NVIDIA 417.71 Driver ile Freesync Monitörlere Destek

Birkaç saat önce sunulan yeni güncelleme ile kendim kullanmakta olduğum LG 29UM68-P Freesync monitörümde oyunlarda bu özelliği kullanmaya başladım.

Daha önce 75Hz olarak oyunlarda sadece AMD kartlar ile sorunsuz çalışan SYNC teknolojisi şu an da GTX 1070 ile aktif durumda ve sorunsuzca çalışıyor.

Freesync monitör sahipleri mutlaka denesinler. :)

Adsız.png

Benq 24'' XL2411 monitör sahibiyim Freesync 144Hz desteği var fakat sadece port olarak DVI, HDMI, VGA var. DVI kullanıyorum fakat her şeyi yapmama rağmen Nvidia denetim masasında G-Sync görünmüyor ne yapmam lazım?

Arkadaşlar monitörün Gsync aralığını CRU ve Nvidia patchı ile bi miktar aşağı ayarlandığını okudum bi yerden (destek verilen Diyelimki 75 in altına düşünce FPS iki katı FPS verip Gsync devreden çıkıyordu) MAG241C ile denedim 75-144 HZ. olan aralığı 65-144 HZ. başarılı bir şekilde ayarladım. Ancak yeniden başlatınca eski haline döndüğünü gözlemledim

Arkadaşlar monitörün Gsync aralığını CRU ve Nvidia patchı ile bi miktar aşağı ayarlandığını okudum bi yerden (destek verilen Diyelimki 75 in altına düşünce FPS iki katı FPS verip Gsync devreden çıkıyordu) MAG241C ile denedim 75-144 HZ. olan aralığı 65-144 HZ. başarılı bir şekilde ayarladım. Ancak yeniden başlatınca eski haline döndüğünü gözlemledim

Aynı monitor bende mevcut tam olarak nasıl ayarladınız öğrenebilir miyim?

Aynı monitor bende mevcut tam olarak nasıl ayarladınız öğrenebilir miyim?
Hocam DH de mete nin konusu var CRU ve Nvidia pixel patch programlarını indirip önce Nvidia nın programını çalıştırıp sonra CRU programından Edit seçeneğine basıp ordan eşik değer 48-144 HZ i 65-144 yapıp kaydediyoruz. Daha sonra aygıt yodetıcısınden ekran kartını devre dışı bırakıp tekrar açıyoruz ilk seferinde yapamadım 3-4 kez deneyince oldu bunuda Gsync test programı var ordan FPS yi 65 HZ sabitleyip test edebiliyorsunuz. Biraz karışık bi işlem

Viewsonic VX2458-C-mhd ve Gtx 1070 kullanıyorum, sürücü 417.71. Fakat ekran kısmında G-Sync bölümü yok bende, umarım bu monitöre de gelir bu olay.

Monitör üzerinden FreeSync açtıktan sonra geliyormuş hocam ve display port kullanıyorsunuzdur heralde. Ben de Viewsonic VX2457-Mhd 23,6” almayı düşünüyordum açabilirseniz bilgilendirirseniz sevinirim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı