hem de iyi bir hissiyat sunuyor. Glyph ışıkları ve saydam arkası ayrı bir tarz katıyor, gören herkes telefon hakkında iyi bir şeyler söyleyip ne olduğunu soruyordu. Ayrıca glyph ışıkları da oldukça kullanışlı. Gereksiz makro kameralarla ve kamera bölgesi ile arka tarafı kirletmediği, üstüne kameraları eşit boyutta yaptığı için Nothing'e extra teşekkür etmek istiyorum. Farklı bir şeyler arayanların telefonu bu. Şayomi 14TS K Pro Ultimate alsaydın daha iyi olurdu diyecekler uzak durabilir. :)

Dışarıdan telefon getirip kayıtlı şekilde satan yerler var. Kayıt için ek ücret ödemedim yani ama bu olay her telefonda olmuyor. Epey sitesinde yazdığım yorumu biraz düzenleyerek aktarıyorum:

Teknolojiyi kağıt üstündeki değerlerden ibaret sananların kötülemelerine aldanmayın. Bu cihaz premium bir tasarım ve iyi bir malzeme kalitesi sunmayı hedefliyor. 778g+ çok güç tüketmeyen ve çoğu işi rahatlıkla halledebilen bir işlemci. Zaten nothing bu cihazın optimizasyonu için extra özen göstermiş olan ve 778G'nin modifiye edilmiş halini kullanan bir firma. Bir de stok Android deneyimi ve reklam uygulama vs bulunmaması cihazı rahatlatıyor. Piyasadaki telefonların çoğunu görünüş olarak beğenmiyorum ve IPhone'lar dahil bir sürü telefonu elimde inceledim. Aralarından en iyi hissiyatı veren nothing idi. Simetrik ekran çerçevesi ve köşeye konulmuş kamerası bir şeyler izlemeyi mükemmel yapıyor (ortalanmış kamera çok daha göze batıyor). Metal çerçeve ve cam gövde hem iyi bir görünüş hem de iyi bir hissiyat sunuyor. Glyph ışıkları ve saydam arkası ayrı bir tarz katıyor, gören herkes telefon hakkında iyi bir şeyler söyleyip ne olduğunu soruyordu. Ayrıca glyph ışıkları da oldukça kullanışlı. Gereksiz makro kameralarla ve kamera bölgesi ile arka tarafı kirletmediği, üstüne kameraları eşit boyutta yaptığı için Nothing'e extra teşekkür etmek istiyorum. Farklı bir şeyler arayanların telefonu bu. Şayomi 14TS k Pro Ultimate alsaydın daha iyi olurdu diyecekler uzak durabilir. :)

Benim aklımda eğer 10 bin TL ise Samsung A34 10-15bin TL ise nothing Phone 1 Xiaomi POCO F5 ve Xiaomi 14 Lite var bunların işlemcileri güzel eğer 17 bin TL bütçem var ise S22
Sizin tavsiyeniz ne olur du.

Dışarıdan telefon getirip kayıtlı şekilde satan yerler var. Kayıt için ek ücret ödemedim yani ama bu olay her telefonda olmuyor. Epey sitesinde yazdığım yorumu biraz düzenleyerek aktarıyorum:

Teknolojiyi kağıt üstündeki değerlerden ibaret sananların kötülemelerine aldanmayın. Bu cihaz premium bir tasarım ve iyi bir malzeme kalitesi sunmayı hedefliyor. 778g+ çok güç tüketmeyen ve çoğu işi rahatlıkla halledebilen bir işlemci. Zaten nothing bu cihazın optimizasyonu için extra özen göstermiş olan ve 778G'nin modifiye edilmiş halini kullanan bir firma. Bir de stok Android deneyimi ve reklam uygulama vs bulunmaması cihazı rahatlatıyor. Piyasadaki telefonların çoğunu görünüş olarak beğenmiyorum ve IPhone'lar dahil bir sürü telefonu elimde inceledim. Aralarından en iyi hissiyatı veren nothing idi. Simetrik ekran çerçevesi ve köşeye konulmuş kamerası bir şeyler izlemeyi mükemmel yapıyor (ortalanmış kamera çok daha göze batıyor). Metal çerçeve ve cam gövde hem iyi bir görünüş hem de iyi bir hissiyat sunuyor. Glyph ışıkları ve saydam arkası ayrı bir tarz katıyor, gören herkes telefon hakkında iyi bir şeyler söyleyip ne olduğunu soruyordu. Ayrıca glyph ışıkları da oldukça kullanışlı. Gereksiz makro kameralarla ve kamera bölgesi ile arka tarafı kirletmediği, üstüne kameraları eşit boyutta yaptığı için Nothing'e extra teşekkür etmek istiyorum. Farklı bir şeyler arayanların telefonu bu. Şayomi 14TS k Pro Ultimate alsaydın daha iyi olurdu diyecekler uzak durabilir. :)

+ Nothing Türkiye fiyatı 15 bin TL çok geldi umarım(kurdan dolayı umamıyorum) 12-13bintl bandına düşe ama ihtimal var Xiaomi 13 Lite 15bin TL'den 13 bintl ye düşmüştü.

Benim aklımda eğer 10 bin TL ise Samsung A34 10-15bin TL ise nothing Phone 1 Xiaomi POCO F5 ve Xiaomi 14 Lite var bunların işlemcileri güzel eğer 17 bin TL bütçem var ise S22
Sizin tavsiyeniz ne olur du.

+ Nothing Türkiye fiyatı 15 bin TL çok geldi umarım(kurdan dolayı umamıyorum) 12-13bintl bandına düşe ama ihtimal var Xiaomi 13 Lite 15bin TL'den 13 bintl ye düşmüştü.
Ben Samsung'da S serisi dışı cihazlara sıcak bakmıyorum. Özellikle tasarım, malzeme kalitesi, eldeki hissiyat gibi konulara önem veren birisi olarak S serisi dışındaki modeller kağıt üstünde iyi olsalar da kalite anlamında daha geride olduklarını düşünüyorum. S22 iyi cihaz ama. S22 içine sinerse öneririm. NP1'e göre daha kompakt olması da artı. Şarjı çok iyi gitmiyor ve bazıları ısındığını iddia etse de içindeki işlemciye göre normal bunlar. Kamerası ve işlemcisi çok iyi, tasarımı da hoş, NP1 gibi simetrik ekran çerçevesine sahip. Ben de bi ara S21 düşünmüştüm ama hem yurt dışı NP1'den daha pahalıydı hem de 128gb idi. (256gb olması önemli benim için.)

Bu arada NP1 12-13 bandına düşer bence ve 256gb olduğunu düşünürsek o fiyata deyeceğini düşünüyorum. Xiaomi 13 lite ile benzer kaderi paylaşır çünkü android cihazlar o fiyat bandında aşırı satmıyor.

Geri
Yukarı