Nothing Telefonlara İndirim Geldi

Nothing 1 neyse de Nothing 2 pek almaya değmez, fiyatına karşın alternatifi çok, S23+ al bak keyfine.

1701765489869.png

Doğru söylüyosunuz hocam da 2'nin fiyatına karşılı S23 geliyor, büyük ihtimalle 1 alırım zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 gündür kararsız kaldığım için birkaç telefona bakıyordum dün 20K-37K olan nothing Phone(1) ve (2) bugün 15K-30K'ya düşmüş, Phone (1) için harika fiyat bence, eğer bütçeyi toparlayabilirsem Phone (2) almayı üşünüyorum.
Eki Görüntüle 2041923

Şahsen ben bu fiyatlarda s serilerisine yönelirdim.

Samsung'daki bloatware Nothing'de yok, marka savunuculuğu yapmaya gelmişsiniz

One UI iğrenç değildir aldığınız cihaz iğrençtir öncelikle. Windows 11'i Pentium işlemci ile kullanmaya çalışmaya benzer bu. Nothing telefon Türkiye pazarında bu parayı asla hak etmiyor alana da gülerler zaten. Arkasında 2 tane LED ışık var diye arayüzü şöyle böyle diye övmenin manası yok. Seni o cihaza arayüzü de değil arka kapağı çekiyor sadece bu yüzden paranı ziyan etme.

2 gündür kararsız kaldığım için birkaç telefona bakıyodum dün 20k-37k olan Nothing Phone(1) ve (2) bugün 15k-30k'ya düşmüş, Phone (1) için harika fiyat bence, eğer bütçeyi toparlayabilirsem Phone (2) almayı üşünüyorum.
Eki Görüntüle 2041923
Nothing Phone 1 güzel telefon ancak 778G bulunan cihaza 15K vermek fazla. Bütçesinde Honor 90 Poco F4, S20 FE gibi seçenekler bulunuyor çünkü. Nothing Phone 2 baştan elenmeli çünkü bütçesinde S23 var.

Nothing Phone 1 güzel telefon ancak 778G bulunan cihaza 15K vermek fazla. Bütçesinde Honor 90 Poco F4, S20 FE gibi seçenekler bulunuyor çünkü. Nothing Phone 2 baştan elenmeli çünkü bütçesinde S23 var.
OneUI gibi iğreç bir arayüzle uğraşmak istemiyorum + daha premium malzeme kalitesini tercih ediyorum, Samsung'daki bloatware Nothing'de yok, marka savunuculuğu yapmaya gelmişsiniz, güzelce tartışabilirdik halbuki

ben de aynı şekilde kullanıyorum, telefondan 300 tane bloatware silmekle uğraşmak yerine Nothing'in stok Android'in üstüne koyduğu skini kullanmak daha cazip
Şurdaki kullanım tanımıma göre sizce neden S23 tercih etmeliyim? Samsung arayüzünden hiiiç ama hiç hoşlanmıyorum, aşırı kalabalık ve karmaşık geliyor, Nothing'in vizyonunu sevmemdeki sebep de aslında bu, tam da benim gibi kullanıcılara hitap ediyor. Bunun üstüne daha iyi bir pil ömrü olması gerçekten beni cezbediyor. Daha iyi kameraymış felan benim çok da umrumda değil. Gördüğüm kadarıyla Nothing'in kamera perfromansı benim için yeterli. Merak ettiğim bu tarz işte S23 daha iyi moruq enayi misin gibi yorumlardan ziyade bu söylediklerime karşı oluşturalabilecek argümanlar. Benim kullanım koşullarıma daha iyi uyduğunu düşündüm Nothing'in ve neden almamalıyım sorusuna cevap almak için açtım konuyu ama malesef ki altı tamamen boş argümanlarla doldu konu.

Bu tarz bir dil kullanmadığınız için ayrıca teşekkür ederim, eğer çok vaktinizi almazsam neden almamalıyım sorusuna cevap verebilirseniz çok sevinirim.

Şurdaki kullanım tanımıma göre sizce neden S23 tercih etmeliyim? Samsung arayüzünden hiiiç ama hiç hoşlanmıyorum, aşırı kalabalık ve karmaşık geliyor, Nothing'in vizyonunu sevmemdeki sebep de aslında bu, tam da benim gibi kullanıcılara hitap ediyor. Bunun üstüne daha iyi bir pil ömrü olması gerçekten beni cezbediyor. Daha iyi kameraymış felan benim çok da umrumda değil. Gördüğüm kadarıyla Nothing'in kamera perfromansı benim için yeterli. Merak ettiğim bu tarz işte S23 daha iyi moruq enayi misin gibi yorumlardan ziyade bu söylediklerime karşı oluşturalabilecek argümanlar. Benim kullanım koşullarıma daha iyi uyduğunu düşündüm Nothing'in ve neden almamalıyım sorusuna cevap almak için açtım konuyu ama malesef ki altı tamamen boş argümanlarla doldu konu.

Bu tarz bir dil kullanmadığınız için ayrıca teşekkür ederim, eğer çok vaktinizi almazsam neden almamalıyım sorusuna cevap verebilirseniz çok sevinirim.
Snapdragon 8 Gen 2 ve kamera performansı daha iyi. OneUI arayüzü daha stabil ve oturmuş bir arayüz. 30.000₺ vereceğiniz bir cihazın kamera video performansı 1080p60FPS olmamalı bence.

Son düzenleme:
Snapdragon 8 Gen 2 ve kamera performansı daha iyi. OneUI arayüzü daha stabil ve oturmuş bir arayüz. 30.000₺ vereceğiniz bir cihazın kamera video performansı 1080p30FPS olmamalı bence.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu videoda çoğu uygulama Nothing'de daha hızlı açılırken aynı zamanda çoğunu arka planda çalıştırmaya devam edebiliyor, S23te is tüm uygulamalar tekrar açılmak zorunda kalıyor, ayrıca Nothing daha hızlı açılıyor. OneUI çok ağır bir OS ve 1 gen üst işlemcide bile daha düşük bir kullanıcı deneyimi sunuyor. ben cevabımı aldım teşekkür ederim, daha iyi bir kullanıcı deneyimi + daha büyük ekran + daha iyi bir pil performansı için Nothing'i tercih edeceğim

Amaç oyun değilse 778G gayet yeterli, herkes oyun cihazı olarak kullanmıyor sonuçta. Bütçesinde SoC olarak geri kalsa bile malzeme kalitesi, OS, kablosuz şarj gibi artıları ile gayet tercih edilebilir. S21 FE çıkılmadığı sürece bütçesinde en premium hissettiren telefon kendisi. S20 FE vs. ile kıyaslayan Antutu kitle komedi zaten.

Son düzenleme:
Amaç oyun değilse 778G gayet yeterli, herkes oyun cihazı olarak kullanmıyor sonuçta. Bütçesinde SoC olarak geri kalsa bile malzeme kalitesi, OS, kablosuz şarj gibi artıları ile gayet tercih edilebilir. S21 FE çıkılmadığı sürece bütçesinde en premium hissettiren telefon kendisi. S20 FE vs. ile kıyaslanması komedi zaten.
Stok Android'in ne kadar harika bir şey olduğu çok kullanılmadığı için insanlar tarafından farkedilmedi sanırım

Stok Android'in ne kadar harika bir şey olduğu çok kullanılmadığı için insanlar tarafından fark edilmedi sanırım.
Günlük kullanıcı için SoC'un belli bir yerden sonra öncelik olmadığını hala kavrayamıyor insanlar. Premium bir kalite sunmasının yanında stok Android ile akıyor zaten cihaz. Normal bir kullanıcı neden hiç ihtiyaç duymacağı performans için gidip daha kötü UI deneyimi yaşacağı, elde kalitesiz hissettiren bir cihaz alsın? Bunu anlatmak güç.

Bu arada bu söylediklerim NP1 için geçerli. Nothing Phone 2'yi S23'e kıyasla tercih etmezdim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı