Samsung 960 Evo ve 250 GVS Sandisk 500GB SSD Karşılaştırması

Merhabalar arkadaşlar; yaklaşık olarak üç ay önce toplamış olduğum sistem:
  • İşlemci: AMD Ryzen 1600
  • Anakart: MSI B350 Pro Carbon
  • RAM: Gskill Ripjaws 3200 MHz 2x8 GV
  • Ekran kartı: Asus ROG Strix RX 580
  • PSU: 80 Plus Bronze 750W
  • Samsung 960 Evo M.2 SSD 250 GB
  • Sandisk 500 GB SSD

Öncelikle belirtmeliyim ki bu sistemi kurduğum ilk günden beridir tam olarak verimli kullanamadım, bazı oyunlarda performans kaybı yaşarken bazı oyunlarda ise mavi ekran aldım...

Birçok farklı yöntem ile performans arttırmayı denedim fakat çözüm bulamadım, son olarak bugün Sandisk SSD'yi söktüm ve oyunlarda dahil tüm sistemi Samsung SSD'ye kurdum ve FPS'de inanılmaz değerler aldım. Örneğin PES 2019 Demo'da 80-85 FPS alırken bu değer 140-145'e çıktı. The Evil Within 2'de aynı şekilde FPS artışı oldu..

Çoğu forumda SSD'nin oyunlara FPS katkısı olmadığı yazıyor. Ama ben gözlemlediğimi paylaşmak istedim...

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD depolama birimi doğal olarak FPS etkisi önemsenmeyecek kadar az..Çoğu zaman yok gibi..
SSD ile yükleniyor/loading yazısını gördüğün süre kısalır..

Ryzen 1600 genel olarak iyi bir işlemci..2600 ye yükseltmenize gerek yok..

Arkadaşlar teşekkür ederim görüşleriniz için performans kaybı hemen hemen düzeldi fakat şimdide oyunlardan atıyor.. Daha önceden Windows çalışmayı durdurdu hatası veriyordum şimdide oyundan masa üstüne atıyor.. Bu hata özellikle The Evil Within 2 de oluyor .. sebebini bilen yardımcı olur ise çok sevinirim ..

Bence temiz bir format at..seninkiyle aynı özelliklerde illaki masaüstü hazır pc vardı.onun driver listesini kontrol et...atladığın bir şey bir driver olabilir...

Bence temiz bir format at..seninkiyle aynı özelliklerde illaki masaüstü hazır pc vardı.onun driver listesini kontrol et...atladığın bir şey bir driver olabilir...
sırf bu sorunlar yüzünden dün alanında uzman bir arkadaş format attı fakat tekrar atıyor oyundan bir türlü anlam veremedim

Anakartın bios'unu disklerinizin firmwaresini ekran kartınızın da vbios güncellemerini kontrol edin. Donanım sıcaklıklarını kontrol edin doğru hava sirkilasyonu yoksa kasanızda aşırı ısıya bağlı olabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı