NVIDIA 2070 Super+AMD Ryzen 5 3600 performans sorunu

1mNotHero

Centipat
Öncelikle merhabalar.
Ağır derecede severek oynadığım oyunlar olan PUBG ve CS GO üzerinden yorumlayarak bu konuyu açtım. Arkadaşlar öncelikle sizlere sistemimi tanıtayım.

Kasa: Xigmatek İstanbul 4x120mm fan X-Power 650W 80 Plus midt ATX.
SSD: WD 500 GB (3430 MB Okuma/2500MB yazma)
Ekran kartı: MSI GeForce RTX 2070 Super Trio.
RAM: G.Skill 16 GB 2x8 Neo DDR4 3200 MHz(BIOS'dan 3200 MHz'e cektım)
Monitör: ASUS 24" 0.5 ms 165 Hz.
Anakart: ASUS TUF Gaming X570.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz.

Şimdi gelelim sorunuma. PUBG'de 2 gün önce gelen vikendi haritasında FPS'im yeri geliyor 70-80-90'lara kadar düşebiliyor(Very Low) ayarlarda ve squadda erangelde solo da 160-170LERI gördüğümde oluyor cok kısa süreliğine ama 80-90LARI da ben anlam veremedim. Ayrıca denetim masası performans ayarlarından NVIDIA ekran kartı ayarlarına Driver güncellemeler vs Vs'sine kadar her şeyi yaptım fakat bu performans sorununa neyin neden olduğunu anlayamadım. PUBG'de optimizasyon sorunu var diyenler olabileceğini düşündüğüm için, sistemi satın almadan önce CS:GO için AMD Ryzen5 ve 2070 Super sistemlerinin YouTube'da oyunlar için benchmarklarına baktım ve CS:GO dustıı haritasında FPS'in 230-300 arası gezdiğini gördüm. Bunlar mı abartı yoksa ben mi düşük FPS alıyorum öyle geliyor çözümleyemedim. Yani bu sistem Ultra ayarlarda 130.8 FPS gösteriyor fakat ben Low ayarlarda PUBG için konuşuyorum ort 130 FPS almıyorum. Konuyla ilgili düşüncesi olan veya kardeşim alman gerekeni alıyorsun zaten diyen herhangi bir yorumu olan varsa lütfen cevap talep ediyorum.
Ekleme olarak sistem daha 1 haftalık değil. Yeni satın alındı bunu da eklemek isterim.

Son düzenleme:
Rica etsem ilk 90 saniyeyi izler misin?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Rica etsem ilk 90 saniyeyi izler misin?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Paylaştığınız video bundan 1.5 yıl önceki video hocam yalnız. 1.5 yılda PUBG'de çok şey değişti. Ayrıca kayıt oyun oynanırken yapılıyor o da - bir durum FPS için.

10.Dakikaya gelirseniz ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Bu süre içinde ben hep o oyunu oynadım. Optimizasyon konusunda iyileşme o kadar az oldu ki. Hatta haritaların kimi yerlerinde, çatışma dışı sahnelerde ani FPS düşüşleri son 4-5 ayda gelen yeni bir hata. Oyunu sevip çok oynuyor olmasam böyle iddialı konuşmazdım.

Hala bir sıkıntı olduğunu düşünüyorsan AAA güncel bir oyunda sonuca bakmaya çalış. Red Dead, AC Odyssey gibi örneğin.

Videoda 2K, ultra ayarlara aldığı kısım mı? Tam anlayamadım sanırım orada olanı.

Son düzenleme:
Abi çok takılma , Ryzen 5 3600 , GTX 1080 sistem topladım her sey sıfır Ekran kartı 2.el ama tertemız kullanılmıs , bak dinle. 2k 144 hz monitör var PUBG de 2560x1440 ultra ayarlarda 60-70 fps alıyorum. Bu FPS değerleri ultra 2k da yeterlı olsun hadi dedim , ama bazen kalabalığa mouse cevirince boyle catısmalarda flan ani takılmalar giriyor ki titreme yırtılma gibi anlamsız , senden daha cok deliriyorumdur...içinde bulundugun psikolojiyi anlayabiliyorum ama cok takılma oyun fazlasıyla ağır.. Birde sağ tık monitör ayarlarından kullanmıs oldugun çözünürlükle oyun içindeki çözünürlüğün aynı olsun.. yoksa yükselttiğin veya indirdiğin grafik çözünürlük ayarlarının bir anlamı olmaz

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı