NVIDIA ayvayı yedi!

AMD bu akşam yeni RDNA 2 (RX 6000) serisi GPU'larını tam olarak tanıttı. RX 6900 XT'nin açıklanan performansı RTX 3090'a aşırı yakın olması beni şaşırttı doğrusu. Özellikle bu performansı RTX 3090'a kıyasla 400 dolar daha ucuza sunuyor. Sizce NVIDIA ne yapmalı? AMD sürücülerini düzeltirse NVIDIA'nın ne yapacağını merak ediyorum doğrusu.
Bence yine klasikler oldu nvidia daha iyi fakat daha pahalı o para farkı Türkiye’de çok aşırıyken diğer ülkelerde performans için verilebilir bir ücret.

Bence çok güzel oldu. Eğer bu tanıtımı "düzgün sürücüler" ile zamana da yayıp tercih etme nedeni oluştururlarsa çok sevinirim. Benim almayacağım kartlar ama 1080p oyunculuğu da dikkate alarak alt seviye kartlar çıkarmalarını bekleyeceğim. 2021 yılında ekran kartı tercihi yaparken kendi açımdan güzel bir zaman dilimi oluşacak gibi.

@Alfakatano 3090 dışında, Fiyat olarak AMD daha yüksek. Aslında ucuz ya da pahalı yok artık, beklenen fiyatlar. Yani fiyatlara o kadar takılmaya gerek yok.

AMD'nin işlemci ve ekran kartındaki bu başarıları takdire şayan. Fakat Nvidia'nın hâlâ birçok seçeneği bulunuyor. Son günlerde Ti ve Super haberleri artmaya başlamıştı.

İlerleyen dönemde, fiyat güncellemeleri ve yeni modellerle taşlar yerine oturacaktır. Şu an olumlu ve olumsuz yorum yapmak için erken. AMD tebrik etmek gerekir, bu kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı