NVIDIA Vulkan'a destek verecek

Haberleri alıntı yaptığınız siteyi "Kaynak: Site İsmi" şeklinde yazının sonunda belirtebilirsiniz, bunda sorun yok. Sadece site linkini verip, habere dair hiçbir şey paylaşmamak gibi bir şey yapmadığınız sürece sorun yok.

Nvidia zaten Vulkan'a destek veriyor. Vulkan Mantle'nin geliştirilmiş versiyonu ve bu API'yi Khronos Group geliştiriyor Intel, Nvidia, Qualcomm ve bir sürü firma destekliyor.

Peki o zaman neden Doom oyununda AMD RX 480 Vulkan var da Nvidia'da yok?
Nvidia'da var testlere bakıp görebilirsin. GTX 1080, GTX 1070 ve GTX 1060'ın Vulkan testlerini bulabilirsin. AMD'nin daha fazla performans vermesinin sebebi Vulkan'ın Mantle'nin geliştirilmiş versiyonu olması. Vulkan'ı destekleyen büyük donanım üreticileri var eğer bu destek sürerse Vulkan'ın önü açık.

Nvidia'da var testlere bakıp görebilirsin. GTX 1080, GTX 1070 ve GTX 1060'ın Vulkan testlerini bulabilirsin. AMD'nin daha fazla performans vermesinin sebebi Vulkan'ın Mantle'nin geliştirilmiş versiyonu olması. Vulkan'ı destekleyen büyük donanım üreticileri var eğer bu destek sürerse Vulkan'ın önü açık.
Hocam ben GTX 1060 alacaktım, yapılan testlere baktım. Vulkan ve DirectX 12'de RX 480 daha iyi deniliyor. 300 TL de daha ucuz RX 480. İleriyi de düşünürsek daha mantıklı değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı