Nvidia 399.24 ve 416.34 Sürümlerin Karşılaştırması

İki farklı güncellemeyi de ayrı ayrı yükleyip;
  • AC Origins oyunu üzerinde
  • MSI Kombustor programı üzerinde
  • Heaven Benchmark 4.0 programı üzerinde FPS testleri yaptım ve sonuçlarını sizlerle paylaşmak istiyorum. Ben neredeyse hiç fark yok diyorum lakin farklı oyun ve programlar üzerinde detaylı incelendiğinde farklar elbette olabilir. Umarım sizin için bir fikir kaynağı olabilir.
Sistem Özelliklerim:
  • Ryzen 1500X işlemci
  • GTX 1060 ekran kartı
  • Gskıll 16 GB 3000 MHz RAM
  • Asus Prıme B350M-A anakart

Ayrıca sizden ricam benzer sisteme sahip olanların hangi değerlere sahip olduğudur, sistemimin vermiş olduğu FPS değerleri kendine göre iyi midir? İncelediğiniz için şimdiden teşekkürler :)

399.24 ile yapılan test:
399.24.PNG

399.24 ile yapılan test:
2.PNG

399.24 ile yapılan test:
3.PNG

416.34 ile yapılan test:
4.PNG

416.34 ile yapılan test:
5.PNG

416.34 ile yapılan test:
6.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir çok Nvidia sürümünü denedim en stabil fps veren 416.34 oldu bazı sürümlerde 1-2 fps fazla olduğum zaman oldu ancak genellikle çabuk düşüşler yaşadım. Mesela Overwatch da eski sürümlerde 282 ile 272 arası fps verirken güncel sürüm de 280-278 arası gidip geliyordu yani daha stabil bir performans sağlıyordu, tavsiyem en güncel sürümü kurun. Ekran kartım Nvidia GTX 1060 6GB.

416.64 hotfix sürümümü çıktı ama experience ve sitede yok nvidianın forum sitesinde vardı galiba telefondan link atamıyorum. Ama denedim sürümü gerçekten süper olmuş

416.64 hotfix sürümümü çıktı ama experience ve sitede yok nvidianın forum sitesinde vardı galiba telefondan link atamıyorum. Ama denedim sürümü gerçekten süper olmuş

Yakın zamanda gelir o halde dediğiniz güncelleme, peki ekran kartı olarak ne kullanıyorsunuz ve denediğinizde ne etkisini gördünüz Fps açısından düzeltilme var mı ?

Yakın zamanda gelir o halde dediğiniz güncelleme, peki ekran kartı olarak ne kullanıyorsunuz ve denediğinizde ne etkisini gördünüz Fps açısından düzeltilme var mı ?
Laptop benimki GTX 765m 2gb fps farkı şu şekilde aşağıdaki fotoğrafta önceki sürümlerin testi var 416.64 hotfix sürümü diğerlerine göre 1-2 fps yüksek ve ayriyetten daha stabil hep 55 fps in üzerinde ve drop yok test yapılan oyun Rainbow Six Siege.CSGO fps im bir sürümünde düşmüştü ama bu mevcut sürümde moniör hertz sorunlarım daha bi düzelmiş hissetim tavsiye ediyorum bu driver'i linkini bulmak zor olmadı ama şuan atamıyorum.
tapatalk_1540320604725.jpeg

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı