Nothing Phone vs iPhone 11

İnceleme videoları izlerken denk geldim, tasarımı hoş gözüküyordu. Bir süredir Iphone almayı düşünüyordum ve yakın bir alternatif olabilir mi diye foruma danışmak istedim.
Açıkçası o bütçede daha sağlam cihazlar var. Ben şuan sizin gibi realme 8 kullanıyorum ve geçecek olsam farkı hissetmek için S21 FE'ye geçerdim, GT 2'de gayet iyi ama fark hissetmek için S21 FE daha mantıklı.

Oyun meraklısı değilim, taş çatlasa Fifa Mobile oynarım o da günde 1 saat sürmez. Kamera ve tasarım benim için önemli olan. Iphone pil muhabbeti sebebiyle beni darlıyor, bu telefon ise ekran ve tasarımdan ilgimi çekiyor. Fakat nedense gidipte Samsung almak istemiyorum, çok kararsızım.

Oyun meraklısı değilim, taş çatlasa Fifa Mobile oynarım o da günde 1 saat sürmez. Kamera ve tasarım benim için önemli olan. Iphone pil muhabbeti sebebiyle beni darlıyor, bu telefon ise ekran ve tasarımdan ilgimi çekiyor. Fakat nedense gidipte Samsung almak istemiyorum, çok kararsızım.
iPhone 11 maalesef fiyatını hak etmiyor, 10.000 lira olsa alınabilirdi belki ama o bütçede de sıfır S20 FE var, yani hiçbir türlü alınmaz. Samsung istemiyorsanız GT 2'ye bir göz atın derim.

Oyun meraklısı değilim, taş çatlasa FIFA Mobile oynarım o da günde 1 saat sürmez. Kamera ve tasarım benim için önemli olan. iPhone pil muhabbeti sebebiyle beni darlıyor, bu telefon ise ekran ve tasarımdan ilgimi çekiyor. Fakat nedense gidip de Samsung almak istemiyorum, çok kararsızım.

Anladığım kadarıyla premium bir görünüş istiyorsunuz. iPhone 11 alanların çoğu kendini zengin hissetmek için alıyor. Bu bütçede Samsung telefonlar en iyisi.

Hocam yanlış anlama ama iki cihaz da çöp, hadi exnos işlemci istemedin S21fe almadın orda taş gibi sd865 S20 FE var hem çok daha ucuz.
Fantazi yapma bence S20 fe al geç. 11 alırsan parana yazık.

Bizzat benzer durumda kalmış birisi olarak cevaplayayım. Kardeşim yakında telefon değiştirip Ip11'ini bana verecekti fakat ben NP1 aldım. Ip11'i de epeyce test ettim ve NP1 almayacaksan bile Ip11 alma.

Neden IP11 alınmaz:
Büyük çentik, kalın ekran çerçeveleri, 60hz, ips, 720p gibi berbat özelliklerin kombinasyonuna sahip çağ gerisinde bir ekranı var. Ayrıca parlaklık seviyesi de iyi sayılmaz. Bunların dışında; 5g desteklememesi kötü batarya, yetersiz hafıza (sd card desteği de yok), fiyatına göre hızlı sayılmayan şarj hızı ve kablosuz şarjın daha da yavaş olması üstüne kablosuz şarj desteklemesine rağmen tars şarj desteklememesi gibi saçmalıkları da var.

NP1'de ne iyi:
Firmanın tek cihazı ve özen gösteriyorlar, 3-4 yıllık güncelleme desteği sözleri var ve hayranların geri dönüşlerini dinliyorlar. Malzeme kalitesi, eldeki hissiyatı, stili ve tasarımıyla en çok öne çıkan telefonlardan birisi. Bu telefonu farklı bir şeyler arıyorsan alacaksın.

Birkaç kullanıcı yorumu da bırakayım:
Simetrik ekran çerçevesi ve köşe kamerası hem genel kullanımı hem de bir şeyler izlemeyi daha iyi yapıyor. 778G+, saf android, tek telefonları için yaptıkları özenli optimizasyon sonucu cihaz akıyor ve pili de günü rahat çıkartıyor. %30-%80 döngüsünü de 30dkden kısa bir sürede tamamlıyor. Kameralar iyi, özellikle ana kamera çok iyi ama ön kamera 1080p30, arkada da 4k60 yok. Arka ışıkları stil dışında da kullanışlı, özellikle partiler gibi düşük ışıklı ortamlarda flaşa göre çok daha iyi iş çıkartıyor arka ışıklar. Flip to glyph (telefonu ters çevirirsen bildirimler sadece ışık olarak geliyo) özelliği de sürekli kullandığın bir şey.

Bu bütçede başka telefon önerisi:
Realme gt2, S21, S21 FE ve S22'ye bakabilirsin. Ben olsam NP1 ve S22 arasınsa düşünürdüm.

Tek yorumda toparlamaya çalıştım her şeyi, ip11 veya np1 ile ilgili sorun varsa sorabilirsin yine.

Düzenleme: Ip11'in ikinci el olduğunu ve Samsung tasarımını sevmediğini yeni gördüm. Bayağı benziyormuş durumumuz, ben de Samsung önersem de firmanın genel olarak stilini sevmiyorum. Ayrıca kesinlikle içine sinmeyen bir cihazı alma. Realme 8 kullandığını da yeni gördüm, Realme 8 gayet iyi cihaz aslında daha gideri de var. Bence NP2 çıkmasını veya NP1'in fiyatının düşmesini bekle.

Son düzenleme:
15000 TL bütçem var, kameraya önem veren birisiyim, 2. el temiz iPhone 11 almak mı yoksa 3 gün daha bekleyip Türkiye'ye yeni gelecek olan nothing Phone almak mı daha mantıklıdır?

İkisi arasında ikinci el 11 almak daha mantıklı ama 0 S21 FE ya da 2K daha ekleyip ikinci el 11 Pro da alabilirsin.

İkisi arasında ikinci el 11 almak daha mantıklı ama 0 S21 FE ya da 2K daha ekleyip ikinci el 11 Pro da alabilirsin.
11Pro bulmak çok zor, büyük ihtimal GT2 ya da NP1 alacağım. Iphone alıp günde 2 kere şarja takmak ve batarya değişimine 2000TL vermek istemiyorum. 8000TL ye aldıkları telefonu 14-15 arasına satıyor canım ülkem.

@SualpSener NP1'in fiyatının düşmesini beklemeniz demek fiyatını haketmiyor anlamına mı geliyor?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı