Nothing Phone alınır mı?

Bütçe
11000
Ben Samsung'da s serisi dışı cihazlara sıcak bakmıyorum. Özellikle tasarım, malzeme kalitesi, eldeki hissiyat gibi konulara önem veren birisi olarak s serisi dışındaki modeller kağıt üstünde iyi olsalar da kalite anlamında daha geride olduklarını düşünüyorum. S22 iyi cihaz ama. S22 içine sinerse öneririm. NP1'e göre daha kompakt olması da artı. Şarjı çok iyi gitmiyor ve bazıları ısındığını iddia etse de içindeki işlemciye göre normal bunlar. Kamerası ve işlemcisi çok iyi, tasarımı da hoş, NP1 gibi simetrik ekran çerçevesine sahip. Ben de bir ara S21 düşünmüştüm ama hem yurt dışı NP1'den daha pahalıydı hem de 128 GB idi. (256 GB olması önemli benim için.)

Bu arada NP1 12-13 bandına düşer bence ve 256 GB olduğunu düşünürsek o fiyata deyeceğini düşünüyorum. Xiaomi 13 Lite ile benzer kaderi paylaşır çünkü Android cihazlar o fiyat bandında aşırı satmıyor.

Teşekkürler bende yurt dışı cihaz düşünüyorum ama yeni modellerde IMEI kilidi varmış donanımda yapılrısa arkası açılı lehimleniyor mu normal yazılımsal IMEI atılırsa her işlemciye olmuyor muş
Siz ne kadar sürede bir IMEI attırıcaksınız efenim ve ücretden bilginiz var mı?

Teşekkürler bende yurt dışı cihaz düşünüyorum ama yeni modellerde IMEI kilidi varmış donanımda yapılrısa arkası açılı lehimleniyor mu normal yazılımsal IMEI atılırsa her işlemciye olmuyor muş
Siz ne kadar sürede bir IMEI attırıcaksınız efenim ve ücretden bilginiz var mı?
Modelden modele değişiyor o iş. Büyük ihtimalle NP2'de bu kadar kolay olmayacak ama Nothing Phone 1 ve OnePlus 9'da çok kolay IMEI atılıyor. Kayıtlı satılan yerlerde ekstra ücret alınmıyor, eğer de sorun çıkarsa 200-300 gibi fiyatlara yeni IMEI atılıyor olması lazım. Sorun çıkarsa aldığın yer ücretsiz de yapabilir belki. Benim aldığım yerin sitesine sonradan imei girme seçeneği eklendi yani telefona atılmasını istediğin imeiyi telefonu alırken giriyorsun böylece sorun çıkma ihtimali çok daha düşük oluyor. Kesin alacağın zaman eski bir telefonunun imesini atmalarını isteyebilirsin. O arkayı açma işi daha çok yeni veya işlemcisi sorun çıkartan cihazlarda oluyor. NP1 öyle değil, direnç kayıtlı deniyor arkası açılan cihazlara.

Modelden modele değişiyor o iş. Büyük ihtimalle NP2'de bu kadar kolay olmayacak ama Nothing Phone 1 ve OnePlus 9'da çok kolay IMEI atılıyor. Kayıtlı satılan yerlerde ekstra ücret alınmıyor, eğer de sorun çıkarsa 200-300 gibi fiyatlara yeni IMEI atılıyor olması lazım. Sorun çıkarsa aldığın yer ücretsiz de yapabilir belki. Benim aldığım yerin sitesine sonradan imei girme seçeneği eklendi yani telefona atılmasını istediğin imeiyi telefonu alırken giriyorsun böylece sorun çıkma ihtimali çok daha düşük oluyor. Kesin alacağın zaman eski bir telefonunun imesini atmalarını isteyebilirsin. O arkayı açma işi daha çok yeni veya işlemcisi sorun çıkartan cihazlarda oluyor. NP1 öyle değil, direnç kayıtlı deniyor arkası açılan cihazlara.
sadece direç ile atılan cihazları nasıl öğrenebilirim + yurt dışı telefon kolay satılır mı yani bir sorun olru mu

sadece direç ile atılan cihazları nasıl öğrenebilirim + yurt dışı telefon kolay satılır mı yani bir sorun olru mu
Dirençli diye belirtiyorlar zaten, NP1 gibi cihazlara da hazır kayıtlı deniyor. Ayrıca açıklamasına da genelde format veya güncelleme ile IMEI gitmez yazıyorlar. Direkt satıcıya da sorabilirsin ben emin olmak için format ve güncelleme işini sormuştum. Satın aldığım yeri söylemem sıkıntı olabilir diye belirtmiyorum ama facebookta telefon satan gruplara bakarak daha fazla bilgi vi bir sürü satıcı bulabilirsin. İkinci elde pek bir problem yaşamazsın. Ha illaki YD cihazlara uzak bakan ikinci el alıcıları vardır yani normal cihazlara göre YD cihazların piyasası daha yavaş işleyebilir.

Dirençli diye belirtiyorlar zaten, NP1 gibi cihazlara da hazır kayıtlı deniyor. Ayrıca açıklamasına da genelde format veya güncelleme ile IMEI gitmez yazıyorlar. Direkt satıcıya da sorabilirsin ben emin olmak için format ve güncelleme işini sormuştum. Satın aldığım yeri söylemem sıkıntı olabilir diye belirtmiyorum ama facebookta telefon satan gruplara bakarak daha fazla bilgi vi bir sürü satıcı bulabilirsin. İkinci elde pek bir problem yaşamazsın. Ha illaki YD cihazlara uzak bakan ikinci el alıcıları vardır yani normal cihazlara göre YD cihazların piyasası daha yavaş işleyebilir.
teşekkürler sizden çok güzel bilgile r edindim şimdi 8gb ram li versiyonu olan realmi gt 2 verisyonunu buldum bu nasıldır fiyatı mükemmel 11k

teşekkürler sizden çok güzel bilgile r edindim şimdi 8gb ram li versiyonu olan realmi gt 2 verisyonunu buldum bu nasıldır fiyatı mükemmel 11k
Bi ara gt2 pro çok ucuzken öneriyodum şu an uçmuş ama gt2'nin kendisi de iyiymiş. Alınır bence o fiyata. O civarda s20fe de vardı onu da değerlendirebilirsin.

8/256 versiyonu kayıtlı 10500'e satılıyor. Tasarımına aşık oldum ve arka ışıkları çok hoşuma gitti o yüzden çıktığından beri ilgimi çekiyor. Uzun zamandır metal çerçeve ve kavissiz kenarlar TR'de yaygınlaşsın diye bekliyorum ama böyle olan hiçbir model gelmiyor neredeyse. Sizce böyle bir şey yapmak riskli mi olur garanti açısından, malum telefon da firmanın ilk ürünü sorunları var mı? Varsa başka tasarımı güzel telefon önerir misiniz? Eskisi kadar telefonla haşır neşir değilim o yüzden tasarım artık 1. önceliğim. iPhone 12 MINI-13Mini'ye kadar çıkacak bütçem yok ve IOS'a çok sıcak bakmıyorum.
konu bitmiş

s20fe gerek güncelleme almayışı beni kendinden uzaklaştırdı
gt2 veya nothing phone düşünüyorum 13 lite f5 vs
Hangisi daha çok içine sinerse onu al derim. Önemli olan senin beğenini kazanması. Ben NP1'e böyle karar verdim. Eğer 13 lite içine sinerse onu al xiaomi alınmaz diyenlerin bi önemi yok, gibi.

Hangisi daha çok içine sinerse onu al derim. Önemli olan senin beğenini kazanması. Ben NP1'e böyle karar verdim. Eğer 13 lite içine sinerse onu al xiaomi alınmaz diyenlerin bi önemi yok, gibi.
evet ailem de redmi note 11 var lakin reklam geliyormuş ve :D bazı özelliklerini ve şebeke sorununu beğenmedi arayüzü çok karışık diyor :D

Yeni konular

Geri
Yukarı