NP-RV509-A02TR Windows 10 Format Esnasında Siyah Ekran

bybakir42

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikler merhabalar. Elimde Windows 8.1 Pro yüklü lisanssız bir bilgisayar ve Win 10 Pro lisansı var. Windows 10 yüklemek için USB belleğimi takıp Boot etmeye çalıştığımda siyah ekranda beyaz çizgi yanıp sönüyordu. Halihazırda yüklü olan Windows Boot ederken de aynı şekilde oluyor ama 1-2 saniye sürüp Boot ediyordu. Ama format için Boot etmeye çalıştığımda orada takılıyordu. Sonrasında BIOS'tan "UEFI Boot Support" ayarını "enabled" olarak değiştirdim ve şu andaki işletim sistemi UEFI olmadığı için "legacy Boot Support" ayarını değiştirmeden "enabled" olarak bıraktım. Bu sefer format atmaya çalıştığımda Boot ediyor lakin "loading files" kısmından sonra siyah ekrandan başka hiçbir şey gelmiyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Ayrıca başka bir bilgisayarda aynı USB ile Windows yükleme ekranına kadar geliyor. Zaten bu USB ile daha önce başka bilgisayarlara format attım. Yani USB'de sıkıntı olduğunu pek sanmıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öneclikle teşekkürler Recep abi. Sistem biraz eski. Samsung NP-RV509-A02TR cihaz.
Windows sürümünü tam olarak nasıl öğrenebilirim. Son sürüm olmadığını biliyorum ama.
İlk fırsatta bios güncelleyeceğim ayrıca.

Son düzenleme:
Şu anda 8.1 sorunsuz çalışıyor. Yine de diskte sorun olabilir mi acaba?
Ayrıca legacy ve uefi ayarları böyle mi kalsın?

Şu anda 8.1 sorunsuz çalışıyor. Yine de diskte sorun olabilir mi acaba?
Ayrıca legacy ve uefi ayarları böyle mi kalsın?
Benim de başıma buna benzer bir sorun gelmişti. Bilgisayarım açılırken siyah ekranda takılıyordu ve format atarken de aynı şekilde oluyordu. Sorunu ise diskin bozuk olmasıymış. Halbuki bir hafta önce cayır cayır çalışıyordu. Belki de sizin durumunuz da öyle olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı