Tarayıcı karşılaştırması

Technopat Sosyal'de her gün hangi tarayıcı daha iyi üzerine binlerce konu açılıyor. Peki, gerçekten hangisi en hızlı veya daha az RAM harcıyor? Hadi, buna bakalım.
Microsoft Edge yok çünkü ben kullanıyorum ve adil olması için onu listeye sokmadım fakat kendim görüşlerim üzerinden hız konusundaki görüşlerimi belirteceğim.

RAM kullanımı:
Ana sayfa:

ram.PNG

Microsoft Edge: 150 MB.
Technopat Sosyal:

technopat ram.PNG

Microsoft Edge: 290 MB.
YouTube:

ra youutbe.PNG

Microsoft Edge: 500 MB.

Hız:

1. Microsoft Edge.
2. Google Chrome.
3. Firefox.
4. Brave.
5. Opera.
6. Opera GX.
7. Vivaldi.

Setup dosyaları ne kadar yer kaplıyor?

kb.PNG

Sonuç olarak: Az RAM kullanımı için Firefox.
RAM kullanımını önemsemiyorsan Microsoft Edge.
Hızlı ve az RAM kullanımı için Microsoft Edge, Firefox.
Güvenilir, bilgi satmayan bir tarayıcı isteyenler için Opera ve Opera GX dışında diğer bütün tarayıcılar.

Kısa bir konu oldu ve çok detaylı inceleyemedim ama umarım Sosyal üyelerinin tarayıcı seçmesine bir nebze yardımcı olmuştur.

Son düzenleme:
Technopat Sosyal'de her gün hangi tarayıcı daha iyi üzerine binlerce konu açılıyor. Peki, gerçekten hangisi en hızlı veya daha az RAM harcıyor? Hadi, buna bakalım.
Microsoft Edge yok çünkü ben kullanıyorum ve adil olması için onu listeye sokmadım fakat kendim görüşlerim üzerinden hız konusundaki görüşlerimi belirteceğim.

RAM kullanımı:
Ana sayfa:

Eki Görüntüle 1111924

Microsoft Edge: 150 MB.
Technopat Sosyal:

Eki Görüntüle 1111927

Microsoft Edge: 290 MB.
YouTube:

Eki Görüntüle 1111928

Microsoft Edge: 500 MB.

Hız:

1. Microsoft Edge.
2. Google Chrome.
3. Firefox.
4. Brave.
5. Opera.
6. Opera GX.
7. Vivaldi.

Setup dosyaları ne kadar yer kaplıyor?

Eki Görüntüle 1111929

Sonuç olarak: Az RAM kullanımı için Firefox.
RAM kullanımını önemsemiyorsan Microsoft Edge.
Hızlı ve az RAM kullanımı için Microsoft Edge, Firefox.
Güvenilir, bilgi satmayan bir tarayıcı isteyenler için Opera ve Opera GX dışında diğer bütün tarayıcılar.

Kısa bir konu oldu ve çok detaylı inceleyemedim ama umarım Sosyal üyelerinin tarayıcı seçmesine bir nebze yardımcı olmuştur.
Microsoft Edge'i siz kullandığınız ve objektif bir yorum yapabilmek için listeye sokmadım demişsiniz, sonra altta listeye almışsınız anlamadım 😃.

İlk başta sürekli böyle rehberlere bakardım çünkü bilgisayarda sadece 2 GB RAM vardı, net çözüm RAM arttırmakmış. 8 GB RAM tüm bilgisayardaki minimum olmalı.

Chrome, Firefox, Opera, Edge denedim ama en sonunda Chrome'a geri döndüm.

Bu arada kurulum dosyaları konusunda bildiğim kadarıyla Vivaldi'nin dosyası çevrimdışı paket, diğerleri çevrimiçi paket olduğundan dolayı boyut farkı var.

Geri
Yukarı